Povezane vesti

Može li Trump poslati vojsku da razbije proteste?

Može li Trump poslati vojsku da razbije proteste?

Al Jazeera 02.06.2020
Prema zakonima i praksi, američki predsjednik može se pozvati na Zakon o ustanku, koji je star više od 200 godina. Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Trump nagovijestio je da bi mogao koristiti federalne državne trupe kako bi okončao… »
Tramp mobiliše vojsku: Ja sam vaš predsednik mira (video, foto)

Tramp mobiliše vojsku: Ja sam vaš predsednik mira (video, foto)

Mondo 02.06.2020
Američki predsednik Donald Tramp najavio je mobilizaciju pripadnika oružanih snaga kako bi zaustavio nerede i nasilne demonstracije zbog smrti Afroamerikanca Džordža Flojda koga je tokom privođenja ugušio beli policajac. Američki predsednik Donald… »
Tramp zapretio da će izvesti vojsku na ulice američkih gradova

Tramp zapretio da će izvesti vojsku na ulice američkih gradova

Novi magazin 02.06.2020
Predsednik SAD Donald Tramp proglasio je da su nasilni demonstranti počinili "akte domaćeg terorizma" i zarekao se da će okončati nerede i bezakonje koje se proširilo zemljom, prenosi danas Glas Amerike. Poručio je da će razmestiti hiljade dobro… »
Donald Trump pokazuje mišiće s Biblijom u ruci

Donald Trump pokazuje mišiće s Biblijom u ruci

Al Jazeera 02.06.2020
Ukoliko savezne države ne poduzmu akciju i ne mognu zaustaviti nasilje - ja ću razmjestiti vojsku, poručio Trump. Ako savezne države ne poduzmu akciju i ne mognu zaustaviti nasilje “ja ću razmjestiti vojsku”, rekao je američki predsjednik i… »
Tramp objavio mobilizaciju vojske u SAD da zaustavi nasilje

Tramp objavio mobilizaciju vojske u SAD da zaustavi nasilje

RTS 02.06.2020
Američki predsednik Donald Tramp objavio je mobilizaciju pripadnika oružanih snaga kako bi zaustavio nerede i bezvlašće. Prethodno, policija, Tajna služba i vojska raščistili su okolinu Bele kuće od demonstranata. "Ja sam vaš predsednik mira i… »

Vesti dana »