Povezane vesti

Irinej: 'Okončati teror' protiv SPC, demanti crnogorske policije

Irinej: 'Okončati teror' protiv SPC, demanti crnogorske policije

Slobodna Evropa 27.12.2019
Poglavar Srpske pravoslavne crkve patrijarh Irinej pozvao je vlasti u Crnoj Gori, posebno posebno pripadnike Ministarstva unutrašnjih poslova, da odmah prestanu, kako je naveo, “sa brutalnim terorom nad Srpskom Pravoslavnom Crkvom, njenim sveštenstvom… »
Patrijarh vlastima Crne Gore: Prestanite brutalan teror nad SPC

Patrijarh vlastima Crne Gore: Prestanite brutalan teror nad SPC

Danas 27.12.2019
Patrijarh Irinej pozvao je danas vlasti Crne Gore „da odmah prestanu sa brutalnim terorom“ nad Srpskom pravoslavnom crkvom (SPC), njenim sveštenicima i vernicima. U saopštenju Kabineta patrijarha piše da je to „posebno upućeno“ pripadnicima… »
Episkop Grigorije: Srpski narod u Crnoj Gori dobro zna šta je crkva

Episkop Grigorije: Srpski narod u Crnoj Gori dobro zna šta je crkva

Blic 27.12.2019
Episkop dizeldorfski i cele Nemačke Grigorije uveren je da srpski narod u Crnoj Gori vrlo dobro zna šta je Crkva, na kakvim je temeljima izrasla, čija je i kako se za nju i njena dobra treba boriti. Komentarišući usvajanje Zakona o slobodi… »
Srpski patrijarh: Duboko sam potresen

Srpski patrijarh: Duboko sam potresen

Mondo 27.12.2019
Srpski patrijarh Irinej izjavio je da je duboko potresen aktuelnim dešavanjima u Crnoj Gori povodom Zakona o slobodi veroispovesti. Srpski patrijarh Irinej izjavio je da je duboko potresen aktuelnim dešavanjima u Crnoj Gori povodom Zakona o slobodi… »
Oglasio se patrijarh srpski Irinej: Duboko sam potresen dešavanjima u Crnoj Gori

Oglasio se patrijarh srpski Irinej: Duboko sam potresen dešavanjima u Crnoj Gori

Srbija danas 27.12.2019
On je dodao i da se "usrdno moli" Bogu za mir i jedinstvo crnogorskih državnih organa i crkvenih velikodostojnika. Srpski patrijarh Irinej izjavio je da je duboko potresen aktuelnim dešavanjima u Crnoj Gori povodom predloga Zakona o slobodi… »

Vesti dana »