Povezane vesti

Papa Franja pozdravio oslobađanje kardinala optuženog za pedofiliju

Papa Franja pozdravio oslobađanje kardinala optuženog za pedofiliju

Radio 021 07.04.2020
Sveta stolica pozdravila je današnju oslobađajuću presudu australijskom kardinalu Džordžu Pelu, donedavno jednom od najbližih saradnika pape Franje, u pedofilskoj aferi koja je privukla veliku pažnju javnosti. "Sveta Stolica, koja je uvek imala… »
Vatikan pozdravio oslobađanje australijskog kardinala Pela

Vatikan pozdravio oslobađanje australijskog kardinala Pela

N1 Info 07.04.2020
Vatikan je pozdravio današnje oslobađanje odgovornosti australijskog kardinala Džordža Pela, koji je bio proglašen krivim za seksualno zlostavljanje dece. Najviši sud u Australiji je jednoglasno odbacio presudu izrečenu Pelu i on je ubrzo zatim… »
"Stalno sam tvrdio da sam nevin": Kardinal optužen za seksualno zlostavljanje dece pušten iz zatvora

"Stalno sam tvrdio da sam nevin": Kardinal optužen za seksualno zlostavljanje dece pušten iz zatvora

Blic 07.04.2020
Kardinal Džordž Pel pušten je iz zatvora nakon što mu je najviši sud u Australiji ukinuo presudu za seksualno zlostavljanje dece. Bivši šef finansija Vatikana bio je najistaknutija figura u Katoličkoj crkvi koja je do sada osuđena za takva… »
Australijski sud odbacio presudu kardinalu za seksualno zlostavljanje

Australijski sud odbacio presudu kardinalu za seksualno zlostavljanje

Novi magazin 07.04.2020
Najviši sud u Australiji danas je jednoglasno odbacio presudu visokom katoličkom velikodostojniku koji je proglašen krivim za seksualno zlostavljanje dece. Kardinal Džordž Pel uskoro će biti pušten iz zatvora Barvon nedaleko od Melburna, nakon što… »
Sud odbacio presudu kardinalu koji je osuđen zbog seksualnog zlostavljanja dece

Sud odbacio presudu kardinalu koji je osuđen zbog seksualnog zlostavljanja dece

N1 Info 07.04.2020
Najviši sud u Australiji je jednoglasno odbacio presudu visokom katoličkom velikodostojniku koji je proglašen krivim za seksualno zlostavljanje dece. Kardinal Džordž Pel uskoro će biti pušten iz zatvora Barvon nedaleko od Melburna, nakon što je… »
Kardinal Pell koji je bio optužen za zlostavljanje djece pušten iz zatvora

Kardinal Pell koji je bio optužen za zlostavljanje djece pušten iz zatvora

Slobodna Evropa 07.04.2020
Kardinal George Pell pušten je iz zatvora nakon što je Visoki sud u Australiji jednoglasno poništio ranije donesenu osuđujuću presudu u kojoj se tereti za zlostavljanje djece i nepristojno ponašanje s djetetom, javlja AP. Nakon što je muškarac u… »

Vesti dana »