Povezane vesti

Bio je heroj među doktorima, zauvek pamtimo njegove reči: Srpski narod u suzama zbog smrti dr Lazića

Bio je heroj među doktorima, zauvek pamtimo njegove reči: Srpski narod u suzama zbog smrti dr Lazića

Telegraf 14.04.2020
Telegram saučešća porodici Lazić uputio je i ministar rada Republike Srpske Duško Milunović. Srbija i Republika Srpska žale zbog prerane smrti dr Miodraga Lazića, čuvenog hirurga iz Niša, koji je izgubio bitku sa korona virusom. Ratni hirurg dr… »
"Marš na Drinu" se ori Srbijom i Istočnim Sarajevom u slavu doktora Lazića /video/

"Marš na Drinu" se ori Srbijom i Istočnim Sarajevom u slavu doktora Lazića /video/

Sputnik 14.04.2020
Građani Srbije i Istočnog Sarajeva oprostili su se večeras od čuvenog hirurga dr Miodraga Lazića pesmom „Marš na Drinu“, koja se orila sa prozora i balkona mnogih domova. Dr Lazić je umro danas u 65. godini života nakon borbe sa virusom… »
I Istočno Sarajevo ispunilo poslednju želju dr Lazića: Marš na Drinu se orio ulicama (video)

I Istočno Sarajevo ispunilo poslednju želju dr Lazića: Marš na Drinu se orio ulicama (video)

Srbija danas 14.04.2020
Istočno Sarajevo dostojanstveno je ispratilo Miodraga Lazića. Opština Istočno Novo Sarajevo ispunila je poslednju želju čuvenog srpskog hirurga Miodraga Lazića, koji je u Nišu preminuo od posledica virusa korona, puštajući s razglasa na Trgu… »
Nišlije aplauzom i uz "Marš na Drinu" ispratile hirurga Miodraga Lazića

Nišlije aplauzom i uz "Marš na Drinu" ispratile hirurga Miodraga Lazića

Južne vesti 14.04.2020
U čast hirurga Miodraga Lazića, koji je jutros preminuo od virusa, tačno u 20 sati širom Niša čuo se nikad duži aplauz i zvuk pesme koju je ovaj lekar poželeo da ga isprati - "Marš na Drinu". Aplauzom u 20 sati Nišlije već više od mesec dana… »
I Istočno Sarajevo ispunilo poslednju želju dr Lazića: Marš na Drinu se orio ulicama, građani odali počast sa balkona

I Istočno Sarajevo ispunilo poslednju želju dr Lazića: Marš na Drinu se orio ulicama, građani odali počast sa balkona

Kurir 14.04.2020
Opština Istočno Novo Sarajevo ispunila je poslednju želju čuvenog srpskog hirurga Miodraga Lazića, koji je u Nišu preminuo od posledica virusa korona, puštajući s razglasa na Trgu Republike Srbije pesmu "Marš na Drinu". Vozilo s čijeg razglasa… »
Nišlije ispunile poslednju želju omiljenom lekaru: Orio se Marš na Drinu za doktora Lazu

Nišlije ispunile poslednju želju omiljenom lekaru: Orio se Marš na Drinu za doktora Lazu

Telegraf 14.04.2020
- Neću da odem tiho, hoću da odem onako kakav sam bio čitav život, a to znaju moji prijatelji, kolege, porodica - napisao je lekar u poslednjem obraćanju. Nišlije su večeras ispunile poslednju želju omiljenom doktoru Lazi koji je jutros preminuo… »
Dnevnik ratnog hirurga dr Miodraga Lazića: Otac Slađe (14) mi je ljubio krvave klompe da je spasem

Dnevnik ratnog hirurga dr Miodraga Lazića: Otac Slađe (14) mi je ljubio krvave klompe da je spasem

Telegraf 14.04.2020
Dnevnik koji ne sme biti zaboravljen, srca umrlih koja su počela da kucaju u njegovim rukama i scena kad jedna majka gleda u svoje dete koje umire, zatim sklapa oči i odlazi za njim, na onaj svet. Srbiju i Republiku Srpsku danas je potresla vest o smrti… »
Kolege se oprostile od hirurga Lazića: Čovek, lekar, vojničina koji je spasao više od hiljadu života

Kolege se oprostile od hirurga Lazića: Čovek, lekar, vojničina koji je spasao više od hiljadu života

Telegraf 14.04.2020
"Čovek koji je časno, hrabro i ponosno, rame uz rame, na prvim linijama fronta, stajao kraj srpske vojske, u svim ratovima koji su zadesili našu zemlju i naš narod. Čovek, lekar, vojničina..koji je spasao više od hiljadu života na bojištu… »
Oproštajna poruka dr Lazića: "Sahranite me uz Marš na Drinu..."

