Povezane vesti

Deda đorđe (92) iz zejtinlika ekskluzivno za Kurir: Posle odluke Vlade da mu dodeli državljanstvo i pasoš Srbije!

Deda đorđe (92) iz zejtinlika ekskluzivno za Kurir: Posle odluke Vlade da mu dodeli državljanstvo i pasoš Srbije!

Kurir 13.05.2020
BEOGRAD - Posle toliko godina! Šta da radimo! Volim što dobijam srpsko državljanstvo i pasoš. Kako ne! Čuvar sam srpskog groblja. Ovde su sahranjeni moj deda i otac. Ja imam toliko godina. Prvog maja napunio sam 92 i ako Bog da imam još malo… »
Čuvar Zejtinlika Đorđe Mihailović dobio srpsko državljanstvo

Čuvar Zejtinlika Đorđe Mihailović dobio srpsko državljanstvo

RTS 13.05.2020
Grčki državljanin Đorđe Mihailović višedecenijski čuvar i vodič kroz srpsko vojno groblje Zejtinlik primljen je u državljanstvo Republike Srbije, objavio je "Službeni glasnik" odluku Vlade Srbije. Čuveni deda Đorđe je rođen 1928. godine u… »
Čuvar Zejtinlika Đorđe Mihailović dobio srpsko državljanstvo

Čuvar Zejtinlika Đorđe Mihailović dobio srpsko državljanstvo

Nova 13.05.2020
Grčki državljanin Ðorđe Mihajlović višedecenijski čuvar i vodič kroz srpsko vojno groblje Zejtinlik primljen je u državljanstvo Republike Srbije, objavio je Službeni glasnik odluku Vlade Srbije. Čuveni deda Ðorđe je rođen 1928. godine u… »
Moji su iz Boke, ali smo uvek bili Srbi: Deda Đorđe, čuvar Zejtinlika, dobija srpski pasoš

Moji su iz Boke, ali smo uvek bili Srbi: Deda Đorđe, čuvar Zejtinlika, dobija srpski pasoš

Sputnik 13.05.2020
Deda Đorđe Mihailović, čuvar srpskog vojničkog groblja Zejtinlik u Solunu, dobiće srpski pasoš, priznanje za višedecenijsko bdenje nad humkama naših vojnika izginulih na Solunskom frontu. „Mi Mihailovići jesmo rodom iz Grblja kod Boke… »
Država se odužuje čuvaru Zejtinlika: Čiča Đorđe dobija srpski pasoš

Država se odužuje čuvaru Zejtinlika: Čiča Đorđe dobija srpski pasoš

Mondo 13.05.2020
Priznanje za višedecenijsko bdenje nad humkama naših vojnika izginulih na Solunskom frontu. Mi Mihailovići jesmo rodom iz Grblja kod Boke Kotorske, ali smo se uvek zvali Srbima, kaže Đorđe. Priznanje za višedecenijsko bdenje nad humkama naših… »

Vesti dana »