Povezane vesti

Lažna vest o smrti Ratka Mladića

Lažna vest o smrti Ratka Mladića

Politika 11.02.2020
Italijanski novinar Tomaso De Benedeti sa lažnog Tviter profila pustio izmišljenu informaciju da je umro Ratko Mladić. Na lažnom tviter nalogu ministarke spoljnih poslova Bosne i Hercegovine Bisere Turković objavljeno je da je umro srpski general… »
UMRO RATNI ZLOČINAC RATKO MLADIĆ!

UMRO RATNI ZLOČINAC RATKO MLADIĆ!

RTV Novi Pazar 11.02.2020
Osuđeni ratni zločinac i bivši general Vojske RS Ratko Mladić umro je danas u zatvoru. Ovu informaciju je na Twitteru objavila ministrica vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Bisera Turković. Ratko Mladić je osuđen na doživotnu kaznu zatvora… »
Darko Mladić: Čuo sam se sa ocem Ratkom, dobro je!

Darko Mladić: Čuo sam se sa ocem Ratkom, dobro je!

Vesti online 11.02.2020
„Čuo sam se sa Ratkom Mladićem pre par sati i mogu da vam potvrdim da zvuči dobro i da će danas razgovarati sa svojim advokatom“, rekao je kratko za Sputnjik generalov sin Darko Mladić, povodom dezinformacija da je Mladić preminuo. Iz… »
Ratko Mladić ipak živ! Darko Mladić ekskluzivno za sd - "Vest je lažna!"

Ratko Mladić ipak živ! Darko Mladić ekskluzivno za sd - "Vest je lažna!"

Srbija danas 11.02.2020
Sin najpoznatijeg haškog optuženika, Darko Mladić, u izjavi za Srbija Danas, demantovao je informacije koje su preneli svi domaći mediji da je srpski general preminuo. Prema nepotvrđenim informacijama iz Haga, Bisera Turković, ministarka spoljnih… »
Sin Ratka Mladića za Telegraf.rs: Tata nije dobro, ali hvala bogu, živ je

Sin Ratka Mladića za Telegraf.rs: Tata nije dobro, ali hvala bogu, živ je

Telegraf 11.02.2020
Darko se sa ocem čuo malo pre 14 sati. Sin Ratka Mladića, Darko kaže za Telegraf.rs da se nešto pre 14 časova čuo sa ocem i da mu je zvučao dobro. Vest o Mladićevoj smrti za sada smatra lažnom vešću. - Čuo sam se njim pre pola sata. Zvučao je… »
Italijanski novinar izmislio da je umro Ratko Mladić: Celog života širi lažne vesti i intervjue

Italijanski novinar izmislio da je umro Ratko Mladić: Celog života širi lažne vesti i intervjue

Telegraf 11.02.2020
Pre Ratka Mladića "sahranio" je papu, njegove lažne intervjue italijanski mediji su godinama objavljivali, ne sumnjajući u autentičnost. "Pazite kome verujete" Vest da je preminuo general Vojske Republike Srpske Ratko Mladić u Hagu zapalila je medije… »
Ratko Mladić telefonom: Živ sam, majke mi

Ratko Mladić telefonom: Živ sam, majke mi

Sputnik 11.02.2020
Nekadašnji komadant Vojske Republike Srpske Ratko Mladić danas je na vest o svojoj navodnoj smrti reagovao šaljivo i nije se mnogo oko toga uzbudio, kaže za Tanjug njegov sin Darko, koji je telefonom sa njim razgovarao oko 15 sati. „Živ sam, majke… »
Prevarant ili genije: Italijan koji je objavio da je Mladić umro, objasnio zašto širi lažne vesti

Prevarant ili genije: Italijan koji je objavio da je Mladić umro, objasnio zašto širi lažne vesti

Sputnik 11.02.2020
Italijanski novinar Tomazo Debenedeti, od koga je potekla izmišljena vest da je preminuo Ratko Mladić, izjavio je da otvara lažne naloge na društvenim mrežama kako bi ih raskrinkao kao loš izvor za medije. Lažna vest da je Ratko Mladić preminuo u… »
Prevarant ili genije: Italijan koji je objavio da je Mladić umro, objasnio zašto širi lažne vesti

Prevarant ili genije: Italijan koji je objavio da je Mladić umro, objasnio zašto širi lažne vesti

