Povezane vesti

Pašoš Jugoslavije svima trn u oku: Državljanstvo nobelovca Handkea sad češljaju i austrijske vlasti!

Pašoš Jugoslavije svima trn u oku: Državljanstvo nobelovca Handkea sad češljaju i austrijske vlasti!

Kurir 08.11.2019
Austrijske vlasti pokrenule su postupak provere da li je ovogodišnji nobelovac za književnost Peter Handke izgubio austrijsko državljanstvo pošto je 1999. prihvatio pasoš SR Jugoslavije. Predsednik austrijske pokrajine Koruška Peter Kajzer… »
Handke otkrio istinu o pasošu SRJ: Evo šta je austrijski nobelovac i veliki prijatelj Srba rekao!

Handke otkrio istinu o pasošu SRJ: Evo šta je austrijski nobelovac i veliki prijatelj Srba rekao!

Pravda 08.11.2019
- Nemam jugoslovensko državljanstvo, samo sam dobio pasoš da bih putovao – tim rečima odgovorio je nobelovac Peter Handke na pisanje onlajn revije "Intercept" na engleskom i portugalskom jeziku, u kojem se ističe da je Handke 15. juna 1999. godine… »
Handke: Imao sam pasoš ne i državljanstvo SRJ

Handke: Imao sam pasoš ne i državljanstvo SRJ

Dnevnik 08.11.2019
BEČ: Nobelovac Peter Handke izjavio je da je imao pasoš SRJ, ali je demantovao da je imao njeno državljanstvo. "Nemam jugoslovensko državljanstvo, samo sam dobio pasoš da bih putovao", rekao je za "Večernje novosti" Handke. On je to rekao povodom… »
Otklonjena dilema: Handke: Nemam jugoslovensko državljanstvo, dobio sam pasoš da bih putovao

Otklonjena dilema: Handke: Nemam jugoslovensko državljanstvo, dobio sam pasoš da bih putovao

Blic 07.11.2019
Austrijski nobelovac Peter Handke izjavio je da nema jugoslovensko državljanstvo. - Nemam jugoslovensko državljanstvo, samo sam dobio pasoš da bih putovao - rekao je Handke za " Večernje novosti", reagujući na pisanje onlajn revije "Intercept" da je… »

Vesti dana »