Povezane vesti

Pregovori Beograda i Prištine "u komi", ima li kraja odlaganju

Pregovori Beograda i Prištine "u komi", ima li kraja odlaganju

N1 Info 01.11.2019
Pred sastanak sa američkim izaslanikom Metjuom Palmerom, predsednik Srbije Aleksandar Vučić kaže da nema nikakvu dilemu da je cilj Sjedinjenih Država da Srbija prizna Kosovo, ali da mu nije jasno šta je stav Evropske unije i da očekuje da mu to… »
Ivica Dačić i Vljora Čitaku: Ko može da uzme vaš izvod iz matične knjige

Ivica Dačić i Vljora Čitaku: Ko može da uzme vaš izvod iz matične knjige

Danas 01.11.2019
Kako biste se osećali da neko uzme vaš izvod iz matične knjige rođenih i pokazuje ga pred kamerama i svetskim zvaničnicima? Bez obzira na to kako biste se osećali, time bi bila prekršena dva zakona – o zaštiti podataka o ličnosti, ali i o… »
Ivica Dačić i Vljora Čitaku: Ko može da uzme vaš izvod iz matične knjige

Ivica Dačić i Vljora Čitaku: Ko može da uzme vaš izvod iz matične knjige

Južne vesti 01.11.2019
FoNet/TV FoNet Ivica Dačić je pokazao izvod iz matične knjige, dokazujući da je dvojezičan Kako biste se osećali da neko uzme vaš izvod iz matične knjige rođenih i pokazuje ga pred kamerama i svetskim zvaničnicima? Bez obzira na to kako biste se… »
Dok su se Dačić i Čitaku bavili državljanstvom, rus, amerikanac i nemac poslali su važne poruke o Kosovu i nisu se…

Dok su se Dačić i Čitaku bavili državljanstvom, rus, amerikanac i nemac poslali su važne poruke o Kosovu i nisu se…

Blic 01.11.2019
Sinoćnu sednicu SB UN, između ostalog, obeležio je potez ministra spoljnih poslova Srbije Ivice Dačića koji je za govornicom rekao da je kosovska ambasadorka u SAD Vljora Čitaku i dalje državljanka Srbije i pokazao fotokopiju njenog izvoda iz… »
Čitaku: Dačić hteo da me zaplaši pokazivanjem moje matične knjige rođenih

Čitaku: Dačić hteo da me zaplaši pokazivanjem moje matične knjige rođenih

Danas 01.11.2019
Ambasadorka Kosova u SAD Vljora Čitaku objavila je danas na svom Tviter nalogu da je ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić, pokazivanjem njenog izvoda iz matične knjige rođenih, želeo da je zaplaši, ali da u tome nije uspeo. „Srbija je… »
Oglasila se Vljora Čitaku: Dačić hteo da me zastraši, nije uspeo

Oglasila se Vljora Čitaku: Dačić hteo da me zastraši, nije uspeo

Mondo 01.11.2019
Ambasadorka Prištine u SAD Vljora Čitaku reagovala je na Twitteru nakon što je šef srpske diplomatije pokazao njen izvod iz maticne knjige rođenih, u kojem stoji da je državljanka Srbije. Ambasadorka Prištine u SAD Vljora Čitaku reagovala je na… »
Tanin: Ukloniti prepreke za dijalog Beograda i Prištine

Tanin: Ukloniti prepreke za dijalog Beograda i Prištine

Blic 01.11.2019
Međunarodna zajednica posle izbora na KiM očekuje da novi lideri potvrde svoju posvećenost pregovorima s Beogradom i obezbede da prepreke za dijalog budu uklonjene, izjavio je na sednici Saveta bezbednosti UN šef UNMIK-a Zahir Tanin. - Poseban napor… »
Tanin: Lideri nove vlade Kosova treba da potvrde posvećenost pregovorima sa Beogradom

Tanin: Lideri nove vlade Kosova treba da potvrde posvećenost pregovorima sa Beogradom

Danas 01.11.2019
Sednica Saveta bezbednosti UN o Kosovu Šef Misije UN na Kosovu (Unmik) Zahir Tanin izjavio je danas na sednici Saveta bezbednosti UN u Njujorku da međunarodna zajednica očekuje da lideri buduće vlade Kosova potvrde posvećenost pregovorima sa… »
Generalna sednica SB UN o Kosovu: Tanin: Službenici Unmika nezakonito uhapšeni i pretučeni

Generalna sednica SB UN o Kosovu: Tanin: Službenici Unmika nezakonito uhapšeni i pretučeni

Blic 31.10.2019
Šef UNMIK-a Zahir Tanin na sednici Saveta bezbednosti UN optužio je kosovske vlasti za prebijanje i nezakonito hapšenje dvojice službenika misije UN na Kosovu. Stavove Srbije predstavlja ministar spoljnih poslova Ivica Dačić. Sednici prisustvuje i… »
Čitaku u UN: Kosovo je spremno za dijalog sa Srbijom

Čitaku u UN: Kosovo je spremno za dijalog sa Srbijom

Danas 31.10.2019
Ambasadorka Kosova u SAD, Vljora Čitaku večeras je na sednici Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija u Njujorku izjavila da je Kosovo spremo za dijalog sa Srbijom, da je to nekoliko puta ponovio i kandidat za premijera i pobednik kosovskih izbora Aljbin… »
Stalne članice SB UN različito o rešenju kosovskog pitanja i mandatu Unmika

Stalne članice SB UN različito o rešenju kosovskog pitanja i mandatu Unmika

Danas 31.10.2019
Predstavnici stalnih članica Saveta bezbednosti UN izneli su večeras u Njujorku, na sednici o Kosovu različite stavove o rešenju kosovskog pitanja i potrebi nastavka postojanja Misije UN na Kosovu (Unmik). Dok su diplomate SAD i Velike Britanije… »
Dačić: Građani ne smeju biti taoci samovolje Prištine

Dačić: Građani ne smeju biti taoci samovolje Prištine

Danas 31.10.2019
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić upozorio je večeras da obični građani, Srbi i nealbanci na Kosovu, ne smeju biti taoci samoovolje Prištine, nego im se moraju omogućiti osnovna ljudska prava i pre postizanja sporazuma sa Beogradom… »
Sednica SB UN o Kosmetu Ministar spoljnih poslova Srbije: Beograd spreman za nastavak dijaloga, ako se stvore uslovi; Zar ja da…

Sednica SB UN o Kosmetu Ministar spoljnih poslova Srbije: Beograd spreman za nastavak dijaloga, ako se stvore uslovi; Zar ja da…

Večernje novosti 31.10.2019
Na sednici se razmatra Izveštaj generalnog sekretara UN-a o radu UNMIK-a. Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić poručio je na sednici Saveta bezbednosti UN da je Beograd spreman za nastavak dijaloga sa Prištinom, ukoliko se za to stvore uslovi… »

Vesti dana »