Povezane vesti

Vučić: Ne zanima me da imam kontrolu nad sudijama i tužiocima

Vučić: Ne zanima me da imam kontrolu nad sudijama i tužiocima

N1 Info 20.01.2020
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić negirao je da želi kontrolu nad sudijama i tužiocima u Srbiji i dodao da to "izmišljaju oni koji ne znaju šta drugo da izmisle". Izvor: Agencije "Ne zanima me da imam kontrolu nad sudijama i tužiocima! To… »
Predsednik testira srpsko pravosuđe

Predsednik testira srpsko pravosuđe

Slobodna Evropa 20.01.2020
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odbacio je kritike javnosti da želi da ima kontrolu nad sudijama i tužiocima u Srbiji. "Ne zanima me da imam kontrolu nad sudijama i tužiocima. Jedino što mene interesuje je da narko-dileri i ubice konačno završe… »
Ministarstvo pravde: Predlog "eksterne kontrole" pravosuđa nije nov

Ministarstvo pravde: Predlog "eksterne kontrole" pravosuđa nije nov

N1 Info 20.01.2020
Nacrt amandmana na Ustav Srbije predviđa uspostavljanje "mehanizma eksterne kontrole sudske vlasti", navodi se u današnjem odgovoru Ministarstva pravde Srbije na pitanje Radija Slobodna Evropa (RSE). RSE je o tome pitao Ministarstvo povodom izjave… »
Pravnici: Izjava sekretara protivpravna, eksterna kontrola pravosuđa već postoji

Pravnici: Izjava sekretara protivpravna, eksterna kontrola pravosuđa već postoji

N1 Info 20.01.2020
Pitanje nezavisnosti pravosuđa ponovo je u fokusu javnosti u Srbiji, a sve nakon izjave predsednika, Aleksandra Vučića da je, kako je rekao, nezadovoljan radom sudija i tužilaca u zemlji. "Ulje na vatru" dolio je državni sekretar u Ministarstvu… »
Eksterna kontrola pravosuđa - izgovor za dalju politizaciju ili mehanizam građanskog nadzora

Eksterna kontrola pravosuđa - izgovor za dalju politizaciju ili mehanizam građanskog nadzora

Radio 021 20.01.2020
Udruženje za zaštitu ustavnosti i zakonitosti (UZUZ) ocenilo je da najava iz Ministarstva pravde o potrebi za eksternom kontrolom predstavlja samo izgovor za dalju politizaciju pravosuđa. Ovo udruženje je saopštilo da je izvršna vlast… »
Pravosnažne presude mogu da se komentarišu, ali ne bilo kako

Pravosnažne presude mogu da se komentarišu, ali ne bilo kako

RTS 20.01.2020
Društvo sudija Srbije pozvalo je Visoki savet sudstva i Državno veće tužilaca, a naročito republičkog javnog tužioca, da prestanu da zanemaruju svoje ustavne dužnosti garanta nezavisnosti sudova i sudija i samostalnosti tužilaca, a povodom istupa… »
Ministarstvo pravde za RSE: Predlog eksterne kontrole pravosuđa nije nov

Ministarstvo pravde za RSE: Predlog eksterne kontrole pravosuđa nije nov

Novi magazin 20.01.2020
Nacrt amandmana na Ustav Srbije predviđa uspostavljanje "mehanizma eksterne kontrole sudske vlasti", navodi se u današnjem odgovoru Ministarstva pravde Srbije na pitanje Radija Slobodna Evropa (RSE). RSE je o tome pitao Ministarstvo povodom izjave… »
Vučić: Ne gone narkodilere, pa izmišljaju o kršenju Ustava

Vučić: Ne gone narkodilere, pa izmišljaju o kršenju Ustava

RTV 20.01.2020
DAVOS - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odbacio je danas tvrdnje opozicije da uvođenje tzv. eksterne kontrole u pravosuđu znači pritisak na pravosudne organe, a sudijama koje tobože štite Ustav, iako niko ni ne pomišlja da ruši najviši pravni… »
Beljanski: Predlog da predsednik postavlja sudije suprotan vladavini prava

Beljanski: Predlog da predsednik postavlja sudije suprotan vladavini prava

Radio 021 20.01.2020
Predsednik Advokatske komore Vojvodine Vladimir Beljanski izjavio je da je predlog državnog sekretara u Ministarstvu pravde Radomira Ilića da predsednik Srbije treba da postavlja sudije i tužioce suprotan principu vladavine prava. "Takva izjava… »

Vesti dana »