Povezane vesti

Tači: Tražio sam nastavak dijaloga sa Beogradom

Tači: Tražio sam nastavak dijaloga sa Beogradom

RTV 07.05.2020
PRIŠTINA - Predsednik privremenih kosovskih institucija Hašim Tači izjavio je danas da je na virtuelnom samitu EU-Zapadni Balkan tražio od EU nastavak dijaloga sa Beogradom i ukazao na ključnu ulogu SAD u tom procesu. On je na konferenciji za… »
Tači: EU da tretira Kosovo kao nezavisnu i suverenu državu

Tači: EU da tretira Kosovo kao nezavisnu i suverenu državu

N1 Info 07.05.2020
Predsednik Kosova Hašim Tači izjavio je da Evropska unija treba da tretira Kosovo kao "nezavisnu i suverenu državu". Komentarišući učešće na onlajn samitu EU i Zapadnog Balkana u sredu, Tači je kazao da je zahtevao da se Kosovu omogući… »
Haljimi: Nemačka ne nudi rešenje, promena granice jedini način

Haljimi: Nemačka ne nudi rešenje, promena granice jedini način

Dnevnik 07.05.2020
PRIŠTINA: Politički analitičar sa Kosova Fisnik Haljimi izjavio je danas da će se u dijalogu Prištine i Beograda svakako razgovarati o korekciji granica, napominjući da je tu ideju pre visokog predstavnika EU Žozepa Borela podržala i njegova… »
Tači: EU da tretira Kosovo kao nezavisnu i suverenu državu

Tači: EU da tretira Kosovo kao nezavisnu i suverenu državu

Nova 07.05.2020
Predsednik Кosova Hašim Tači izjavio je danas da Evropska unija treba da tretira Кosovo kao "nezavisnu i suverenu državu". Кomentarišući učešće na jučerašnjem onlajn samitu EU i Zapadnog Balkana, Tači je kazao da je zahtevao da se Кosovu… »
Tači: U dijalog uključiti najviši nivo EU, u koordinaciji sa SAD

Tači: U dijalog uključiti najviši nivo EU, u koordinaciji sa SAD

Slobodna Evropa 07.05.2020
EU može biti uključena u dijalog Kosova i Srbije o normalizaciji odnosa ukoliko se u proces uključi najviši nivo EU, sa jedinstvenom politikom svih država članica, ali i da bude u uskoj koordinaciji sa SAD, koje imaju vodeću ulogu u tom procesu… »
Tači: Priština za nastavak dijaloga i ravnopravan tretman

Tači: Priština za nastavak dijaloga i ravnopravan tretman

RTS 07.05.2020
Kosovski predsednik Hašim Tači izjavio je da je tokom učešća na samitu Evropske unije naglasio da su u Prištini za nastavak dijaloga sa Beogradom i da zemlje unije treba da "tretiraju Kosovo kao nezavisno i suvereno". Hašim Tači je na konferenciji… »
Vučić o Samitu EU: "Ne prihvatam ucene Prištine, EU to mora da shvati, Merkel pričala o Srbiji, video sam veliku podršku…

Vučić o Samitu EU: "Ne prihvatam ucene Prištine, EU to mora da shvati, Merkel pričala o Srbiji, video sam veliku podršku…

Večernje novosti 07.05.2020
Vučić je, nakon Samita, rekao da je za Srbiju veoma vazno učešće na konferenciji, a da je dobro da su sve zemlje Unije, osim dve, bile prisutne. "Za nas je bilo veoma važno učešće. Dobro je da su sve najvažnije zemlje Evropske unije učestvovale… »
Hrvatski premijer: Nije na meni da govorim u ime Vučića

Hrvatski premijer: Nije na meni da govorim u ime Vučića

Vesti online 07.05.2020
„Nije na meni da govorim u ime bilo kog lidera koji je učestvovao na video konferenciji EU i ZB, posebno ako dolazi iz susedne zemlje“, uzvratio je u sredu uveče premijer Hrvatske Andrej Plenković na pitanje Dojče velea da li bi zemlje Zapadnog… »
Lajen: Srbija deo "tima Evropa"

Lajen: Srbija deo "tima Evropa"

RTV 07.05.2020
BRISEL - Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen kaže da je video samit lidera EU i Zapadnog Balkana dokaz da je Zapadni Balkan apsolutni prioritet EU. Ona je navela da je Srbija bila "deo tima Evropa" koji je skupio preko 4 milijarde dolara… »
Fon der Lajen: Regionalna saradnja ključna za ekonomski oporavak regiona

Fon der Lajen: Regionalna saradnja ključna za ekonomski oporavak regiona

Danas 06.05.2020
Evropska unija je potvrdila evropsku perspektivu zemalja Zapadnog Balkana, izjavila je danas u Briselu predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen i dodala da su dobrosusedski odnosi i regionalna saradnja ključni za ekonomski oporavak regiona… »
Vučić: Srbija želi u EU, želimo konkretan odgovor

Vučić: Srbija želi u EU, želimo konkretan odgovor

Danas 06.05.2020
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je na Samitu EU Zapadni Balkan Srbija potvrdila svoje opredeljenje za članstvo u EU. „Mi bismo želeli da se manje priča o perspektivi, a više o procesu proširenja. Srbija želi da bude u EU i želimo… »

Vesti dana »