Povezane vesti

Oproštajno pismo preminulog lekara: Čast mi ne dozvoljava da se sklonim

Oproštajno pismo preminulog lekara: Čast mi ne dozvoljava da se sklonim

Politika 14.04.2020
Posle petnaestodnevne velike borbe sa infekcijom koronavirusa u u 5.30 časova preminuo je dr Miodrag Lazić, dugogodišnji lekar na Hirurškoj klinici niškog Kliničkog centra, direktor Urgentnog centra KC Niš. Predosećajući da će izgubiti životnu… »
Potresna svedočenja iz dnevnika doktora Laze preminulog od korone: Srca umrlih počinjala bi da kucaju u njegovim rukama!

Potresna svedočenja iz dnevnika doktora Laze preminulog od korone: Srca umrlih počinjala bi da kucaju u njegovim rukama!

Kurir 14.04.2020
Dnevnik koji ne sme biti zaboravljen, srca umrlih koja su počela da kucaju u njegovim rukama i scena kad jedna majka gleda u svoje dete koje umire, zatim sklapa oči i odlazi za njim, na onaj svet. Srbiju i Republiku Srpsku danas je potresla vest o smrti… »
Nišlije ispunile poslednju želju hirurgu: Marš na Drinu i aplauz za heroja

Nišlije ispunile poslednju želju hirurgu: Marš na Drinu i aplauz za heroja

Mondo 14.04.2020
Nišlije se ceo dan opraštaju od omiljenog doktora, a večeras su aplauz posvetili njemu i to uz taktove pesme “Marš na Drinu”. Nišlije se ceo dan opraštaju od omiljenog doktora, a večeras su aplauz posvetili njemu i to uz taktove pesme “Marš… »
Nišlije uz "Marš na Drinu" ispratile preminulog hirurga Miodraga Lazića

Nišlije uz "Marš na Drinu" ispratile preminulog hirurga Miodraga Lazića

RTS 14.04.2020
Bitku sa koronavirusom izgubio je hirurg Miodrag Lazić, direktor niškog Urgentnog centra. Po njegovoj želji, Nišlije su svog sugrađanina ispratile uz "Marš na Drinu" Stanislava Biničkog. Direktor Urgentnog centra u Nišu, hirurg Miodrag Lazić… »
Poslednja želja! Srbija se večeras poklonila doktoru Laziću: Sa balkona širom zemlje grmeo Marš na Drinu! (video)

Poslednja želja! Srbija se večeras poklonila doktoru Laziću: Sa balkona širom zemlje grmeo Marš na Drinu! (video)

Kurir 14.04.2020
Građani Srbije odali su večeras počast hirurgu Miodragu Laziću, koji je preminuo nakon borbe sa korona virusom, pesmom "Marš na Drinu" koja se čula sa mnogih balkona širom zemlje. U njegovoj poslednjoj poruci doktor Lazić je tražio da bude… »
Odlazim časno!

Odlazim časno!

Vesti online 14.04.2020
Od posledica korona virusa preminuo je lekar Kliničkog centra u Nišu prim. dr Miodrag Lazić, čuveni ratni hirurg koji je spasao hiljade ranjenih boraca i civila na Baniji i u Sarajevu 1991-1996. i 1999. godine na Kosovu. Za ozdravljenje ovog heroja u… »
Večeras svi pustite Marš na Drinu za doktora Lazića: U 20 časova ispratimo velikog heroja koga je odnela korona

Večeras svi pustite Marš na Drinu za doktora Lazića: U 20 časova ispratimo velikog heroja koga je odnela korona

Kurir 14.04.2020
Slavni srpski hirurg i otac urgentne medicine dr Miodrag Lazić preminuo je od posledica zaraze virusom korona. Doktor je tokom svoje karijere spasio mnogo života tokom ratnih devedesetih godina prošlog veka. Njegov prijatelj podelio je poslednje reči… »
Iz sale nije izlazio dok ne "oživi" pacijenta: Ovako o čuvenom hirurgu pričaju kolege, a evo kako je on govorio o ratu u…

Iz sale nije izlazio dok ne "oživi" pacijenta: Ovako o čuvenom hirurgu pričaju kolege, a evo kako je on govorio o ratu u…

