Povezane vesti

Sveštenici pušteni iz pritvora: Joanikije: Ne vređajte policajce, ljudski su se ponašali

Sveštenici pušteni iz pritvora: Joanikije: Ne vređajte policajce, ljudski su se ponašali

Blic 15.05.2020
Episkop budimljansko-nikšićki Joanikije i osam sveštenika Mitropolije crnogorsko-primorske (MCP) pušteni su na slobodu. Njima je ranije bio određen pritvor od 72 sata. Kada su građani koji su bili okupljeni ispred zgrade tužilaštva saznali za… »
Advokati MCP tražili izuzeće tužilaštva u Nikšiću

Advokati MCP tražili izuzeće tužilaštva u Nikšiću

Dnevnik 15.05.2020
NIKŠIĆ: U Nikšiću je prekinuto saslušanje svedoka u slučaju koji se vodi protiv episkopa budimljansko- nikšićkog Joanikija i osam sveštenika, koji su uhapšeni pre tri dana na crkveni praznik Svetog Vasilija Ostroškog. Pravni tim Mitropolije… »
Amfilohije: Vlast Crne Gore poziva na građanski rat

Amfilohije: Vlast Crne Gore poziva na građanski rat

Danas 15.05.2020
Mitropolit Crnogorsko-primorski Srpske pravoslavne crkve, Amfilohije, ocenio je danas da vlast Crne Gore „poziva na građanski rat“. Danas bi trebalo da bude donesena odluka o oslobađanju ili o pritvaranju na 30 dana vladike Joanikija i sveštenika… »
"Ne damo svetinje": Skup ispred suda u Nikšiću, stigao Amfilohije!

"Ne damo svetinje": Skup ispred suda u Nikšiću, stigao Amfilohije!

Mondo 15.05.2020
Ispred Osnovnog suda u Nikšiću okupili su se građani koji su došli da daju podršku episkopu budimljansko-nikšićkom Joanikiju. Prisutni su i ostroški monasi koji pevaju crkvene pesme, dok ih narod prati. Sitgao i Amfilohije. Ispred Osnovnog suda u… »
Amfilohije: Došao sam da tražim oproštaj od Joanikija

Amfilohije: Došao sam da tražim oproštaj od Joanikija

Nova 15.05.2020
Građani su se jutros nakon devet časova okupili ispred Osnovnog suda u Nikšiću kako bi dali podršku episkopu budimljansko-nikšićkom Joanikiju, kome je zbog litije koja je održana na dan Svetog Vasilija Ostroškog u gradu pod Trebjesom, određeno… »
Amfilohije ispred suda u Nikšiću: Došao sam da zatražim oprost od Joanikija, on je utamničen, a trebalo je ja da budem

Amfilohije ispred suda u Nikšiću: Došao sam da zatražim oprost od Joanikija, on je utamničen, a trebalo je ja da budem

Blic 15.05.2020
Ja sam glavni krivac, ako neko treba da bude suđen i bude mu presuđeno, onda nema drugoga u Crnoj Gori sem mitropolita, rekao je Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, koji je oko 12 sati došao ispred Osnovnog suda u Nikšiću gde su se brojni… »
Episkop Joanikije i uhapšeni sveštenici danas pred sudijom, građani okupljeni ispred suda u Nikšiću

Episkop Joanikije i uhapšeni sveštenici danas pred sudijom, građani okupljeni ispred suda u Nikšiću

Press 15.05.2020
Ispred Osnovnog suda u Nikšiću, nešto posle 9.00 časova, počelo je okupljanje građana koji su došli da daju podršku episkopu budimljansko-nikšićkom Joanikiju, kome je zbog litije koja je održana na dan Svetog Vasilija Ostroškog u gradu pod… »
Episkop Joanikije i uhapšeni sveštenici danas pred sudijom, građani okupljeni ispred suda u Nikšiću (video)

Episkop Joanikije i uhapšeni sveštenici danas pred sudijom, građani okupljeni ispred suda u Nikšiću (video)

Blic 15.05.2020
Pred istražnim sudijom u Nikšiću, ovog prepodneva počelo je saslušanje vladike Joanikija i osmoro sveštenika kojima se na teret stavlja da su prekršili mere donete u vreme epidemije korona virusa, konkretno, da su prekršili meru zabrane okupljanja… »
Sukobi tragični za sve u Crnoj Gori

Sukobi tragični za sve u Crnoj Gori

Danas 15.05.2020
Danas odluka o oslobađanju ili o pritvaranju na 30 dana vladike Joanikija i sveštenika Osnovni sud u Nikšiću trebalo bi da do večeras u 22 sata donese odluku da li će episkopa budimljansko-nikšićkog Joanikija (Mićevića) i osam sveštenika… »
Advokat episkopa Joanikija uložio prigovor na policiju

Advokat episkopa Joanikija uložio prigovor na policiju

Nova 15.05.2020
Advokat Sava Kostić, branilac episkopa budimljansko-nikšićkog Joanikija, pisao je pritužbu na rad policije povodom hapšenja episkopa i sveštenika, pišu crnogorske Dnevne novine. Kako je kazao u izjavi za taj medij, danas će biti saslušana dva… »
Sloboda ili zatvor: Vladika Joanikije i uhapšeni sveštenici danas pred sudijom

Sloboda ili zatvor: Vladika Joanikije i uhapšeni sveštenici danas pred sudijom

Blic 15.05.2020
Vladika budimljansko-nikšićki Joanikije i osmorica sveštenika Srpske pravoslavne crkve, koji se nalaze u pritvoru zbog litije u čast Svetog Vasilija Ostroškog, danas će biti saslušani pred istražnim sudijom, saznaje "Blic". Saslušanje bi trebalo… »
Vladika Joanikije i uhapšeni sveštenici pred istražnim sudijom: Građani Crne Gore i noćas na ulicama, u Pljevljima letele…

Vladika Joanikije i uhapšeni sveštenici pred istražnim sudijom: Građani Crne Gore i noćas na ulicama, u Pljevljima letele…

Blic 15.05.2020
Širom Crne Gore večeras su se ponovo okupili građani, koji su treću noć zaredom organizovali proteste zbog hapšenja vladike Joanikija i osmorice sveštenika SPC. Vladika budimljansko-nikšićki Joanikije i osmorica sveštenika SPC koji se nalaze u… »
Ćerke uhapšenog sveštenika: iz Nikšića poklonile policajcima ruže (video)

Ćerke uhapšenog sveštenika: iz Nikšića poklonile policajcima ruže (video)

Blic 14.05.2020
Posle sinoćnjih protesta u Nikšiću, u ovom crnogorskom gradu i večeras je došlo do okupljanja građana ispred Centra bezbednosti. Građani protestuju i u drugim crnogorskim gradovima, tražeći da pod hitno budu pušteni na slobodu vladika… »

Vesti dana »