Srbija danas 11.02.2020
Debenedeti "sahranjivao" od Kastra do Pape. Italijanski novinar Tomazo Debenedeti, od koga je potekla izmišljena vest da je preminuo Ratko Mladić, izjavio je da otvara lažne naloge na društvenim mrežama kako bi ih raskrinkao kao loš izvor za medije… »
Sin Ratka Mladića za RTS: Čuo sam se sa ocem, zvučao je dobro

Sin Ratka Mladića za RTS: Čuo sam se sa ocem, zvučao je dobro

RTS 11.02.2020
Pojedini mediji u Srbiji i regionu preneli su vest da je general Ratko Mladić preminuo u Hagu. Izvori Radio-televizije Srbije demantovali su ovu informaciju, kao i sin Ratka Mladića, Darko Mladić, i šef srpske diplomatije Ivica Dačić. Darko Mladić… »
Lažnih vesti o ratku mladiću i ranije bilo: Zbog informacije o hapšenju svet danima bio na nogama, a on ustvari lociran tek…

Lažnih vesti o ratku mladiću i ranije bilo: Zbog informacije o hapšenju svet danima bio na nogama, a on ustvari lociran tek…

Blic 11.02.2020
Današnja vest o smrti generala Vojske Republike Srpske Ratka Mladića, koji je prvostepenom presudom osuđen na doživotni zatvor i nalazi se u pritvoru u Hagu, nije jedina lažna vest koja se o njemu pojavila. Naime, vest o hapšenju Ratka Mladića… »
Ratko Mladić telefonom: Živ sam, majke mi

Ratko Mladić telefonom: Živ sam, majke mi

Vesti online 11.02.2020
Nekadašnji komadant Vojske Republike Srpske Ratko Mladić danas je na vest o svojoj navodnoj smrti reagovao šaljivo i nije se mnogo oko toga uzbudio, rekao je njegov sin Darko koji je telefonom sa njim razgovarao oko 15 sati. „Živ sam, majke mi!“… »
Otkriveno odakle je potekla lažna informacija o smrti Ratka Mladića

Otkriveno odakle je potekla lažna informacija o smrti Ratka Mladića

Vesti online 11.02.2020
Nalog na Tviteru na kom je objavljeno da je Ratko Mladić preminuo, zapravo je lažni nalog koji je napravio Tomazo Debenedeti. Kako su strani mediji pisali još 2018. godine – ovaj novinar je i ranije imao slične ispade i tada je „mrtvim“… »
Informacije o smrti Mladića nisu tačne, italijanski novinar nasamario medije

Informacije o smrti Mladića nisu tačne, italijanski novinar nasamario medije

N1 Info 11.02.2020
Haški tribunal demantovao je informacije o smrti Ratka Mladića koje su objavljene na lažnom Tviter nalogu ministarke spoljnih poslova Bosne i Hercegovine Bisere Turković koji je kreirao italinaski novinar Tomazo Debenedeti, čuven po sličnim… »
Evo ko je plasirao lažnu vest o smrti Ratka Mladića

Evo ko je plasirao lažnu vest o smrti Ratka Mladića

Mondo 11.02.2020
Lažna informacija o smrti bivšeg generala Vojske RS i osuđenog za ratne zločine Ratka Mladića se pojavila na društvenim mrežama i to sa lažnog Twitter profila ministarke spoljnih poslova BiH. Ustvari za sve je kriv italijanski novinar. Lažna… »
Nju su optužili da je na Tviteru sahranila Ratka Mladića ministarka Turković: Ja nemam Tviter nalog!

Nju su optužili da je na Tviteru sahranila Ratka Mladića ministarka Turković: Ja nemam Tviter nalog!