Oproštajna poruka dr Lazića: "Sahranite me uz Marš na Drinu..."

Mondo 14.04.2020
Objavljena oproštajna poruka čuvenog hirurga dr Miodraga Lazića, koji je preminuo od korona virusa... Objavljena oproštajna poruka čuvenog hirurga dr Miodraga Lazića, koji je preminuo od korona virusa... Bolest, pa zatim smrt čuvenog niškog… »
Poslednje reči preminulog hirurga: Otišao sam časno, stajao sam na prvoj liniji, nisam se krio

Poslednje reči preminulog hirurga: Otišao sam časno, stajao sam na prvoj liniji, nisam se krio

Sputnik 14.04.2020
Čuveni srpski hirurg, lekar Niškog kliničkog centra dr Miodrag Lazić preminuo je od posledica virusa korona. Njegove poslednje reči koje su zabeležile kolege lekari, u kojima kaže da se nije krio od bolesti, već je stajao na prvoj liniji borbe… »
Poslednji pozdrav uz „Marš na Drinu“

Poslednji pozdrav uz „Marš na Drinu“

Niške vesti 14.04.2020
Društvenim mrežama širi se i deli informacija da bi večeras u 20 sati, uz aplauz zdravstvenim radnicima, Nišlije mogle da sa svojih terasa i iz dvorišta puste pesmu „Marš na Drinu“ u čast preminulog čuvenog srpskog hirurga dr Miodraga… »
“Potresla me je vest o smrti našeg heroja”: Dodik poručio da će Srpska večno pamtiti doktora Lazića

“Potresla me je vest o smrti našeg heroja”: Dodik poručio da će Srpska večno pamtiti doktora Lazića

Večernje novosti 14.04.2020
Srpski član Predsedništva BiH naglasio da je doktor Lazić bio veliki patriota koji je dao značajan doprinos u proteklom odbrambeno-otadžbinskom ratu. Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik uputio je telegram saučešća porodici Miodraga… »
"Izgubili smo velikog stručnjaka, čoveka, patriotu": Dodik i Cvijanovićeva uputili telegram saučešća porodici doktora…

"Izgubili smo velikog stručnjaka, čoveka, patriotu": Dodik i Cvijanovićeva uputili telegram saučešća porodici doktora…

Blic 14.04.2020
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik uputio je telegram saučešća porodici Miodraga Lazića, naglasivši da je srpski narod izgubio velikog čoveka i doktora koji je celi radni vek posvetio pacijentima, kolegama i prijateljima. – Veoma me… »
Poslednje reči čuvenog hirurga dr Miodraga Lazića „Neću da odem tiho hoću da odem onako kakav sam bio čitav život“

Poslednje reči čuvenog hirurga dr Miodraga Lazića „Neću da odem tiho hoću da odem onako kakav sam bio čitav život“

Niške vesti 14.04.2020
Zasluga dr Lazića je mnogo. Mnogo je učinio za ovaj grad, za građane Niša kojima se nesebično davao. Zbog toga će jedna ulica ili Trg u Nišu poneti njegovo ime. „Ulica pored Kliničkog centra, ili Trg kod Zavoda za hitnu medicinsku pomoć će… »
"Otišao je naš heroj u belom mantilu": Dodik se potresnim rečima oprostio od dr Miodraga Lazića

"Otišao je naš heroj u belom mantilu": Dodik se potresnim rečima oprostio od dr Miodraga Lazića

Telegraf 14.04.2020
Srpski član Predsedništva BiH kaže da je odlaskom dr Lazića srpski narod mnogo izgubio. Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik uputio je telegram saučešća porodici Miodraga Lazića, naglasivši da je srpski narod izgubio velikog čoveka i… »

Vesti dana »