Povezane vesti
Posle 3.000 godina tišine, mumija „progovorila“
RTS 24.01.2020
Mumificirani egipatski sveštenik, koji je mrtav već 3.000 godina, dobio je šansu da mu se ponovo čuje glas jer su naučnici uspeli da u 3D štampi naprave vernu repliku njegovog govornog aparata. Britanski naučnici uspeli su da mumiji, po imenu Nesjamun… »
„Progovorila“ mumija stara 3.000 godina /video/
Sputnik 24.01.2020
Naučnici iz Velike Britanije uspeli su da rekonstruišu glas sveštenika Nesjamuna, koji je umro u Egiptu pre otprilike 3.000 godina. Rezultati njihovog rada objavljeni su u časopisu „Sajentifik riports“. U članku se navodi da su kod mumije dobro očuvane… »
3D tehnologijom kreiran glas mumije stare 3.000 godina
N1 Info 24.01.2020
Naučnici su pomoću 3D print tehnologije ponovo kreirali glasnice mumificiranog egipatskog sveštenika koji je živeo pre 3000 godina i saznali kako je zvučao njegov glas. Uspeli su precizno reprodukovati jedan zvuk koji nalikuje dugačkom spoju slova e i a… »
Vesti dana »

Korak bliže miru? Tramp najavio sastanak Putina i Zelenskog, oni rekli 'da'
BBC News pre 2 minutajoš 41 povezana

Sveže jutro, u jednom mestu izmereno 9 stepeni: Upozorenje RHMZ: Pljuštaće u ovim delovima Srbije, a onda temperature skaču
Blic pre 22 minutajoš 14 povezanih

Tramp rekao da će zvati Putina posle sastanka sa Zelenskim i Evropljanima
Danas pre 8 satijoš 17 povezanih