Povezane vesti

Povećan broj testiranih na koronavirus, u EU najugroženiji starački domovi

Povećan broj testiranih na koronavirus, u EU najugroženiji starački domovi

RTS 13.04.2020
Širom sveta zabeleženo je više od 1.900.000 slučajeva kovida 19. Preminulo je preko 118.000 ljudi, a oporavilo se više od 440.000. Najviše obolelih ima SAD, preko 570.000, slede Španija sa preko 169.000 slučajeva, Italija sa više od 159.000… »
"To je odluka predsednika": Tramp: Ja odlučujem o ponovnom pokretanju ekonomije u SAD

"To je odluka predsednika": Tramp: Ja odlučujem o ponovnom pokretanju ekonomije u SAD

Blic 13.04.2020
Američki predsednik Donald Tramp rekao je danas da je na njemu odluka kada će biti pokrenuta ekonomija SAD, a ne na guvernerima država. - Ta odluka je na predsedniku. Kada se to kaže, administracija i ja sarađujemo sa guvernerima i tako ćemo… »
Tramp: O ponovnom pokretanju ekonomije odlučiću ja, a ne guverneri

Tramp: O ponovnom pokretanju ekonomije odlučiću ja, a ne guverneri

RTV 13.04.2020
VAŠINGTON - Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da će on, a ne guverneri saveznih država, odlučiti kada će ponovo biti pokrenuta ekonomija u zemlji. "To je odluka predsednika", naglasio je Tramp na Tviteru. On je dodao da, zajedno sa… »
U S. Makedoniji policijski čas od petka popodne do utorka ujutro

U S. Makedoniji policijski čas od petka popodne do utorka ujutro

Danas 13.04.2020
Vlada Severne Makedonije je danas odlučila da za Uskrs „policijski čas“ počne u petak 17. aprila u 16.00 sati i traje do utorka 21. aprila u 05.00. Uz to se od četvrta u 16.00 do utorka u 5.00 „zabranjuje kretanje na svim izletničkim mestima, u… »
Broj stanovnika, kolaps zdravstvenog sistema ili nešto treće: Zašto u Njujorku ima toliko žrtava?

Broj stanovnika, kolaps zdravstvenog sistema ili nešto treće: Zašto u Njujorku ima toliko žrtava?

Telegraf 13.04.2020
Prema podacima do 11. aprila, kada je u SAD bilo nešto više od 20.000 mrtvih (danas ih je više od 22.000), Njujork je brojao čak 42 odsto od te brojke. Stopa smrtnosti je oko 4,7 odsto, dok je u ostatku SAD 3,4 odsto. Američka savezna država Njujork… »
Njujork neprepoznatljiv zbog koronavirusa

Njujork neprepoznatljiv zbog koronavirusa

RTV 13.04.2020
Njujork - Kakva je situacija u Njujorku, gradu sa najviše obolelih, prenela nam je novinarka Tijana Ibrahimović, sa kojom je razgovarao novinar RTV-a Predrag Ćurčija. U Sjedinjenim Američkim Državama registrovano je preko 526 hiljada obolelih od… »
Korona projekcije: Vodeći analitičari predviđaju u kojoj zemlji Evrope će biti najviše žrtava, a nisu ni Italija ni…

Korona projekcije: Vodeći analitičari predviđaju u kojoj zemlji Evrope će biti najviše žrtava, a nisu ni Italija ni…

Blic 12.04.2020
Italija i Španija su dva najveća evropska žarišta u pandemiji virusa Kovid 19, ali Institut za zdravstvenu metriku i procenu (IHME) iz Sijetla predviđa da bi, prema aktulenom stanju, treća zemlja, ipak, mogla da bude najteže pogođena u Evropi. U… »

Vesti dana »