Povezane vesti

Oko magazin: Marš na Drinu doktora Lazića

Oko magazin: Marš na Drinu doktora Lazića

Vesti online 15.04.2020
Odlazak Laze hirurga, lekara koga će kao heroja pamtiti njegov Niš ali i čitava Republika Srpska, gde je dobrovoljno otišao da radi kao ratni hirurg, tema je emisije Oko magazin, koja je na programu u sredu u 18:10h na RTS1. „Znao sam da sa svim… »
Marš na Drinu grmi Srbijom i dugo ćemo ga slušati! Građani se i večeras poklonili heroju dr Laziću! (video)

Marš na Drinu grmi Srbijom i dugo ćemo ga slušati! Građani se i večeras poklonili heroju dr Laziću! (video)

Kurir 15.04.2020
Građani Srbije i večeras su se poklonili hirurgu Miodragu Laziću, koji je preminuo nakon borbe sa korona virusom. Doktor Lazić je tokom svoje karijere spasio mnogo života tokom ratnih devedesetih godina prošlog veka. A u oproštajnom pismu, on je… »
Bio je ljudina, a ovaj snimak to i dokazuje! Dr Lazić mesecima je u ratu operisao na jednoj nozi (video)

Bio je ljudina, a ovaj snimak to i dokazuje! Dr Lazić mesecima je u ratu operisao na jednoj nozi (video)

Kurir 15.04.2020
Vest o smrti doktora Miodraga Lazića (65), bivšeg direktora Urgentnog centra Niš potresla je Srbiju i Republiku Srpsku. Doktor Laza kako su ga zvali od milja oboleo je od kovida-19 i izgubio bitku sa opakim virusom, a kakva je ljudina bio pokazuje i… »
Sve o kompoziciji kojom je odata poslenja počast miodragu laziću: Marš na Drinu slavi pobedu Gvozdenog puka 1915.

Sve o kompoziciji kojom je odata poslenja počast miodragu laziću: Marš na Drinu slavi pobedu Gvozdenog puka 1915.

Kurir 15.04.2020
Napisan u Valjevu, prvi put izveden u Kragujevcu u prisustvu Arčibalda Rajsa. U svetu je “Marš na Drinu” bio pravi hit posle dodele Nobelove nagrade Ivu Andriću. Umalo postao srpska himna devedesetih godina “Ispratite me pesmom “Marš na… »
Poznato vreme i mesto sahrane čuvenog hirurga Lazića

Poznato vreme i mesto sahrane čuvenog hirurga Lazića

Večernje novosti 15.04.2020
Čovek koji je uvek bio u prvoj liniji fronta, je preminuo od posledica korone u utorak ujutru. Čuveni niški hirurg, Miodrag Lazić koji je izgubio bitku sa korona virusom biće sahranjen u subotu na niškom Novom groblju u 14 časova, a opelo će… »
"Tog strašnog dana Niš je bombardovan, ljude s otkinutim šakama zbrinjavli smo na hodnicima bolnice" Ovako je pre godinu…

"Tog strašnog dana Niš je bombardovan, ljude s otkinutim šakama zbrinjavli smo na hodnicima bolnice" Ovako je pre godinu…

Blic 15.04.2020
Direktor Urgentnog centra Niš, čuveni hirurg dr Miodrag Lazić, preminuo je juče od virusa korona u 65. godini života. Osim porodice i prijatelja, za omiljenim dr Lazom tuguju kolege, pacijenti, poznanici i svi oni kojima je ovaj doktor spasao život… »
Anđeli Vas sada drže za ruku: "Doktore, tražili ste od mene da ostanem pored vas i držim vas za ruku, nisam, nemojte mi…

Anđeli Vas sada drže za ruku: "Doktore, tražili ste od mene da ostanem pored vas i držim vas za ruku, nisam, nemojte mi…

Blic 15.04.2020
Lekari i osoblje Kliničkog centra u Nišu i dalje ne mogu da se pomire sa činjenicom da su izgubili kolegu, prijatelja i velikog stručnjaka, poznatog hirurga dr Miodraga Lazića. Za sve njih, on je bio – dr Laza. Gde su bile nevolje, on je bio tu, da… »
“Čekaj me, brzo ću ja”: Potresna poruka supruge doktora Lazića

“Čekaj me, brzo ću ja”: Potresna poruka supruge doktora Lazića

Večernje novosti 15.04.2020
Emotivna čitulja Ane Lazić nikoga ne ostavlja ravnodušnim. ZA čuvenim doktorom Miodragom Lazićem tuguje ceo naš narod, sa obe strane Drine, a teško je i zamisliti sa kakvim se bolom suočava njegova supruga Ana Lazić. Ona je napisala i emotivnu… »
Dveri: Kliničkom centru i bulevaru u Nišu dati ime doktora Miodraga Lazića

Dveri: Kliničkom centru i bulevaru u Nišu dati ime doktora Miodraga Lazića

Danas 15.04.2020
Gradski odbor pokreta Dveri pozvao je danas nadležne institucije u Nišu da bez odlaganja pokrenu postupak da Klinički centar i jedan od bulevara u tom gradu dobiju ime po doktoru Miodragu Laziću,“srpskom ratnom hirurgu koji je juče pao na prvoj… »
"Otišao je najbolji srpski: Sin!" "putuj, junače" Tuga zbog smrti doktora Lazića ne prestaje, od heroja se oprašta cela…

