Povezane vesti

Dačić najavljuje da će biti još zemalja koje će povući odluku o priznavanju Kosova

Dačić najavljuje da će biti još zemalja koje će povući odluku o priznavanju Kosova

Politika 26.09.2019
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je u Njujorku da će u narednom periodu biti još zemalja koje će povući ili zamrznuti odluke o priznavanju Kosova, saopštilo je ministarstvo. „Mogu otvoreno da kažem, kao što je i predsednik… »
Vučić u UN: Nema pregovora sa onima koji kažu "moje je moje, o tvojem možemo da pregovaramo"

Vučić u UN: Nema pregovora sa onima koji kažu "moje je moje, o tvojem možemo da pregovaramo"

Glas Amerike 26.09.2019
"Dogovor Srba i Albanaca je ključan za stabilnost Balkana, i očekujem od velikih sila da podrže i razumeju poziciju Srbije", rekao je u govoru pred Generalnom skupštinom UN predsednik Srbije Aleksandar Vučić. On je, u kontekstu pregovora o Kosovu… »
Vučić u UN: Nema pregovora sa onima koji kažu "moje je moje, a da pregovaramo o onome što je tvoje"

Vučić u UN: Nema pregovora sa onima koji kažu "moje je moje, a da pregovaramo o onome što je tvoje"

RTS 26.09.2019
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je u obraćanju u Ujedinjenim nacijama da srpski narod pre svega želi mir i stabilnost i mogućnost da ekonomski napreduje. Aleksandar Vučić je rekao da se u UN okupljaju kao deca kada treba da čujemo šta… »
Vučić u UN: Problem Kosova opterećuje ceo region, potrebno trajno rešenje

Vučić u UN: Problem Kosova opterećuje ceo region, potrebno trajno rešenje

N1 Info 26.09.2019
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je na zasedanju Generalne skupštine Ujedinjenih nacija u Njujorku da nerešeno pitanje Kosova i Metohije opterećuje ekonomski rast ne samo mladih u Srbiji, već i u regionu i da trajno rešenje mora da bude… »
Vučić u UN o tome šta je Srbija učinila za očuvanje mira i šta očekujemo od sveta

Vučić u UN o tome šta je Srbija učinila za očuvanje mira i šta očekujemo od sveta

Večernje novosti 26.09.2019
Treba očekivati da će predsednik Srbije posvećenost Srbije miru, stabilnosti u regionu i Evropi predočiti konkretno učesnicima Generalne skupštine UN, ali, uz poruku da stabilnost i napredak regiona podrazumevaju i poštovanje interesa srpske… »
Kesić: Za Kosovo su najvažnije SAD, ali zbog krize nerealno je očekivati rešenje

Kesić: Za Kosovo su najvažnije SAD, ali zbog krize nerealno je očekivati rešenje

N1 Info 26.09.2019
Susreti u Njujorku pokazuju da je proces oko rešavanja pitanja Kosova zakočen, ali da se rasplet neće dogoditi i on nije u razgovoru između Prištine i Beograda, nego u usaglašavanju spoljnih faktora, kaže Milan Mišić spoljnopolitički komentator… »
Koha: Sastanci u Njujorku, napori za postavljanje okvira za dijalog

Koha: Sastanci u Njujorku, napori za postavljanje okvira za dijalog

RTS 26.09.2019
Na marginama Generalne skupštine Ujedinjenih nacija u Njujorku predstavnici centralnih institucija u Prištini i Beogradu razgovarali su o "konačnoj nagodbi" oko Kosova i kompromisu koji žele da postignu, a predstavnicima Prištine predočen je zahtev… »
Dačić: Biće još povlačenja priznanja Kosova

Dačić: Biće još povlačenja priznanja Kosova

Dnevnik 26.09.2019
NjUJORK: Ministar inostranih poslova Ivica Dačić rekao je u Njujorku da će u narednom periodu svakako biti zemalja koje će povući ili suspendovati ili zamrznuti odluke o priznanju Kosova. Do kraja godine brojka zemalja za koje može da se kažu da… »
Dačić: Biće još zemalja koje će povući ili zamrznuti odluke o priznanju Kosova

Dačić: Biće još zemalja koje će povući ili zamrznuti odluke o priznanju Kosova

N1 Info 26.09.2019
Ministar inostranih poslova Ivica Dačić rekao je u Njujorku da će u narednom periodu svakako biti zemalja koje će povući ili suspendovati ili zamrznuti odluke o priznanju Kosova. Do kraja godine broj zemalja za koje može da se kaže da priznaju… »
Dačić garantuje: Kosovo u Interpolu neće proći

Dačić garantuje: Kosovo u Interpolu neće proći

Vesti online 26.09.2019
Ministar inostranih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je u Njujorku da će se broj zemalja koje će povući ili zamrznuti priznanje Kosova povećati do kraja godine, odnosno da će broj onih koje priznaju jednostranu proglašenu nezavisnost Kosova… »
Milivojević: Projekat potvrde nezavisnosti Kosova se urušava

Milivojević: Projekat potvrde nezavisnosti Kosova se urušava

RTS 26.09.2019
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas će govoriti na zasedanju Generalne skupštine Ujedinjenih nacija. Glavna tema biće region i očuvanje mira i stabilnosti. Diplomata Zoran Milivojević ukazuje da svi razgovori koje je Vučić vodio potvrđuju… »
Do kraja godine nova povlačenja priznanja tzv. Kosova, Dačić poručio: Ovo je taktički važno za nas

Do kraja godine nova povlačenja priznanja tzv. Kosova, Dačić poručio: Ovo je taktički važno za nas

Telegraf 26.09.2019
Dačić je rekao da je srpska delegacija u tri dana, koliko traje Generalna skupština UN, razgovarala s predstavnicima 53 zemlje članice i da ako se dodaju još dva dana, taj će broj premašiti 100. Ministar inostranih poslova Srbije Ivica Dačić… »

Vesti dana »