Povezane vesti

Mali heroji, a veliki borci slave svoj dan

Mali heroji, a veliki borci slave svoj dan

RTS 17.11.2019
Avalski toranj u Beogradu i druge znamenitosti i institucije širom Srbije osvetljene su ljubičastom bojom, jer je danas svetski dan prevremeno rođenih beba. Svake godine pre vremena rodi se 15 miliona beba. Na žalost, milion ih ne dobije prvu i… »
Obeležavanje Dana prevremeno rođene dece

Obeležavanje Dana prevremeno rođene dece

RTV 17.11.2019
NOVI SAD - Sedamnaesti novembar je u međunarodnom kalendaru važnih datuma označen kao Dan prevremeno rođene dece. Svetska statistika govori da se godišnje rodi više od 15 miliona prevremeno rođene dece, a razlozi, prema rečima lekara, variraju od… »
Najtežih 50 dana u mom životu! Suzana je blizance rodila pre termina, prebačeni su u beogradsku bolnicu: Danima ih nisam…

Najtežih 50 dana u mom životu! Suzana je blizance rodila pre termina, prebačeni su u beogradsku bolnicu: Danima ih nisam…

Kurir 17.11.2019
Najteže je kada majka mora da se odvoji od tek rođene dece. Ti dani su strašni, posebno kada se ne zna sudbina mališana. Za to je potrebna velika snaga, podrška i vera. To se dešava majkama prevremeno rođene dece, a ta iskustva su toliko bolna da… »
Svetski dan prevremeno rođenih beba: Institucije širom Srbije u ljubičastim tonovima

Svetski dan prevremeno rođenih beba: Institucije širom Srbije u ljubičastim tonovima

Blic 17.11.2019
Beogradski Avalski toranj zasijao je sinoć u ljubičastoj boji povodom Svetskog dana prevremeno rođenih beba, koji se danas obeležava širom sveta. Na Svetski dan posvećen malim borcima, fasade mnogih institucija širom gradova u Srbiji biće… »
Prevremeni porođaj i podrška za mame: „Staklo koje nas je delilo me je ubijalo“

Prevremeni porođaj i podrška za mame: „Staklo koje nas je delilo me je ubijalo“

Južne vesti 17.11.2019
Getty Images Porođaj je za ženu stresan događaj Za mnoge majke, dan rođenja deteta je jedan od najsrećnijih trenutaka, ali za hiljade mama iz Srbije je početak najtežeg perioda u životu, strepnje, straha i suza. „Ja sam ponosna majka dva diva… »
Svetski dan prevremeno rođenih beba: Najmanja beba lečena na Institutu za neonatologiju imala je samo 350 grama

Svetski dan prevremeno rođenih beba: Najmanja beba lečena na Institutu za neonatologiju imala je samo 350 grama

Kurir 17.11.2019
U Srbiji svake godine na svet pre vremena dođe oko 4.000 beba, odnosno dnevno se prevremeno rodi 11 beba. Doktorka Katarina Lazić iz Instituta za neonatologiju rekla je da u toj ustanovi trenutno ima 116 prevremeno rođenih beba, a godišnje se zbrine… »
U Srbiji se pre vremena rodi 4.000 beba godišnje

U Srbiji se pre vremena rodi 4.000 beba godišnje

Danas 17.11.2019
Međunarodni dan prevremeno rođene dece Svaka deseta beba na svetu se rodi pre vremena, što godišnje čini 15 miliona beba. U Srbiji se godišnje rodi preko 4.000 beba rođenih prevremeno. Dan prevremeno rođenih beba obeležava se širom sveta 17… »

Vesti dana »