Povezane vesti

Najveći vetropark na Zapadnom Balkanu otvoren u Srbiji

Najveći vetropark na Zapadnom Balkanu otvoren u Srbiji

Nova ekonomija 11.10.2019
Najveći vetropark u Srbiji i u regionu, kapciteta 158 megavata, danas je počeo da proizvodi struju, saopštila je Evropska banka za obnovu i razvoj ( EBRD). Postrojenje pod nazivom Čibuk 1 se nalazi u selu Mramorak kod Kovina na površini od 37… »
Đorđe Kostić (Al Džazira): Zbog ambasadora UAE u Srbiji nismo pušteni na događaj u Kovinu

Đorđe Kostić (Al Džazira): Zbog ambasadora UAE u Srbiji nismo pušteni na događaj u Kovinu

Novi magazin 11.10.2019
Dopisnik Al Džazire Đorđe Kostić potvrdio je da ekipe njihove i televizije N1 danas nisu puštene na otvaranje vetroparka "Čibuk 1" u Mramorku kod Kovina, koji je izgradila kompanija Masdar iz Abu Dabija, zato što ambasador Ujedinjenih Arapskih… »
Kod Kovina otvoren najveći vetropark na Zapadnom Balkanu

Kod Kovina otvoren najveći vetropark na Zapadnom Balkanu

RTS 11.10.2019
Najveći vetropark na Zapadnom Balkanu "Čibuk 1" svečano je otvoren u Mramorku kod Kovina. Investicija je vredna 300 miliona evra, snabdevaće električnom energijom 113.000 domaćinstava i može da spreči više od 370.000 tona emisije ugljen-dioksida… »
Kurir TV uživo u Kovinu, otvorena vetroelektrana Čibuk 1 Vučić: Srećan sam što sam danas ovde! Verovao sam ja mom…

Kurir TV uživo u Kovinu, otvorena vetroelektrana Čibuk 1 Vučić: Srećan sam što sam danas ovde! Verovao sam ja mom…

Kurir 11.10.2019
KOVIN - Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je danas u 12 časova svečanom otvaranju Vetroelektrane „Čibuk 1“ u Kovinu, najveće vetrofarme na Zapadnom Balkanu koja će čistom energijom snabdevati čak 113.000 domaćinstava… »
Televiziji N1 zabranjeno da prisustvuje otvaranju vetroparka "Čibuk 1"

Televiziji N1 zabranjeno da prisustvuje otvaranju vetroparka "Čibuk 1"

N1 Info 11.10.2019
Ekipama televizija N1 i Al Džazira zabranjen je ulazak na ceremoniju svečanog otvaranja vetroparka "Čibuk 1" u Mramorku kod Kovina. Kako je rekla reporterka N1, kad se ekipa pojavila rečeno je da ne mogu da uđu zbog toga što su sa TV N1. Kolegama sa… »
Otvoren najveći vetropark u Srbiji i na Zapadnom Balkanu: Vučić: "Struja za stanovnike grada veličine Niša" (video)

Otvoren najveći vetropark u Srbiji i na Zapadnom Balkanu: Vučić: "Struja za stanovnike grada veličine Niša" (video)

Blic 11.10.2019
"Za ljude u Srbiji je važno da znaju da će novih 57 vetrogeneratora obezbediti struju za oko 250.000 ljudi, recimo za broj stanovnika grada veličine Niša", rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić na otvaranju najvećeg vetroparka na Zapadnom… »
Otvoren najveći vetropark na Balkanu – „Čibuk 1“ kod Kovina

Otvoren najveći vetropark na Balkanu – „Čibuk 1“ kod Kovina

Danas 11.10.2019
Vetropark „Čibuk 1“, najveći na Balkanu, koji je koštao 300 miliona evra, otvoren je danas u Mramorku, kraj Kovina, a moći će da snabdeva strujom 113.000 domaćinstava. Postavljeno je 57 turbina instalisane snage od 158 megavata, čija je… »
Televizijama N1 i Al Džazira zabranjeno prisustvo otvaranju vetroparka Čibuk 1

Televizijama N1 i Al Džazira zabranjeno prisustvo otvaranju vetroparka Čibuk 1

Danas 11.10.2019
Ekipama televizija N1 i Al Džazira zabranjen je danas ulazak na ceremoniju svečanog otvaranja vetroparka „Čibuk 1“ u Mramorku kod Kovina, prenela je televizija N1. Vetropark „Čibuk 1“ izgradila je kompanija Masdar iz Abu Dabija. Kako je ranije… »

Vesti dana »