"Otišao je najbolji srpski: Sin!" "putuj, junače" Tuga zbog smrti doktora Lazića ne prestaje, od heroja se oprašta cela…

Blic 15.04.2020
Od direktora Urgentnog centra KC Niš dr Miodraga Lazića, koji je preminuo od koronavirusa, na društvenim mrežama opraštaju se prijatelji, kolege, oni kojima je spasao život u ratovima devedesetih, njegove Nišlije... Čitava Srbija. Dr Miodrag… »
Drama! Supruga hrabrog doktora Lazića, čija je smrt potresla Srbiju, takođe pozitivna na koronu

Drama! Supruga hrabrog doktora Lazića, čija je smrt potresla Srbiju, takođe pozitivna na koronu

Blic 15.04.2020
Ana Lazić, supruga renomiranog srpskog doktora Miodraga Lazića čija je smrt od posledica korona virusa potresla ceo region, takođe je pozitivna na koronu. Kako je potvrđeno "Blicu" u KC Niš, ona se nalazi u KC Niš, nije na respiratoru, a danas su… »
Ljubavi, sa sobom si odneo vazduh! Čekajte me, brzo ću! Poslednja poruka supruge dr Lazića velikom Miodragu foto

Ljubavi, sa sobom si odneo vazduh! Čekajte me, brzo ću! Poslednja poruka supruge dr Lazića velikom Miodragu foto

Kurir 15.04.2020
Supruga i porodica preminulog heroja, doktora Miodraga Lazića, oprostili su se potresnim porukama koje su objavljene danas u čituljama. Ana Lazić takođe je obolela od korona virusa i bori se za život. - Ljubavi, otišao si i sa sobom si odneo i deo… »
Nišlije aplauzom i pesmom "Marš na Drinu" ispratile hirurga Miodraga Lazića

Nišlije aplauzom i pesmom "Marš na Drinu" ispratile hirurga Miodraga Lazića

N1 Info 15.04.2020
U čast hirurga Miodraga Lazića, koji je preminuo u utorak od posledica koronavirusa, u 20 sati širom Niša čuo se, kako pišu Južne vesti, nikad duži aplauz i zvuk pesme koju je ovaj lekar poželeo da ga isprati - "Marš na Drinu". Aplauzom u 20… »
Da se naježiš: Šta se desilo u hali Čair u Nišu kada su čuli da je čuveni doktor umro (video)

Da se naježiš: Šta se desilo u hali Čair u Nišu kada su čuli da je čuveni doktor umro (video)

Blic 15.04.2020
Heroji nikada ne umiru, kada napuste ovozemaljski svet, njihovo ime i dela nastavljaju da žive večno. Najbolji primer toga je odavanje počasti doktoru Laziću, koji je juče izgubio borbu sa korona virusom i to tamo gde je danima i noćima vodio bitku… »
Naježićete se: Ovako je "Čair" odao počast legendarnom doktoru Laziću (video)

Naježićete se: Ovako je "Čair" odao počast legendarnom doktoru Laziću (video)

Večernje novosti 15.04.2020
Nišlije su ispoštovale poslednju želju lekara koji je na ratištima devedesetih spasao hiljade života i ostao na prvoj liniji fronta protiv nove pošasti do samog kraja. SINOĆ se celim Nišom orio “Marš na Drinu” u čast legendarnog hirurga… »
"Ispunimo dr laziću poslednuu želju" u RS: pozivaju na javno emitovanje "Marša na Drinu" za čuvenog doktora koji je…

"Ispunimo dr laziću poslednuu želju" u RS: pozivaju na javno emitovanje "Marša na Drinu" za čuvenog doktora koji je…

Blic 15.04.2020
Predsednik Odbora za zašštitu Srba u Federaciji BiH Đorđe Radanović pozvao je sve gradonačelnike i načelnike opšština u Republici Srpskoj da večeras u 20 sati organizuju javno emitovanje pesme "Maršš na Drinu" i da tako na jedinstven način… »
Pogledajte šta se desilo u Čairu kada su čuli da je umro doktor Lazić: Tuga i neverica među obolelima od korone video

Pogledajte šta se desilo u Čairu kada su čuli da je umro doktor Lazić: Tuga i neverica među obolelima od korone video

Kurir 15.04.2020
Doktor Miodrag Lazić, čuveni srpski hirurg, lekar Kliničkog centra u Nišu preminuo je juče od posledica korona virusa. Kako je napisao u svojoj oproštajnoj poruci, uprkos svojim godinama i bolestima, nije želeo da se skloni sa prve linije borbe… »
Uz pesmu “Marš na Drinu” Nišlije se sinoć oprostile od hirurga Lazića

Uz pesmu “Marš na Drinu” Nišlije se sinoć oprostile od hirurga Lazića

Jug press 15.04.2020
NIŠ Smrt ratnog hirurga, direktora Urgentnog centra u Nišu dr Miodraga Lazića duboko je pogodila brojne građane Niša i oni su se sinoć u 20 časova od njega oprostiti dugim aplauzom i pesmom “Marš na Drinu” što je bila njegova poslednja… »

Vesti dana »