Blic 14.04.2020
Vest da je preminio hirurg niškog Kliničkog centra dr Miodrag Lazić, rastužila je sve koji su ga poznavali. Uz porodicu i bliske prijatelje, za njim danas tuguju kolege, pacijenti, poznanici i svi kojima je spasio život, a spasio je mnoge. Kolege… »
Preminuo dr Miodrag Lazić, direktor Urgentnog centra KC Niš

Preminuo dr Miodrag Lazić, direktor Urgentnog centra KC Niš

Politika 14.04.2020
Od posledica infekcije koronavirusom u zoru preminuo dr Miodrag Lazić, direktor Urgentnog centra KC Niš, legendarni ratni hirurg dobrovoljac. Niš – Bolno i daleko odjeknula je tužna vest kroz Niš, Srbiju i Republiku Srpsku. Posle petnaestodnevne… »
Čuveni niški hirurg doktor Laza umro od koronavirusa: Ponos mi nije dozvoljavao da se sklonim

Čuveni niški hirurg doktor Laza umro od koronavirusa: Ponos mi nije dozvoljavao da se sklonim

RTV 14.04.2020
BEOGRAD - Direktor Urgentnog centra KC Niš dr Miodrag Lazić umro je od koronavirusa. Od njega se na društvenim mrežama opraštaju prijatelji, kolege, ali i oni kojima je spasao život u ratovima devedesetih. Od doktora Lazića oprostile su se i kolege… »
Kon: Imam profesionalnu obavezu da nastavim sa radom

Kon: Imam profesionalnu obavezu da nastavim sa radom

Danas 14.04.2020
Nakon obajve da se povlači Epidemiolog Predrag Kon rekao je na konferenciji za medije da je nakon telefonskog razgovora sa predsednikom Srbije bio i na sastanku sa predsednikom i premijerkom i da ima profesionalnu obavezu da nastavi sa radom u kriznom… »
Čuveni srpski hirurg preminuo od koronavirusa

Čuveni srpski hirurg preminuo od koronavirusa

Vesti online 14.04.2020
Čuveni srpski hirurg, lekar Niškog kliničkog centra dr Miodrag Lazić preminuo je od posledica koronavirusa. Čovek koji je spasao nebrojeno mnogo života tokom ratnih devedesetih godina prošlog veka, kako su mediji već pisali, zbog teškog… »
Kineski predsednik dolazi u Srbiju

Kineski predsednik dolazi u Srbiju

Srbija danas 14.04.2020
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonski sa predsednikom Narodne republike Kine Si Đinpingom. "U telefonskom razgovoru sa predsednikom Narodne Republike Kine Si Đinpingom, zahvalio sam na odluci NR Kine da Srbiji ponudi pomoć u… »
Lekari pozivaju kolege: Minut ćutanja sutra u 10 sati povodom smrti čuvenog doktora Lazića

Lekari pozivaju kolege: Minut ćutanja sutra u 10 sati povodom smrti čuvenog doktora Lazića

Blic 14.04.2020
Sindikat lekara i farmaceuta Srbije pozvao je sve lekare u Srbiji da sutra u 10 sati minutom ćutanja odaju počast čuvenom hirurgu Miodragu Laziću (65), koji je preminuo jutros u Nišu od posledica virusa korona. Sindikat je na svojoj stranici na… »
Doktor Lazić je bio istinski heroj: Ovako je sa svojim timom vraćao ljude iz mrtvih posle nesreće u Donjem Međurovu

Doktor Lazić je bio istinski heroj: Ovako je sa svojim timom vraćao ljude iz mrtvih posle nesreće u Donjem Međurovu

Kurir 14.04.2020
Kakvog je heroja i velikog stručnjaka i borca Srbija izgubila, kada je od virusa korona preminuo doktor Miodrag Lazić, ilustruje i velika tragedija na pružnom prelazu u Donjem Međurovu, decembra 2018. godine, kada čuveni hirurg predvodio borbu za… »
Miodrag Lazić, direktor Urgentnog centra KC Niš, preminuo od posledica korona virusa

Miodrag Lazić, direktor Urgentnog centra KC Niš, preminuo od posledica korona virusa

Danas 14.04.2020
Sindikat lekara i farmaceuta Srbije objavio je danas da je u Kliničkom centru Niš od posledica zaraze novim korona virusom preminuo direktor Urgentnog centra te zdravstvene ustanove Miodrag Lazić (64). – Molimo sve lekare u Srbiji da u sredu 15… »
"Stajao sam na prvoj liniji, čast i ponos mi nisu dozvolili da se sklonim": Oproštajna poruka čuvenog doktora Lazića od…

