Povezane vesti

Predsednik CER podneo ostavku zbog nereagovanja Brisela

Predsednik CER podneo ostavku zbog nereagovanja Brisela

Dnevnik 08.04.2020
TRST: Predsednik Evropskog istraživačkog saveta koji je nadležan za finansiranje revolucionarnih naučnih istraživanja u Evropi (CER), italijanski naučnik Mauro Ferari, podneo je ostavku na ovo mesto. Razlog je to što, kako je naveo, nije uspeo da… »
"Izgubio sam veru u EU": Šef najviše naučne organizacije podneo ostavku zbog razočaravajućeg odgovora na epidemiju

"Izgubio sam veru u EU": Šef najviše naučne organizacije podneo ostavku zbog razočaravajućeg odgovora na epidemiju

Blic 08.04.2020
Šef najviše naučne organizacije EU Mauro Ferari podneo je ostavku zbog frustracije na vrhuncu krize koju je izazvao virus korona. Ferari je postao predsednik Evropskog istraživačkog saveta 1. januara, ali je portparol Evropske komisije Johanes Barke… »
Nudio je čudo od programa protiv korone: Birokrate EU oterale vodećeg naučnika iz Brisela (video)

Nudio je čudo od programa protiv korone: Birokrate EU oterale vodećeg naučnika iz Brisela (video)

Kurir 08.04.2020
Predsednik saveta za naučna istraživanja Evropske unije za ERC podneo je ostavku posle tri meseca zbog napada na naučno upravljanje i političke operacije EU. Mauro Ferari rekao je da je izgubio veru u sistem nakon što nije uspio uspostaviti poseban… »
Šef Evropskog istraživačkog savjeta podnio ostavku

Šef Evropskog istraživačkog savjeta podnio ostavku

Slobodna Evropa 08.04.2020
Šef najviše naučne organizacije EU Mauro Ferari podnio je ostavku zbog frustracije na vrhuncu krize koju je izazvao virus korona. "Vidio sam dovoljno od upravljanja naukom i političkih operacija u EU. Izgubio sam vjeru u sam ovaj sistem", napisao je… »
Mauro Ferari podneo ostavku nezadovoljan odgovorom EU na koronavirus

Mauro Ferari podneo ostavku nezadovoljan odgovorom EU na koronavirus

Novi magazin 08.04.2020
Mauro Ferari, predsednik Evropskog istraživačkog saveta, podneo je ostavku na vrhuncu krize koronavirusa, objavljeno je danas u Briselu. Portparol EU rekao je da se nada da će Evropska komisija "uskoro moći da da više informacija o okolnostima… »
EK: Predsednik Evropskog istraživačkog saveta podneo ostavku zbog razočaranja evropskom reakcijom na pandemiju

EK: Predsednik Evropskog istraživačkog saveta podneo ostavku zbog razočaranja evropskom reakcijom na pandemiju

Danas 08.04.2020
Evropska komisija (EK) potvrdila je rano jutros da je predsednik Evropskog istraživačkog saveta Mauro Ferari podneo ostavku, pošto je izrazio „izuzetno razočaranje evropskim odgovorom“ na pandemiju korona virusa. Ferari se požalio na… »
Podneo ostavku razočaran evropskim odgovorom na pandemiju

Podneo ostavku razočaran evropskim odgovorom na pandemiju

N1 Info 08.04.2020
Evropska komisija (EK) potvrdila je rano jutros da je predsednik Evropskog istraživačkog saveta Mauro Ferari podneo ostavku, pošto je izrazio "izuzetno razočaranje evropskim odgovorom" na pandemiju koronavirusa. Ferari se požalio na institucionalne i… »

Vesti dana »