Povezane vesti

Patrijarh Irinej u Crnoj Gori: Dolazio sam na mnoga mesta, ali ovakav narod nisam susreo

Patrijarh Irinej u Crnoj Gori: Dolazio sam na mnoga mesta, ali ovakav narod nisam susreo

Telegraf 28.09.2019
Nakon liturgije vernicima su se obratili patrijarh srpski Irinej i mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije. Veliki broj građana od ranih jutarnih časova okupio se u manastiru Podlastva u Crnoj Gori, gde je u 9 sati počela patrijarška liturgija… »
Poglavar SPC u crnoj gori Patrijarh Irinej: Ne napuštajte svoju otadžbinu, opstaćemo kao narod

Poglavar SPC u crnoj gori Patrijarh Irinej: Ne napuštajte svoju otadžbinu, opstaćemo kao narod

Večernje novosti 28.09.2019
Njegovu svetost burno pozdravilo nekoliko hiljada vernika Srpske pravoslavne crkve sabranih u Grblju. Istakao kako je uveren da će se Đukanović vratiti pravim vrednostima i povući priznanje tzv. Kosova. OVO je veliki dan naše svete i blagoslovene… »
Patrijarh Irinej poručio u CG: Ne ostavljajmo svoju blagoslovenu zemlju

Patrijarh Irinej poručio u CG: Ne ostavljajmo svoju blagoslovenu zemlju

Politika 28.09.2019
BUDVA – U manastiru Rođenja Presvete Bogorodice u Grbaljskoj Podlastvi danas je održana služba osveštanja paraklisa Svetom Velikomučeniku Lazaru, a arhijerejsku liturgiju služio je srpski patrijarh Irinej u prisustvu 3.000 ljudi, preneo je portal… »
Patrijarh: Ne napuštajmo otadžbinu

Patrijarh: Ne napuštajmo otadžbinu

RTV 28.09.2019
BUDVA - U manastiru Rođenja Presvete Bogorodice u Grbaljskoj Podlastvi danas je održana služba osveštanja paraklisa Svetom Velikomučeniku Lazaru, a arhijerejsku liturgiju služio je srpski patrijarh Irinej u prisustvu 3.000 ljudi, preneo je portal… »
Patrijarh Irinej u Crnoj Gori: Ne napuštajmo svoju otadžbinu

Patrijarh Irinej u Crnoj Gori: Ne napuštajmo svoju otadžbinu

Al Jazeera 28.09.2019
Poglavar Srpske pravoslavne crkve boravi u Budvi na svečanosti proslave 800 godina autokefalnosti SPC-a. U manastiru Rođenja Presvete Bogorodice u Grbaljskoj Podlastvi blizu Budve u Crnoj Gori u subotu je održana služba osveštanja paraklisa Svetom… »
Patrijarh Irinej: Uveren sam da će Đukanović povući priznanje Kosova

Patrijarh Irinej: Uveren sam da će Đukanović povući priznanje Kosova

N1 Info 28.09.2019
Patrijarh Srpske pravoslavne crkve Irinej izjavio je da je uveren da će predsednik Crne Gore Milo Đukanović povući priznanje, kako je rekao, "lažne države" Kosovo i da će se "vratiti pravim vrednostima". Na crkvenoj ceremoniji u Grblju kod Budve… »
A onda srpskom narodu poslao jaku poruku! Veliki dan u Crnoj Gori

A onda srpskom narodu poslao jaku poruku! Veliki dan u Crnoj Gori

Alo 28.09.2019
Juče i danas u manastiru Podlastva proslavlja se 800 godina autokefalnosti Srpske pravoslavne crkve i 1.500 godina od postojanja manastira. U manastiru Rođenja Presvete Bogorodice u Grbaljskoj Podlastvi danas je održana služba osveštanja paraklisa… »
Patrijarh Irinej: Na mnogim mestima sam bio, ali ovakav narod nisam susreo

Patrijarh Irinej: Na mnogim mestima sam bio, ali ovakav narod nisam susreo

RTS 28.09.2019
Patrijarh srpski Irinej boravi u Crnoj Gori. U manastiru Podlastva održana je svečana akademija povodom 1.500 godina tog manastira i 800 godina autokefalnosti SPC. Više od 3.000 vernika prisustvovalo je službi osvećenje paraklisa Svetom… »
Nastavljena centralna proslava obilježavanja 800 godina autokefalnosti SPC u Crnoj Gori i Boki (foto)

Nastavljena centralna proslava obilježavanja 800 godina autokefalnosti SPC u Crnoj Gori i Boki (foto)

Sputnik 28.09.2019
Veliki broj građana od ranih jutarnjih časova okupio se u manastiru Podlastva. U 12 časova za sve prisutne vjernike biće priređena trpeza ljubavi uz kulturno-umjetnički program. Vjernicima će se obratiti patrijarh srpski Irinej i mitropolit… »
Sabor u čast jubileja Srpske crkve Patrijarh je stigao među svoje i na svoje

Sabor u čast jubileja Srpske crkve Patrijarh je stigao među svoje i na svoje

Večernje novosti 28.09.2019
Poglavar SPC doputovao u manastir Podlastva, gde se danas održava veliki sabor u čast jubileja srpske crkve. RADUJE me svaki dolazak među naš narod u Crnoj Gori. Bog vas blagoslovio! Ovo su prve reči koje je okupljenim vernicima uputio patrijarh… »

Vesti dana »