Povezane vesti

Sudija koji sluša Vučića jedini je sudija po meri vlasti

Sudija koji sluša Vučića jedini je sudija po meri vlasti

Danas 21.01.2020
Nakon izjave državnog sekretara u Ministarstvu pravde, predsednik Srbije negirao da želi kontrolu nad sudijama i tužiocima Izjava državnog sekretara u Ministarstvu pravde Radomira Ilića da bi Ustav Srbije morao da se menja kako bi pravosuđe dobilo… »
Boljević: Drago mi je što Vučić nema pretenzije da drži pravosuđe pod kontrolom, bilo bi mi još draže da se i ponaša

Boljević: Drago mi je što Vučić nema pretenzije da drži pravosuđe pod kontrolom, bilo bi mi još draže da se i ponaša

Danas 21.01.2020
Drago mi je što smo čuli da predsednik Srbije Aleksandar Vučić nema pretenzije da drži pravosuđe pod kontrolom, bilo bi nam još draže da se i ponaša kao da to ne želi, rekla je za N1 član Društva sudija Srbije Dragana Boljević. Boljević je… »
Jovanović (Metla 2020): Državni sekretar ne zna šta govori kad nas poredi sa Francuskom

Jovanović (Metla 2020): Državni sekretar ne zna šta govori kad nas poredi sa Francuskom

Danas 21.01.2020
Član predsedništva Pokreta Metla 2020 i lider DSS-a Miloš Jovanović je, komentarišući izjavu državnog sekretara Ministarstva pravde Radomira Ilića da bi pravosuđe trebalo da dobije eksternu kontrolu, prema kojoj bi Vučić kao predsednik u… »
Vlast u Srbiji želi poslušnije pravosuđe

Vlast u Srbiji želi poslušnije pravosuđe

Dojče vele 21.01.2020
Pravosuđe u Srbiji uskoro bi moglo da se nađe pod potpunom kontrolom predsednika države. DW analizira: da li je ideja o „eksternoj kontroli“ samo još jedan probni balon vlasti ili ozbiljna namera? Vlasti u Srbiji nastavljaju da daju svoj skromni… »
Boljević: Bilo bi nam draže da se Vučić i ponaša kao da ne želi kontrolu sudstva

Boljević: Bilo bi nam draže da se Vučić i ponaša kao da ne želi kontrolu sudstva

N1 Info 21.01.2020
Drago mi je što smo čuli da predsednik Srbije Aleksandar Vučić nema pretenzije da drži pravosuđe pod kontrolom, bilo bi nam još draže da se i ponasa kao da to ne želi, rekla je u Novom danu Dragana Boljević, član Društva sudija Srbije… »
Ministarstvo pravde Srbije za RSE: Predlog 'eksterne kontrole' pravosuđa nije nov

Ministarstvo pravde Srbije za RSE: Predlog 'eksterne kontrole' pravosuđa nije nov

Novi magazin 21.01.2020
Nacrt amandmana na Ustav Srbije predviđa uspostavljanje "mehanizma eksterne kontrole sudske vlasti", navodi se u današnjem odgovoru Ministarstva pravde Srbije na pitanje Radija Slobodna Evropa (RSE). RSE je o tome pitao Ministarstvo povodom izjave… »

Vesti dana »