Povezane vesti

Bogosluženja bez vernika

Bogosluženja bez vernika

Politika 28.03.2020
Sudeći po novoj preporuci Vlade Srbije, liturgiji neće moći da se prisustvuje ni u porti hrama. Vlada Srbije donela je preporuku koja se tiče crkava i verskih zajednica: da se verski obredi obavljaju na bezbedan način i bez prisustva vernika, uz… »
Lončar: Vernik sam, ali poštujemo šta struka kaže

Lončar: Vernik sam, ali poštujemo šta struka kaže

RTS 28.03.2020
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar rekao je da poštuje crkvu, da je i sam vernik, ali i istakao da se sve mere radi suzbijanja koronavirusa sprovode na preporuku struke i da će se tako nastaviti i ubuduće. Upitan da prokomentariše saopštenje Sinoda… »
SPC: Vernici stariji od 65 da ne dolaze u crkve, pričest da se obavi kod kuće

SPC: Vernici stariji od 65 da ne dolaze u crkve, pričest da se obavi kod kuće

N1 Info 28.03.2020
Sinod Srpske pravoslavne crkve (SPC) saopšto je da Crkva neće prekidati služenje liturgije, niti prestati da pričešćuje vernike, "jer je to stvar oko koje se ne može raspravljati" i najavio da će se u hramovima u toku bogosluženja nalaziti… »
Lončar o pričešću u doba korone: Vernik sam i idem u crkvu, slušaćemo struku

Lončar o pričešću u doba korone: Vernik sam i idem u crkvu, slušaćemo struku

N1 Info 28.03.2020
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je da će država nastaviti da sluša struku u vezi sa koronavirusom, pa čak i po pitanju crkve koja je danas saopštula da ne odustaje od liturgije i pričešća. Izvor: N1 Sinod Srpske pravoslavne crkve (SPC)… »
SPC: Nećemo prestati sa pričešćivanjem, oko toga nema rasprave

SPC: Nećemo prestati sa pričešćivanjem, oko toga nema rasprave

Sputnik 28.03.2020
Sveti arhijerejski sinod Srpske pravoslavne crkve saopštio je da neće biti prekida služenja liturgija i vršenja pričešća. SPC navodi da je "to je stvar oko koje se ne može raspravljati,i da "ona predstavlja osnovu naše vere u Boga". Sinod je… »
Oglasila se SPC: Bez prekidanja služenja liturgije, ali vernici stariji od 65 godina da ne dolaze u crkvu

Oglasila se SPC: Bez prekidanja služenja liturgije, ali vernici stariji od 65 godina da ne dolaze u crkvu

Kurir 28.03.2020
Pričešćivanje vernika iz iste kašike u momentu kada traje pandemija virusa korona izazvalo je veliku buru u javnosti, a ovim putem oglasila se i Srpska pravoslavna crkva. "Povodom najnovijih preporuka Vlade Srbije da se u cilju suzbijanja širenja… »
SPC neće da ukine liturgije i pričešća: Država kaže da će slušati struku!

SPC neće da ukine liturgije i pričešća: Država kaže da će slušati struku!

Mondo 28.03.2020
"Izuzetno poštujemo sve. Vernik sam i idem u crkvu. Ali, počeli smo ovu priču oko korona virusa tako što smo slušali šta kaže struka, tako ćemo i nastaviti", izjavio je ministar zdravlja Srbije Zlatibor Lončar. "Izuzetno poštujemo sve. Vernik… »
SPC neće prekidati služenje liturgije, niti prestati da pričešćuje vernike

SPC neće prekidati služenje liturgije, niti prestati da pričešćuje vernike

RTV 28.03.2020
BEOGRAD - Sinod Srpske pravoslavne crkve (SPC) saopštava danas da SPC neće prekidati služenje liturgije, niti prestati da pričešćuje vernike, "jer je to stvar oko koje se ne može raspravljati" i najavio da će se u hramovima u toku bogosluženja… »
Sveti arhijerejski sinod: Poštujemo preporuke, liturgije ne prestaju

Sveti arhijerejski sinod: Poštujemo preporuke, liturgije ne prestaju

RTS 28.03.2020
Srpska pravoslavna crkva će primeniti sve preporuke, saopštio je Sveti arhijerejski sinod povodom najnovijih preporuka Vlade Srbije da se, radi suzbijanja koronavirusa, verski obredi na otvorenom i u verskim prostorima vrše bez prisustva vernika. Crkva… »
Sinod SPC: Primenićemo preporuke, ali neće biti prekida pričešćivanja

Sinod SPC: Primenićemo preporuke, ali neće biti prekida pričešćivanja

Mondo 28.03.2020
Sveti arhijerejski sinod Srpske pravoslavne crkve (SPC) saopštio je danas da neće biti prekida služenja liturgija i vršenja pričešća, jer, kako kažu, to je stvar oko koje se ne može raspravljati, "ona predstavlja osnovu naše vere u Boga". Sveti… »

Vesti dana »