Kurir 11.02.2020
Zamenica premijera Bosne i Hercegovine i ministarka inostranih poslova u Savetu ministara Bisera Turković demantovala je da je na Tviteru objavila da je preminuo nekadašnji načelnik Glavnog štaba Vojske Republike Srpske, general Ratko Mladić. Ona je… »
Haški tribunal: Informacije o smrti Ratka Mladića nisu tačne

Haški tribunal: Informacije o smrti Ratka Mladića nisu tačne

Danas 11.02.2020
Haški tribunal demantovao je informacije o smrti Ratka Mladića koje su objavljene na lažnom Tviter nalogu ministarke spoljnih poslova Bosne i Hercegovine Bisere Turković koji je kreirao italinaski novinar Tomazo Debenedeti, čuven po sličnim… »
Darko Mladić: Čuo sam se sa ocem pre pet minuta

Darko Mladić: Čuo sam se sa ocem pre pet minuta

Blic 11.02.2020
Darko Mladić, sin Ratka Mladića, kaže za Blic da se čuo sa ocem pre pert minuta, i da ga je pozvao da se javi i kaže da je živ. - Čuo sam se sa Ratkom bukvalno pre pet minuta. Zvao me je on, vanredno. Trebalo je da ima posetu advokata, ali pošto… »
Haški tribunal: Ratko Mladić nije umro

Haški tribunal: Ratko Mladić nije umro

SEEbiz 11.02.2020
BEOGRAD - Na Twitteru objavljena informacija da je preminuo Ratko Mladić. Iako je odmah izazvala veliki broj reakcija, odmah je stigao i demanti iz Haaga. Vest je na Twitteru najpre objavljena na navodnom nalogu zamenice premijera BiH i ministarke… »
Darko Mladić: Moj otac jeste bolestan, ali je još živ, neka tako ostane što duže

Darko Mladić: Moj otac jeste bolestan, ali je još živ, neka tako ostane što duže

Večernje novosti 11.02.2020
Darko Mladić, sin Ratka Mladića, demantovao je vest o smrti svog oca. Darko Mladić, sin Ratka Mladića, demantovao je vest o smrti svog oca. Medijima širom regiona danas se proširila vest da je Ratko Mladić preminuo u Hagu. Ova vest ubrzo je… »
Oglasila se ministarka Turković: Nemam nalog na Tviteru, ništa napisano o Mladiću nije tačno

Oglasila se ministarka Turković: Nemam nalog na Tviteru, ništa napisano o Mladiću nije tačno

Večernje novosti 11.02.2020
Ona je rekla da uopšte nema otvoren profil na toj društvenoj mreži. ZAMENICA premijera Bosne i Hercegovine i ministarka inostranih poslova u Savetu ministara Bisera Turković demantovala je da je na Tviteru objavila da je preminuo nekadašnji načelnik… »
Oglasila se i ministarka sa čijeg naloga je potekla vest o smrti Ratka Mladića: "Ja nemam Tviter"

Oglasila se i ministarka sa čijeg naloga je potekla vest o smrti Ratka Mladića: "Ja nemam Tviter"

Telegraf 11.02.2020
Turkovićeva saopštila da nema Tviter nalog. Nakon što se u javnosti pojavila informacija da je bivši general Vojske Republike Srpske Ratko Mladić preminuo, ispostavilo se da ta informacija nije tačna. Inicijalna informacija potekla je sa navodnog… »
Oglasila se ministarka sa čijeg Tvitera je objavljena informacija o smrti ratka mladića!

Oglasila se ministarka sa čijeg Tvitera je objavljena informacija o smrti ratka mladića!

Srbija danas 11.02.2020
Navedeno je kako je informaciju potvrdio Abdulkavi Ahmed Jusuf, predsednik Međunarodnog suda pravde (ICJ). Nakon što se u javnosti pojavila informacija da je bivši general Vojske RS Ratko Mladić umro, ispostavilo se da ta informacija nije tačna. Ta… »
Ratko Mladić nije umro, lažnu vest kreirao italijan?

Ratko Mladić nije umro, lažnu vest kreirao italijan?

Blic 11.02.2020
Veliki broj medija iz regiona preneo je danas da je Ratko Mladić, ratni komandant vojske Republike Srpske, preminuo u ćeliji Haškog tribunala u Sheveningenu. Ova informacija, međutim, nije istinita. Vest je potekla sa lažnog Tviter naloga Bisere… »
UMRO RATKO MLADIĆ!

UMRO RATKO MLADIĆ!

IndeksOnline 11.02.2020
HAG – Bivši general Vojske RS Ratko Mladić umro je danas u zatvoru. Ovu informaciju je na Twitteru objavila ministrica vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Bisera Turković.… »
Darko Mladić: Čuo sam se sa ocem Ratkom, dobro je!

