Повезане вести

У Патријаршији прослављено 10 година патријарха Иринеја на трону Светог Саве (ФОТО)

У Патријаршији прослављено 10 година патријарха Иринеја на трону Светог Саве (ФОТО)

Вести онлине 22.01.2020
У организацији Патријаршијске управне канцеларије данас је у Патријаршијском двору у Београду прослављена деценија од избора патријарха српског Иринеја за 45. по реду поглавара Српске православне цркве. Представљањем… »
Патријарх Иринеј: Трудио сам се да водим Цркву исправним путем

Патријарх Иринеј: Трудио сам се да водим Цркву исправним путем

Политика 22.01.2020
Српска православна црква (СПЦ) обележила је данас деценију од доласка на њен трон патријарха Иринеја, представљањем фотомонографије у 10 томова, у којима је 15.000 фотографија о његовој активности, и документарним филмом… »
Патријарх 10 година на челу СПЦ: Чинио сам све да Цркву водим исправним путем

Патријарх 10 година на челу СПЦ: Чинио сам све да Цркву водим исправним путем

Н1 Инфо 22.01.2020
Српска православна црква (СПЦ) обележила је деценију од доласка на њен трон патријарха Иринеја, представљањем фотомонографије у 10 томова, у којима је 15.000 фотографија о његовој активности, и документарним филмом. "Нисам… »
Иринеј: Никад није било лако бити српски патријарх

Иринеј: Никад није било лако бити српски патријарх

Дневник 22.01.2020
БЕОГРАД: Српска православна црква обележила је данас десет година од избора Иринеја за 45. патријарха, а поглавар СПЦ казао је да никада није било лако бити српски патријарх, те да данас посебно боли што се "Црна Гора одриче… »
"А шта су Црногорци него Срби, ко неће да буде Србин нека тражи своје"

"А шта су Црногорци него Срби, ко неће да буде Србин нека тражи своје"

Мондо 22.01.2020
Читаву деценију је на челу Српске православне цркве. Каже да никада није било лако и да као што га 10 година брине Косово, тако и данас боли што се Црна Гора одриче Србије. Читаву деценију је на челу Српске православне… »
Патријарх слави јубилеј: Иринеј десет година на челу српске цркве

Патријарх слави јубилеј: Иринеј десет година на челу српске цркве

Курир 22.01.2020
Пре десет година, на данашњи дан, огласила су се звона на Саборној цкрви у Београду и означила да је изабран 45. патријарх српски! Његова светост патријарх Иринеј обележио је десет година патријаршијске, 60 година монашке и… »
СПЦ данас обележава важан јубилеј: 10 година од избора патријарха Иринеја

СПЦ данас обележава важан јубилеј: 10 година од избора патријарха Иринеја

Курир 22.01.2020
Пројекција једночасовног документарног филма, аутора проте Павловића, који илуструје животни пут патријарха Иринеја. БЕОГРАД - Српска православна црква обележиће данас 10 година од избора 45. патријарха, Иринеја, а тим… »

Вести дана »