Povezane vesti

I Hrvatska bojkotuje dodelu Nobelove nagrade Peteru Handkeu

I Hrvatska bojkotuje dodelu Nobelove nagrade Peteru Handkeu

Novi magazin 09.12.2019
Ambasador Hrvatske u Švedskoj neće prisustvovati ceremoniji dodele Nobelove nagrade za književnost Peteru Handkeu zbog njegove podrške Slobodanu Miloševiću, saopštilo je hrvatsko Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova. U objavi putem Tvitera… »
Handke: Nisam očekivao kampanju koja se vodi protiv mene; Hrvatska i BiH bojkotuju dodelu nagrade

Handke: Nisam očekivao kampanju koja se vodi protiv mene; Hrvatska i BiH bojkotuju dodelu nagrade

RTV 09.12.2019
ZAGREB, BANJALUKA - Dobitnik ovogodišnje Nobelove nagrade za književnost, austrijski pisac Peter Handke, izjavio je večeras da nije očekivao kampanju koja se vodi protiv njega i da je imao ideju da pokuša da pomiri stavove. "Voleo bih da sretnem… »
I Hrvatska i BiH bojkotuju dodelu Nobelove nagrade

I Hrvatska i BiH bojkotuju dodelu Nobelove nagrade

N1 Info 09.12.2019
Ministarstvo inostranih poslova Hrvatske saopštilo je da će ova zemlja bojkotovati dodelu Nobelove nagrade Peteru Handkeu koji je, kako je navedeno, "osoba politički angažovana u davanju podrške velikosrpskoj politici Slobodana Miloševića". I… »
Handke: Nisam očekivao kampanju koja se vodi protiv mene

Handke: Nisam očekivao kampanju koja se vodi protiv mene

RTS 09.12.2019
Dobitnik ovogodišnje Nobelove nagrade za književnost austrijski pisac Peter Handke rekao je u intervjuu za RTRS da nije očekivao kampanju koja se vodi protiv njega i da je imao ideju da pokuša da pomiri stavove. Peter Handke je rekao da voli Banjaluku… »
"Nisam mazohista, postalo mi je teško": Peter Handke otvoreno o napadima zbog Nobelove nagrade

"Nisam mazohista, postalo mi je teško": Peter Handke otvoreno o napadima zbog Nobelove nagrade

Telegraf 09.12.2019
"Loše stvari ne možete da očekujete. Možete u glavi da ih zamislite, ali one na kraju budu i gore" Dobitnik ovogodišnje Nobelove nagrade za književnost, austrijski pisac Peter Handke, izjavio je večeras da nije očekivao kampanju koja se vodi… »
Hrvatska bojkotuje dodelu Nobelove nagrade za književnost

Hrvatska bojkotuje dodelu Nobelove nagrade za književnost

Politika 09.12.2019
ZAGREB - Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova Hrvatske (MVEP) odlučilo je da ambasador te zemlje u Kraljevini Švedskoj ne učestvuje na ceremoniji dodele Nobelove nagrade u Stokholmu zbog, kako je saopšteno, „dodele nagrade osobi politički… »

Vesti dana »