Povezane vesti
Nelson o misi u Sarajevu: Komemoracije treba da donesu oporavak, ne da inspirišu mržnju
Slobodna Evropa 15.05.2020
„Vjerski lideri imaju svoju ulogu u komemoracijama i nadam se da će se te komemoracije fokusirati na sjećanje, a ne revizionizam, te da će donijeti oporavak, a ne inspirisati mržnju i podjele. Također i da će ljude voditi ka oprostu, a ne… »
Ambasador SAD za RSE: Izbori u Mostaru se moraju održati ove godine
Slobodna Evropa 15.05.2020
Vjerski lideri imaju svoju ulogu u komemoracijama i nadam se da će se te komemoracije fokusirati na sjećanje, a ne revizionizam, izjavio je, uz ostalo, u intervjuu za Radio Slobodna Evropa (RSE) ambasador Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i… »
Uoči mise za Bleiburg: Ne može u Austriji, može u BiH
Slobodna Evropa 15.05.2020
Misa za žrtve bleiburškog križnog puta, uprkos protestima, biće održana u subotu, 16. maja u sarajevskoj katedrali. Misu će predvoditi vrhbosanski nadbiskup, kardinal Vinko Puljić. Biće to 75. komemoracija za žrtve bleiburškog križnog puta… »
Vesti dana »
Pao: Toreck?! Rusko Ministarstvo odbrane tvrdi da su zauzeli važan grad u Donjecku, Ukrajinci demantuju: "Nismo se povukli"
Blic pre 39 minutajoš 24 povezane