Povezane vesti

Stranke iz RS i HDZ podnose zakon kojim traže odlazak stranih sudija

Stranke iz RS i HDZ podnose zakon kojim traže odlazak stranih sudija

Slobodna Evropa 19.02.2020
Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik najavio kako će u četvrtak ili petak (20. ili 21. februara) sa drugim predstavnicima političkih stranaka iz Republike Srpske (RS) i Hrvatskom demokratskom zajednicom (HDZ) podnijeti Prijedlog… »
„Komšić neka podnese ostavku“

„Komšić neka podnese ostavku“

Vesti online 19.02.2020
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da je hrvatski član Željko Komšić izmanipulisao javnost u vezi imenovanja stranog sudije Ustavnog suda BiH i pozvao ga da podnese ostavku. „Prekršio je odredbe Ustava. Morao se konsultovati… »
Dodik preglasan po svim tačkama na Predsedništvu BiH: Uhapsite me, ako možete

Dodik preglasan po svim tačkama na Predsedništvu BiH: Uhapsite me, ako možete

RTV 19.02.2020
BANJALUKA, SARAJEVO - Dodik preglasan po svim tačkama na Predsedništvu BiH: Uhapsite me, ako možete. Dodik je na konferenciji za medije rekao da je pokušao da predloži izmenjeni dnevni red u nameri da se uvrsti tačka kojom bi se utvrđivala… »
Dodik: Preglasan sam, pozivam Komšića da podnese ostavku

Dodik: Preglasan sam, pozivam Komšića da podnese ostavku

Beta video 19.02.2020
SARAJEVO - Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik pozvao je danas predsedavajućeg Predsedništva BiH Željka Komšića da podnese ostavku tvrdeći da je Komšić manipulisao pri imenovanju stranog sudije Ustavnog suda BiH. Beta/viphd.ba… »
Dodik: Komšić mora da ode, a ako sam ja problem - izvolite!

Dodik: Komšić mora da ode, a ako sam ja problem - izvolite!

Sputnik 19.02.2020
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da je hrvatski član Željko Komšić izmanipulisao javnost u vezi imenovanja stranog sudije Ustavnog suda BiH i pozvao ga da podnese ostavku. „Prekršio je odredbe Ustava. Morao se konsultovati… »
Dodik preglasan u Predsedništvu BiH, pozvao Komšića da podnese ostavku

Dodik preglasan u Predsedništvu BiH, pozvao Komšića da podnese ostavku

RTS 19.02.2020
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik kaže da hrvatski član tog tela treba da podnese ostavku budući da je Željko Komšić, kako ističe, izmanipulisao javnost u vezi sa imenovanjem stranog sudije Ustavnog suda BiH. Napominje da je glasao… »
Predsjedništvo BiH: Dodik glasao i protiv dnevnog reda

Predsjedništvo BiH: Dodik glasao i protiv dnevnog reda

Al Jazeera 19.02.2020
Sjednica Predsjedništva BiH brzo je završena jer je član iz reda srpskog naroda glasao protiv svih tačaka dnevnog reda. Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine iz reda srpskog naroda Milorad Dodik izjavio je u srijedu da je predsjedavajući bh… »
Dodik blokirao odlučivanje u Predsedništvu BiH

Dodik blokirao odlučivanje u Predsedništvu BiH

N1 Info 19.02.2020
Predsedništvo Bosne i Hercegovine suočilo se s blokadom u odlučivanju pošto je srpski član tog tela Milorad Dodik na sednici u Sarajevu glasao protiv svih predloženih odluka i ratifikacije međunarodnih sporazuma. Bošnjački član Predsedništva… »
Bošnjački član Predsedništva BiH optužio srpskog kolegu za tajni plan čiji je cilj otcepljenje Srpske

Bošnjački član Predsedništva BiH optužio srpskog kolegu za tajni plan čiji je cilj otcepljenje Srpske

Sputnik 19.02.2020
Šefik Džaferović, bošnjački član Predsedništva BiH, optužio je srpskog kolegu Milorada Dodika da izbacivanje stranih sudija iz Ustavnog suda BiH traži da bi Republika Srpska mogla da se otcepi. Prema njegovim rečima, samo Ustavni sud BiH može… »
Dodik poražen!

Dodik poražen!

Alo 19.02.2020
Srpski član Predsedništva BiH se obratio na konferenciji za novinare. Srpski član Predsedništva BiH, Milorad Dodik, izjavio je nakon sednice Predsedništva BiH da je peglasan po svim tačkama dnevnog reda današnje sednice tog tela. Dodik je na… »
Preglasan sam, pozivam Komšića da podnese ostavku

Preglasan sam, pozivam Komšića da podnese ostavku

Politika 19.02.2020
SARAJEVO – Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik pozvao je danas predsedavajućeg Predsedništva BiH Željka Komšića da podnese ostavku tvrdeći da je Komšić manipulisao pri imenovanju stranog sudije Ustavnog suda BiH. „Prekršio je… »
Ovo su najteži trenuci! Svesno je obmanuo evropske zvaničnike

Ovo su najteži trenuci! Svesno je obmanuo evropske zvaničnike

Alo 19.02.2020
Dodao je da će se Komšić, ako misli da može kršiti Ustav, onda morati suočiti sa onima koji će ga braniti. Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da je hrvatski član Željko Komšić izmanipulisao javnost u vezi imenovanja… »
Napeto u BiH: Dodik zatražio ostavku Željka Komšića

Napeto u BiH: Dodik zatražio ostavku Željka Komšića

Srbija danas 19.02.2020
Dodik je naveo da je sednica Predsedništva BiH brzo završena, jer je Dodik, s obzirom na zaključke parlamenta RS, glasao protiv dnevnog reda sednice. Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik kaže hrvatski član tog tela treba da podnese ostavku… »
"Ako ima moralnog digniteta i ako mu je stalo do zemlje": Dodik: Preglasan sam, pozivam Komšića da podnese ostavku

"Ako ima moralnog digniteta i ako mu je stalo do zemlje": Dodik: Preglasan sam, pozivam Komšića da podnese ostavku

Blic 19.02.2020
Završili smo sednicu u Predsedništvu BiH u kojoj sam ja preglasan na svim tačkama dnevnog reda. Pokušao sam da predložim izmene dnevnog reda tako što sam tražio da se uvrsti tačka kojom bi se utvrđivala odgovornost predsedavajućeg Predsendištva… »
Dodik pozvao Komšića da podnese ostavku

Dodik pozvao Komšića da podnese ostavku

Večernje novosti 19.02.2020
Srpski član Predsedništva BiH nakon sednice Predsedništva BiH u Sarajevu. Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da je hrvatski član Predsedništva BiH Željko Komšić manipulisao sa imenovanjem sudija u Ustavnom sudu BiH. -… »
Dodik pozvao komšića da podnese ostavku: Prekršio je odredbe Ustava, ako ima imalo morala, mora da ode (video)

Dodik pozvao komšića da podnese ostavku: Prekršio je odredbe Ustava, ako ima imalo morala, mora da ode (video)

Kurir 19.02.2020
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da je hrvatski član Željko Komšić izmanipulisao javnost u vezi sa imenovanjom stranog sudije Ustavnog suda BiH i pozvao ga da podnese ostavku. "Prekršio je odredbe Ustava. Morao se konsultovati… »

Vesti dana »