Povezane vesti

Obradović: Potajno sam očekivao da će sud ukinuti kaznu kućnog pritvora

Obradović: Potajno sam očekivao da će sud ukinuti kaznu kućnog pritvora

Novi magazin 18.12.2019
Uzbunjivač iz "Krušika" Aleksandar Obradović izjavio je za list Danas od četvrtka da je potajno očekivao da će sud ukinuti kaznu kućnog pritvora, ali da to smatra "prvim korakom u borbi do konačne slobode". Prema rečima Obradovića, ta odluka… »
Uzbunjivaču iz Krušika ukinut kućni pritvor

Uzbunjivaču iz Krušika ukinut kućni pritvor

Glas Amerike 18.12.2019
BEOGRAD — Viši sud u Beogradu procenio je u sredu da više ne stoje razlozi zbog kojih je okrivljenom uzbunjivaču iz Krušika Aleksandru Obradoviću izrečena mera kućnog pritvora i ukinuo mere zabrane napuštanja stana uz primenu elektronskog… »
Obradović za RSE po ukidanju pritvora: Nisam konačno slobodan

Obradović za RSE po ukidanju pritvora: Nisam konačno slobodan

Slobodna Evropa 18.12.2019
"Divan je osećaj biti na slobodi, ali nisam u euforiji jer ovom odlukom nisam konačno na slobodi, samo sam dobio mogućnost da se branim sa slobode", rekao je za RSE Aleksandar Obradović, uzbunjivač iz fabrike namenske industrije "Krušik" u Valjevu… »
Nova stranka pozdravila odluku o ukidanju pritvora uzbunjivaču Obradoviću

Nova stranka pozdravila odluku o ukidanju pritvora uzbunjivaču Obradoviću

Danas 18.12.2019
Nova stranka pozdravila je odluku o ukidanju pritvora uzbunjivaču iz namenske fabrike „Krušik“ iz Valjeva Aleksandru Obradoviću, koju je danas doneo Viši sud u Beogradu. U saopštenju stranke navodi se da su podršku Obradoviću iskazali… »
Radniku Krušika Obradoviću ukinut kućni pritvor

Radniku Krušika Obradoviću ukinut kućni pritvor

Dnevnik 18.12.2019
BEOGRAD: Radniku "Krušika" Aleksandru Obradoviću osumnjičenom za odavanje poslovnih tajni tog preduzeća, danas je odlukom Višeg suda u Beogradu ukinut kućni pritvor. Tužilaštvo sumnjiči Obradovića da je tokom više godina prikupljao i iznosio… »
Skup podrške uzbunjivaču iz Krušika ispred Višeg suda u Beogradu

Skup podrške uzbunjivaču iz Krušika ispred Višeg suda u Beogradu

Danas 18.12.2019
Skup podrške uzbunjivaču iz Krušika Aleksandru Obradoviću počeo je danas popodne u Beogradu, ispred sedišta Višeg suda koji je danas odlučio o zahtevu njegove odbrane da bude pušten iz kućnog pritvora. Skup koji je i protest protiv njegovog… »
Završen skup podrške uzbunjivaču Aleksandru Obradoviću ispred Višeg suda u Beogradu

Završen skup podrške uzbunjivaču Aleksandru Obradoviću ispred Višeg suda u Beogradu

Danas 18.12.2019
Advokat Vladimir Gajić koji brani uzbunjivača Aleksandra Obradovića izjavio je da je „prekinut sadizam“ srpskog pravosuđa nad Obradovićem jer mu je danas ukinut kućni prtvor posle tri meseca. Na povike „Pobeda“, građana okupljenih ispred… »
Obradoviću ukinuta zabrana napuštanja stana

Obradoviću ukinuta zabrana napuštanja stana

RTV 18.12.2019
BEOGRAD - Uzbunjivaču iz Krušika Aleksandru Obradoviću ukinuta je mera zabrane napuštanja iz stana uz primenu elektronskog nadzora i korišćenja interneta, saopštio je danas Viši sud u Beogradu. "Iz obrazloženja odluke proizilazi da je sudija za… »
Ukinut pritvor uzbunjivaču iz Krušika

Ukinut pritvor uzbunjivaču iz Krušika

Nova ekonomija 18.12.2019
Viši sud u Beogradu danas je doneo rešenje kojim se ukida kućni pritvor uzbunjivaču iz valjevske fabrike Krušik Aleksandru Obradoviću, navodi se u saopštenju. „Iz obrazloženja odluke proizilazi da je sudija za prethodni postupak izvršila uvid u… »
Grafiti podrške uzbunjivaču u Beogradu, poruke "Nisi sam" i "Heroj"

Grafiti podrške uzbunjivaču u Beogradu, poruke "Nisi sam" i "Heroj"

N1 Info 18.12.2019
Udruženje za zaštitu ustavnosti i zakonitosti saopštilo je da je dobilo mejl nekoliko desetina slika "Beograda preplavljenog grafitima" na kojima je lik uzbunjivača Aleksandra Obradovića. Ispod njegovog lika su natpisi "Heroj" i "Nisi sam"… »
EWB: Srbija i sankcije SAD - između šverca oružja i saradnje s Rusijom

EWB: Srbija i sankcije SAD - između šverca oružja i saradnje s Rusijom

N1 Info 18.12.2019
Srbija staje sa kupovinom oružja, reči su predsednika Aleksandra Vučića koje su u javnosti odjeknule pre nekoliko dana. Nakon nabavke helikoptera iz Rusije i najava iz SAD-a da Srbiji prete američke sankcije zbog vojne saradnje sa Rusijom, predsednik… »
Beograd: Grafiti za oslobađanje Aleksandra Obradovića

Beograd: Grafiti za oslobađanje Aleksandra Obradovića

Danas 18.12.2019
Delovi Beograda jutros su osvanuli sa grafitima Aleksandar Obradović „Heroj“ i „Nisi sam“ kao vid podrške za današnji protest „Slobodan ili zatočen… Mi smo sa tobom. – Sloboda za Aleksandra“, saopštilo je Udruženje za zaštitu… »
Viši sud danas odlučuje o kućnom pritvoru Aleksandra Obradovića

Viši sud danas odlučuje o kućnom pritvoru Aleksandra Obradovića

Danas 18.12.2019
Viši sud u Beogradu trebao bi danas da preispita meru kućnog pritvora radniku valjevske fabrike „Krušik“ Aleksandru Obradoviću, a u znak podrške uzbunjivaču najavljen je i protest ispred Palate pravde u Beogradu. Protest „Slobodan ili zatočen… »
Čupić: Vlast je morala da zna šta se dešava u Jovanjici, to nije u brdima

Čupić: Vlast je morala da zna šta se dešava u Jovanjici, to nije u brdima

Danas 17.12.2019
Profesor Fakulteta političkih nauka i nekadašnji član Odbora Agencije za borbu protiv korupcije izjavio je večeras da su u slučaju Krušik odmah može posumnjati da postoji trgovina uticajem jer je Branko Stefanović, koji se dovodi u vezu sa firmom… »

Vesti dana »