Povezane vesti

"Ko u Bari dolazi sa kišom, odlazi sa: Suncem!" Uspomene iz Barija stare 29 godina: Džaja mi je stavio glavu u krilo, posle…

"Ko u Bari dolazi sa kišom, odlazi sa: Suncem!" Uspomene iz Barija stare 29 godina: Džaja mi je stavio glavu u krilo, posle…

Sportal blic 29.05.2020
Ko u Bari dolazi sa kišom, odlazi sa suncem! To mi je rekao domaćin, Italijan, kada smo doputovali na meč finala Kupa šampiona. Osećao sam da će biti produžeci i penali. Kad smo pobedili, doživeo sam šok, nervni slom. Slavili smo u Italiji sa sve… »
„Darko, Darko, Darko….“: Pre 29 godina Zvezda je postala šampion Evrope

„Darko, Darko, Darko….“: Pre 29 godina Zvezda je postala šampion Evrope

Vesti online 29.05.2020
Crvena zvezda je 29. maja 1991. godine u Bariju osvojila Kup šampiona pobedivši Olimpik iz Marseja posle izvođenja penala 5:3 (0:0). Sami planovi i ideja za pohod na evropski tron na „Marakani“ su pravljeni od sredine 80-ih godina, a tandem… »
Večno će ostati upamćeno: Na današnji dan Crvena zvezda je postala šampion Evrope!

Večno će ostati upamćeno: Na današnji dan Crvena zvezda je postala šampion Evrope!

Hot sport 29.05.2020
Crvena zvezda je na današnji dan, 29. maja 1991. godine bila bolja od Olimpika iz Marselja (0:0 – 5:3 penalima) u finalu Kupa šampiona i popela se na evropski pijedastal. U dramatičnoj završnici posle 120 minuta odlučivali su penali koju su u… »
Ljupko za Nova.rs: Kroz prste sam gledao penal Pančeva

Ljupko za Nova.rs: Kroz prste sam gledao penal Pančeva

Nova 29.05.2020
Ljupko Petrović, fudbalska trenerska gromada i čovek koji je popeo Crvenu zvezdu na krov Evrope i sveta, prisetio se čuvenog finala u Bariju 1991. i osvojene titule protiv Olimpik Marselja - 0:0 (5:3 penali). Uskoro će tri decenije od antologijskog… »
Na današnji dan – Zvezdino evropsko krunisanje u Bariju (video)

Na današnji dan – Zvezdino evropsko krunisanje u Bariju (video)

Sportski žurnal 29.05.2020
U dramatičnoj završnici posle 120 minuta odlučivali su penali koju su u golove pretvarali redom Prosinečki, Binić, Belodedić, Mihajlović i Pančev dok je Stevan Stojanović u prvoj seriji odbranio udarac Amorosa. Crvena zvezda - Olimpik 0:0 -… »
Pančev: Podvig za sva vremena... Punih 36 godina čuvam taj rekord u svetu, ne samo kod nas...

Pančev: Podvig za sva vremena... Punih 36 godina čuvam taj rekord u svetu, ne samo kod nas...

Sportski žurnal 29.05.2020
Sa 18 godina i osam meseci u matičnom Vardaru 1984. godine bio je prvi strelac Jugoslavije. Navršava se 29 godina od velikog uspeha Crvene zvezde, kad je u Bariju, na stadionu „Sveti Nikola”, bila bolja od Olimpika iz Marseja i postala prvak Evrope… »
Podvig iz Barija večno sija: Zvezda na današnji dan pre 29 godina pobedila Olimpik i osvojila titulu prvaka Evrope

Podvig iz Barija večno sija: Zvezda na današnji dan pre 29 godina pobedila Olimpik i osvojila titulu prvaka Evrope

Večernje novosti 29.05.2020
Pančev: Drago mi je što je naša generacija donela nešto čime mogu da se diče svi. DANAŠNjI dan za svakog zvezdaša je poseban, radostan, čudesan. Pre 29 godina, 29. maja 1991. godine, na stadionu "Sveti Nikola“ u Bariju, Crvena zvezda je, posle… »

Vesti dana »