"Stajao sam na prvoj liniji, čast i ponos mi nisu dozvolili da se sklonim": Oproštajna poruka čuvenog doktora Lazića od…

Blic 14.04.2020
Čuveni srpski hirurg, lekar Kliničkog centra u Nišu dr Miodrag Lazić, preminuo je danas od posledica korona virusa. Osećajući da će izgubti bitku, on je, kako navodi njegova prijateljica, ostavio oproštajnu poruku i zamolio je da prenese njegove… »
Preminuo hirurg Miodrag Lazić, direktor Urgentnog centra u Nišu

Preminuo hirurg Miodrag Lazić, direktor Urgentnog centra u Nišu

RTS 14.04.2020
Direktor Urgentnog centra u Nišu, hirurg Miodrag Lazić (65), preminuo je od koronavirusa, saopštio je Sindikat lekara i farmaceuta Srbije. Miodrag Lazić je rođen u Zemunu, a kada je njegov otac, koji je bio oficir JNA dobio prekomandu za Niš… »
Preminuo čuveni srpski hirurg Miodrag Lazić

Preminuo čuveni srpski hirurg Miodrag Lazić

Novi magazin 14.04.2020
Poznati srpski hirurg koji je spasio mnoge živote tokom ratnih '90-tih godina Miodrag Lazić (65) preminuo je jutros od koronavirusa u niškom Kliničkom centru. Lekari te zdravstvene ustanove proteklih dana borili su se za život svog kolege, ali nisu… »
Tužna vest: Čuveni srpski hirurg preminuo od korona virusa!

Tužna vest: Čuveni srpski hirurg preminuo od korona virusa!

Mondo 14.04.2020
Lekar niškog Kliničkog centra, dr Miodrag Lazić preminuo je jutros u 65-oj godini života. Lekar niškog Kliničkog centra, dr Miodrag Lazić preminuo je jutros u 65-oj godini života. Mediji su objavili da je od korona virusa preminuo dr Miodrag… »
Otišao sam časno, stajao na prvoj liniji, nisam se krio: Ovo su poslednje reči dr Lazića za kojim danas plače Srbija

Otišao sam časno, stajao na prvoj liniji, nisam se krio: Ovo su poslednje reči dr Lazića za kojim danas plače Srbija

Kurir 14.04.2020
Otac urgentne medicine dr Miodrag Lazić, koji je spasao nebrojeno mnogo života tokom ratnih devedesetih godina prošlog veka, preminuo je posle borbe sa virusom korona, a njegov prijatelj je sa svetom podelio oproštajno pismo ovog izuzetnog stručnjaka… »
Korona odnela čuvenog srpskog hirurga: Doktor Miodrag Lazić izgubio bitku sa virusom

Korona odnela čuvenog srpskog hirurga: Doktor Miodrag Lazić izgubio bitku sa virusom

Večernje novosti 14.04.2020
Otac urgentne medicine, koji je spasio nebrojano mnogo života tokom ratnih devedesetih godina prošlog veka je preminuo posle borbe sa zarazom. ČUVENI srpski hirurg, lekar niškog Kliničkog centra dr Miodrag Lazić preminuo je u 64. godini od posledica… »
“Stajao sam na prvoj liniji, ponos mi nije dao da se sklonim”: Oproštajna poruka doktora Lazića tera na suze, samo su ga…

“Stajao sam na prvoj liniji, ponos mi nije dao da se sklonim”: Oproštajna poruka doktora Lazića tera na suze, samo su ga…

Večernje novosti 14.04.2020
Čuveni hirurg, osećajući da će izgubiti bitku sa virusom korona, sabrao je misli u poruku koja nikoga neće ostaviti ravnodušnim. BOLEST pa zatim smrt čuvenog niškog hirurga dr Miodraga Lazića duboko je pogodila brojne prijatelje, kolege i… »
Doktor Miodrag Lazić izgubio bitku sa korona virusom

Doktor Miodrag Lazić izgubio bitku sa korona virusom

Blic 14.04.2020
Srpski hirurg, lekar niškog Kliničkog centra dr Miodrag Lazić preminuo je od posledica virusa korona. Zbog teškog zdravstvenog stanja Lazić, poznat i kao otac urgentne medicine, je bio priključen na kiseonik. Ipak, posle teške borbe, nažalost je… »

Vesti dana »