Povezane vesti

Makron ponovio da je NATO u stanju moždane smrti

Makron ponovio da je NATO u stanju moždane smrti

Politika 03.12.2019
London - Francuski predsednik Emanuel Makron ponovio je stav da je NATO u stanju „moždane smrti”, na razočarenje članica Alijanse uoči početka samita te organizacije u Londonu. „I dalje tako mislim”, rekao je Makron na zajedničkoj… »
Makron šokirao izjavom o smrti NATO, a SAD mu stigao vetar u leđa: Kanada i Holandija podržale njegove reforme saveza

Makron šokirao izjavom o smrti NATO, a SAD mu stigao vetar u leđa: Kanada i Holandija podržale njegove reforme saveza

Kurir 03.12.2019
Premijeri Kanade i Holandije podržali su danas francusko-nemački predlog o reformi NATO, a nakon što je francuski predsednik Emanuel Makron nedavno ocenio da Alijansa umire. "Mislim da ne možete da preživite 70 godina kao Alijansa bez redovnog… »
Premijeri Kanade i Holandije podržali predlog reforme NATO

Premijeri Kanade i Holandije podržali predlog reforme NATO

Blic 03.12.2019
Premijer Kanade Džastin Trudo i njegov holandski kolega Mark Rute podržali su francusko-nemački predlog za reformu NATO-a, nakon što je francuski predsednik Emanuel Makron izjavio da Alijansa "umire". Trudo je na forumu pred početak samita NATO-a u… »
Tramp se iznervirao zbog Makrona pa osuo “paljbu”: NATO nikome nije potrebniji nego Francuskoj (video)

Tramp se iznervirao zbog Makrona pa osuo “paljbu”: NATO nikome nije potrebniji nego Francuskoj (video)

Večernje novosti 03.12.2019
Američki predsednik na radnom doručku sa Jensom Stoltenbergom uključio se u rasprave o stanju Alijansi. LONDON - Američki predsenik Donald Tramp uključio se danas u rasprave o stanju NATO i uzvratio na tvrdnje francuskog predsednika Emanuela Makrona… »
Tramp obećao da neće da priča o britanskim izborima, ali je pohvalio Džonsona: Mislim da je Boris veoma sposoban!

Tramp obećao da neće da priča o britanskim izborima, ali je pohvalio Džonsona: Mislim da je Boris veoma sposoban!

Kurir 03.12.2019
Predsednik SAD Donald Tramp obećao je da neće pominjati parlamentarne izbore u Velikoj Britaniji koji će biti održani 12. decembra, ali je pohvalio britanskog premijera Borisa Džonsona. Iako britanski premijer i Tramp imaju prijateljske odnose… »
Stoltenberg: Postoje razlike unutar NATO

Stoltenberg: Postoje razlike unutar NATO

N1 Info 03.12.2019
Generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg danas je u Londonu, posle razgovora sa američkim predsednikom Donaldom Trampom, izjavio da postoje razlike unutar alijanse, pošto je čini 29 različitih zemalja, ali da je svaka članica svesna da su zajedno… »

Vesti dana »