Povezane vesti

Potrebno nam je jedinstvo u veri

Potrebno nam je jedinstvo u veri

Politika 06.10.2019
U manastiru Žiči, gde je stolovao prvi arhiepiskop srpski Sveti Sava, patrijarh Irinej poručio da su srpskom narodu „koji je danas podeljen” potrebni jedinstvo, uz poštovanje drugih naroda i verskih zajednica. Manastir Žiča – Svetom… »
Patrijarh Irinej: Bez SPC mi kao narod ne bismo ni postojali

Patrijarh Irinej: Bez SPC mi kao narod ne bismo ni postojali

N1 Info 06.10.2019
Poglavar Srpske pravoslavne crkve patrijarh Irinej poručio je u poslanici, povodom osam vekova autokefalnosti SPC, da bez svetosavske SPC "mi Srbi, kao narod, danas ne bismo ni postojali". Izvor: Tanjug 06.10.2019. "Naš narod u najvećem periodu svoje… »
Osam vekova SPC, centralna proslava u Žiči

Osam vekova SPC, centralna proslava u Žiči

RTS 06.10.2019
Srpska pravoslavna crkva ove godine obeležava najveći događaj u svojoj istoriji - 800 godina autokefalnosti, a u okviru centralne proslave održana je sveta liturgija u manastiru Žiča, koju je služio patrijarh Irinej. Svetla harmonija crkve i… »
Patrijarh na proslavi jubileja SPC u Žiči: Narod danas podeljen, treba nam jedinstvo

Patrijarh na proslavi jubileja SPC u Žiči: Narod danas podeljen, treba nam jedinstvo

RTV 06.10.2019
ŽIČA - Srpska pravoslavna crkva ove godine obeležava veliki jubilej - 800 godina autokefalnosti, a centralna proslava počela je Svetom arhijerejskom liturgijom u manastiru ŽŽiča. Liturgiju je služio patrijarh srpski Irinej, uz saslušenje svih… »
Svečanost u žiči, 800 godina autokefalnosti SPC: Na proslavi Dačić, Vukosavljević, Selaković i Aleksandar…

Svečanost u žiči, 800 godina autokefalnosti SPC: Na proslavi Dačić, Vukosavljević, Selaković i Aleksandar…

Kurir 06.10.2019
Više hiljada vernika iz svih krajeva Srbije, ali i iz dijaspore, prisustvovalo je u nedelju na liturgiji u manastiru Žiča kod Kraljeva koju je, zajedno sa arhijerejima, služio patrijarh srpski gospodin Irinej, čime je počelo obeležavanje 800 godina… »
Irinej: Bez SPC mi kao narod ne bismo ni postojali

Irinej: Bez SPC mi kao narod ne bismo ni postojali

Danas 06.10.2019
– Poglavar Srpske pravoslavne crkve (SPC) patrijarh Irinej poručio je u poslanici, povodom osam vekova autokefalnosti SPC, da bez svetosavske SPC „mi Srbi, kao narod, danas ne bismo ni postojali“. „Naš narod u najvećem periodu svoje istorije… »
Vučiću Orden Svetog Save

Vučiću Orden Svetog Save

Blic 06.10.2019
Predsednik Srbije Aleksandar Vucičh biće odlikovan Ordenom Svetog Save na svečanoj akademiji, 8. oktobra, u okviru obeležavanja jubileja Srpske pravoslavne crkve, potvrđeno je Tanjugu u vrhu SPC. Veliki jubilej SPC, 800 godina autokefalnosti… »
Irinej: Da srpski narod očuva svoje Kosovo, Boku i "ponosnu Crnu Goru"

Irinej: Da srpski narod očuva svoje Kosovo, Boku i "ponosnu Crnu Goru"

Mondo 06.10.2019
SPC se moli da „vernost svetosavskom putu osposobi srpski narod da očuva svoju svetu i zavetnu pokrajinu - KiM, svoju milu Boku i ponosnu Crnu Goru, kao i sve one druge krajeve i zemlje nad kojima su se nadvile ruke silnika, kaže Irinej. SPC se moli… »
Patrijarh služi liturgiju u Žiči: Počela centralna proslava 800 godina autokefalnosti SPC

Patrijarh služi liturgiju u Žiči: Počela centralna proslava 800 godina autokefalnosti SPC

Kurir 06.10.2019
Svetom liturgijom danas je u manastiru Žiča počela centralna proslava obeležavanja velikog jubileja - 800 godina autokefalnosti Srspke pravoslavne crkve. Svetu sabornu arhijherejsku liturgiju služi patrijarh Irinej sa svim arhijerejima SPC. Nakon… »
Episkop Irinej: Ne mogu oteti Kosovo bez našeg pristanka, a mi ga ne damo

Episkop Irinej: Ne mogu oteti Kosovo bez našeg pristanka, a mi ga ne damo

Večernje novosti 06.10.2019
Episkop bački dr Irinej Bulović: Sveti Sava, najveći sin srpskog naroda, uobličio je naš nacionalni identitet. Rusija sa predsednikom Putinom poslednja linija odbrane hrišćanskih vrednosti. SRPSKA pravoslavna crkva danas započinje svenarodno… »
Srbi pobedili mnogo iskušenja i nevolja Partijarh Irinej: Vernost svetosavskom zavetu omogućila da preživimo

Srbi pobedili mnogo iskušenja i nevolja Partijarh Irinej: Vernost svetosavskom zavetu omogućila da preživimo

Kurir 06.10.2019
Zahvaljujući zavetu Svetoga Save koji nam je ostavio 1219. godine kada je izdejstvovao autokefalnost Srpske pravoslavne crkve, srpski narod je uspeo da preživi i pobedi sijaset iskušenja i nevolja koje su ga pratile a, kako vidimo, i danas prate naš… »
Episkop Irinej: Rusija je poslednja linija odbrane hrišćanskih vrednosti

Episkop Irinej: Rusija je poslednja linija odbrane hrišćanskih vrednosti

N1 Info 06.10.2019
Episkop bački Irinej izjavio je da Kosovo i Metohija ne mogu biti zauvek oteti bez pristanka Srbije, kao i da je Rusija poslednja linija odbrane hrišćanskih vrednosti. "Kosovo i Metohiju ne mogu nam zauvek oteti bez našeg pristanka, a mi ga nećemo… »

Vesti dana »