Povezane vesti

Vljora Čitaku odlazi sa funkcije ambasadorke Kosova u SAD

Vljora Čitaku odlazi sa funkcije ambasadorke Kosova u SAD

Glas Amerike 03.03.2020
VAŠINGTON — Kosovska ambasadorka u Sjedinjenim Američkim Državama Vljora Čitaku saopštila je da će se povući sa funkcije ambasadorke Kosova u SAD i da sebi neće dozvoliti da postane topovska hrana u borbi između Vlade Kosova i Predsedništva… »
Vljora Čitaku napušta mesto ambasadora Kosova u Vašingtonu

Vljora Čitaku napušta mesto ambasadora Kosova u Vašingtonu

Novi magazin 03.03.2020
Ambasadorka Kosova u Sjedinjenim američkim državama Vljora Čitaku je danas objavila da napušta mesto ambasadora Kosova u Vašingtonu. Povod za njenu odluku je zahtev ministra spoljnih poslova Kosova Glauka Konjufcije predsedniku Kosova Hašimu Tačiju… »
Vljora Čitaku, kraj ambasadorske karijere

Vljora Čitaku, kraj ambasadorske karijere

RTS 03.03.2020
Kosovska ambasadorka u SAD, Vljora Čitaku, najavila je da će napustiti taj položaj posle odluke ministra spoljnih poslova Glauka Konjufce da smeni sedam ambasadora kojima je istekao mandat. Vljora Čitaku, koja je 2014. godine postavljena prvo za… »
Čitaku: Nepoželjna sam, ali neću dozvoliti da postanem topovsko meso!

Čitaku: Nepoželjna sam, ali neću dozvoliti da postanem topovsko meso!

Pravda 03.03.2020
Diplomatska predstavnica Prištine u Vašingtonu, Vljora Čitaku, izjavila je da će poštovati vladinu odluku o njenom opozivu. Ona je dodala da ipak očekuje da tu odluku u skladu sa zakonom i ustavom donese kosovski predsednik. Čitaku je na svom… »
Čitaku: Poštovaću zahtev vlade Kosova, iako samo Tači može da me razreši

Čitaku: Poštovaću zahtev vlade Kosova, iako samo Tači može da me razreši

N1 Info 03.03.2020
Ambasadorka Kosova u SAD Vljora Čitaku navela je na Fejsbuku da ne želi da bude topovsko meso između predsedništva i vlade Kosova, da je dobila mejlom obaveštenje u kojem kosovski ministar spoljnih poslova traži od predsednika Hašima Tačija da je… »
Konjufca traži povlačenje šest ambasadora, među njima i Čitaku iz Vašingtona

Konjufca traži povlačenje šest ambasadora, među njima i Čitaku iz Vašingtona

Danas 03.03.2020
Ministar spoljnih poslova Kosova, Glauk Konjufca, predložio je povlačenje šest ambasadora i jednog generalnog konzula Kosova, među njima i ambasadorke Kosova u Vašingtonu Vljore Čitaku. „Od početka svog mandata obavezao sam se da ću uspostaviti… »
Konjufca traži povlačenje kosovskih ambasadora, među njima i Vljora Čitaku

Konjufca traži povlačenje kosovskih ambasadora, među njima i Vljora Čitaku

Blic 03.03.2020
Šef kosovske diplomatije Glauk Konjufca, predložio je danas povlačenje sedam diplomatskih predstavnika Prištine, među kojima je i Vljora Čitaku. Konjufca je na svom fejsbuk profilu napisao da se od preuzimanja mandata obavezao da će uspostaviti… »
Konjufca traži smenu Vljore Čitaku i još šest ambasadora

Konjufca traži smenu Vljore Čitaku i još šest ambasadora

RTS 03.03.2020
Kosovski ministar spoljnih poslova Glauk Konjufca odlučio je da povuče grupu kosovskih ambasadora, postavljenih uglavnom po političkoj liniji, a među kojima je i Vljora Čitaku, ambasadorka u Vašingtonu. "Od početka svog mandata obavezao sam se da… »
Smene u prištinskoj diplomatiji: Odlaze Vljora i još šest ambasadora

Smene u prištinskoj diplomatiji: Odlaze Vljora i još šest ambasadora

Sputnik 03.03.2020
Šef kosovske diplomatije Glauk Konjufca predložio je danas povlačenje sedam diplomatskih predstavnika Prištine među kojima je i Vljora Čitaku. Konjufca je na svom profilu na Fejsbuku napisao da se od preuzimanja mandata obavezao da će uspostaviti… »
Konjufca traži povlačenje šest ambasadora, među njima i Čitaku iz Vašingtona

Konjufca traži povlačenje šest ambasadora, među njima i Čitaku iz Vašingtona

N1 Info 03.03.2020
Ministar spoljnih poslova Kosova, Glauk Konjufca, predložio je povlačenje šest ambasadora i jednog generalnog konzula Kosova, među njima i ambasadorke Kosova u Vašingtonu Vljore Čitaku. "Od početka svog mandata obavezao sam se da ću uspostaviti… »

Vesti dana »

Kraj NBA sezone za Jovića (video)

Kraj NBA sezone za Jovića (video)

Sportski žurnal pre 38 minutajoš 11 povezanih
Danas je Veliki četvrtak

Danas je Veliki četvrtak

Politika pre 1 satjoš 9 povezanih