Darko Mladić: Čuo sam se sa ocem Ratkom, dobro je!

Sputnik 11.02.2020
Čuo sam se sa Ratkom Mladićem pre par sati i mogu da vam potvrdim da zvuči dobro i da će danas razgovarati sa svojim advokatom, rekao je kratko za Sputnjik generalov sin Darko Mladić, povodom dezinformacija da je Mladić preminuo. Iz Haškog… »
Oglasila se ministarka Turković: Nemam nalog na Tviteru, ništa napisano o Mladiću nije tačno

Oglasila se ministarka Turković: Nemam nalog na Tviteru, ništa napisano o Mladiću nije tačno

Sputnik 11.02.2020
Ministarka inostranih poslova u Savetu ministara BiH Bisera Turković demantovala je da je na Tviteru objavila da je preminuo nekadašnji načelnik Glavnog štaba Vojske Republike Srpske general Ratko Mladić. Ona je rekla da uopšte nema otvoren profil… »
Vest o smrti Ratka Mladića potekla sa lažnog profila bosanske ministarke

Vest o smrti Ratka Mladića potekla sa lažnog profila bosanske ministarke

Večernje novosti 11.02.2020
Lažna vest sa lažnog profila bosanske ministarke. SA lažnog profila zamenice premijera BiH i ministarke spoljnih poslova BiH Bisere Turković objavljena je vest o smrti generala Ratka Mladića. Informacija o smrti Mladića izazvala je veliki broj… »
Lažna ministarka Turković širi lažne vesti! Na Tviteru objavila da je umro Mladić! Hag je odmah demantovao

Lažna ministarka Turković širi lažne vesti! Na Tviteru objavila da je umro Mladić! Hag je odmah demantovao

Kurir 11.02.2020
Ministarka vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Bisera Turković objavila je na Tviteru da je umro srpski general Ratko Mladić i uz to se pozvala na Ujedinjene nacije. Šefica diplomatije BiH nije se još nije javno oglasila i ogradila od ovoga tvita… »
Darko Mladić: Moj otac je živ, čuo sam se s njim pre 45 minuta!

Darko Mladić: Moj otac je živ, čuo sam se s njim pre 45 minuta!

Kurir 11.02.2020
Na vest da je umro Ratko Mladić njegov sin Darko Mladić ekskluzivno za Kurir.rs je rekao da je ta vest lažna i da se on čuo s ocem 45 minuta pre objavljivanja ovog fejknjuza. - Sa ocem sam se čuo pre 45 minuta. On je naravno živ i pričao je sa… »
DA LI JE RATNI ZLOČINAC RATKO MLADIĆ UMRO? Predsednik suda potvrdio, sin zločinca kaže da se čuo sa njim pre par sati!

DA LI JE RATNI ZLOČINAC RATKO MLADIĆ UMRO? Predsednik suda potvrdio, sin zločinca kaže da se čuo sa njim pre par sati!

Sandžak haber 11.02.2020
Osuđeni ratni zločinac i bivši general Vojske RS Ratko Mladić umro je danas u zatvoru. Ovu informaciju je na Twitteru objavila ministrica vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Bisera Turković. Ratko Mladić je osuđen na doživotnu kaznu zatvora… »
Ratko Mladić je živ: Hag zvanično potvrdio da je vest o smrti lažna

Ratko Mladić je živ: Hag zvanično potvrdio da je vest o smrti lažna

Telegraf 11.02.2020
Interentom se kao munja proširila vest da je Ratko Mladić preminuo u tribunalu u Hagu. - Upravnik pritvorne jedinice u Ševeningenu obavestio me je da je vest o smrti Ratka Mladića lažna - rekao je ministar spoljnih poslova Ivica Dačić, reagujući… »
Evo ko stoji iza lažne vesti o smrti Ratka Mladića! Zna ga ceo svet, "sahranio" i mnoge svetske lidere

Evo ko stoji iza lažne vesti o smrti Ratka Mladića! Zna ga ceo svet, "sahranio" i mnoge svetske lidere

Srbija danas 11.02.2020
Lažna vest o smrti generala Ratka Mladića uzburkala je danas ceo svet. Mnogi mediji preneli su tvit sa navodnog profila Bisere Turković, ministra spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, u kome je ona navela da je dobila informacije o smrti Ratka… »

Vesti dana »