Povezane vesti
Merkurovo "pomračenje" Sunca, sledeće tek 2032. godine
N1 Info 11.11.2019
Pri današnjem minijaturnom pomračenju Sunca malecna planeta Merkur prešla je preko ogromnog Sunčevog diska, što se retko viđa. Ljubitelji astronomije su s filterima za sunčevu svetlost preko dvogleda i teleskopa pokušavali da uoče Merkur - malu… »
Danas ćemo moći da vidimo Merkur
RTS 11.11.2019
Merkur i Venera su jedine planete koje su bliže Suncu od Zemlje. Obično, gledano sa Zemlje, prolaze prividno iznad ili ispod Sunčevog diska na svom putu oko Sunca. Ipak, kada se dogodi da je neka od ovih planeta u liniji sa Zemljom i Suncem, možemo da… »
Upravo počinje nebeski fenomen koji ćemo opet vidjeti tek 2032. godine
RTV Novi Pazar 11.11.2019
U ponedjeljak 11. novembra planeta Merkur će obaviti svoje skoro trosatno putovanje ispred sunčevog diska, javlja Astronomsko društvo Orion. Ovaj nebeski fenomen počeo je u 13:35 sati, maksimalna faza je u 16:19 sati, a kraj tranzita je u 19:04 sati… »
Vesti dana »

Grupa prosvetara u protestnoj šetnji od Slavije do centra grada, studenti u blokadi najavili da protest 15. marta nije poslednji (foto, video)
Blic pre 5 satijoš 13 povezanih

Studenti u blokadi: "Finalni skup" nije 15. marta, mi ne pravimo završne korake, pravimo tektonske promene
NIN pre 5 satijoš 8 povezanih

Anketna komisija: Kinezi bi zbog kršenja ugovora mogli da traže momentalno vraćanje kredita od milijardu dolara
Forbes pre 3 satajoš 8 povezanih

Žestok odgovor Kanade trampu! Ne žele da ćute, ovo su mere koje su uveli Americi!
Kurir pre 2 satajoš 50 povezanih