Povezane vesti

Dragoslav Mihajlović, laureat nagrade "Ivo Andrić": Izgubio sam svoje prve tri priče

Dragoslav Mihajlović, laureat nagrade "Ivo Andrić": Izgubio sam svoje prve tri priče

Blic 28.01.2020
Uvek sam bio čovek koji želi da ide svojim tokom, svojim putem. Da li sam uspeo ili nisam, drugo je pitanje, ali nisam se gurao u aktuelno, kaže proslavljeni pisac Dragoslav Mihajlović, kome je juče uručena Velike nagrada „Ivo Andrić“ za… »
„Velika nagrada Ivo Andrić" uručena Dragoslavu Mihailoviću (video)

„Velika nagrada Ivo Andrić" uručena Dragoslavu Mihailoviću (video)

Dnevnik 28.01.2020
ANDRIĆGRAD: Na svečanosti u Andrićevom institutu u Andrićgradu direktor ove ustanove, čuveni srpski režiser Emir Kusturica, uručio je u ponedeljak ''Veliku nagradu Ivo Andrić" za životno delo Dragoslavu Mihailoviću, i ruskoj književnici Guzelj… »
Mihailoviću i Jahini uručene andrićeve nagrade: Treba ponovo graditi mostove, najpre kulturne

Mihailoviću i Jahini uručene andrićeve nagrade: Treba ponovo graditi mostove, najpre kulturne

Kurir 28.01.2020
Živimo u turbulentnim vremenima i greške iz istorije možemo lako da ponovimo, rekla je primajući priznanje ruska književnica. Na svečanosti u Andrićevom institutu u Andrićgradu juče je direktor ove ustanove, reditelj Emir Kusturica, uručio… »

Vesti dana »