Povezane vesti

Oštre reakcije na Todosijevićevu presudu, sl: Ako bude pravosnažna, Srbi da napuste institucije

Oštre reakcije na Todosijevićevu presudu, sl: Ako bude pravosnažna, Srbi da napuste institucije

Telegraf 05.12.2019
- Svi smo mi Ivan Todosijević - naveo je Ðurić u pisanoj izjavi dostavljenoj medijima. Predsednik Srpske liste Goran Rakić izjavio je danas da će nepravosnažna presuda Ivanu Todosijeviću od dve godine zatvora, zbog izjave da je Račak izmišljen… »
Bivšem kosovskom ministru dvije godine zatvora zbog izazivanja mržnje

Bivšem kosovskom ministru dvije godine zatvora zbog izazivanja mržnje

Al Jazeera 05.12.2019
Ubistva civila u selu Račak, koja su 1999. potakla NATO-ovo bombardiranje, Ivan Todosijević nazvao je takozvanom humanitarnom katastrofom. Bivši ministar administracije lokalne samouprave Kosova Ivan Todosijević u četvrtak je prvostepeno osuđen na… »
Vučić: I ja kažem da je zločin u Račku fabrikovan, hoće li sve da nas osude?

Vučić: I ja kažem da je zločin u Račku fabrikovan, hoće li sve da nas osude?

Telegraf 05.12.2019
- To je zastrašujuće - rekao je Vučić. Predsednik Aleksandar Vučić nazvao je danas zastrašujućim to što je Ivan Todosijević osuđen na dve godine zatvora zato što je za zločin u Račku rekao je da je izmišljen, te poručio da i on sam… »
Presuda posle koje se postavlja pitanje: Hoće li Priština hapsiti i novinare „Figaroa“?

Presuda posle koje se postavlja pitanje: Hoće li Priština hapsiti i novinare „Figaroa“?

Sputnik 05.12.2019
Bivši ministar uprave i lokalne samouprave Ivan Todosijević osuđen je nepravosnažno na dve godine zatvora zato što je za zločin u Račku rekao da je izmišljen. Ako se zna da su o lažima u Račku pisali i ugledni listovi sa Zapada poput… »

Vesti dana »