Povezane vesti
Kina u septembru počinje potragu za vanzemaljcima
Sputnik 03.06.2020
Kina će uskoro pružiti značajan doprinos u traženju vanzemaljskog života korišćenjem svog radio-teleskopa FAST. FAST (Aperture Spherical Telescope) je zvanično počeo da radi u januaru i koristi se za opšte proučavanje, a nakon nadogradnji može… »
Kina u septembru kreće u potragu za vanzemaljcima
Al Jazeera 03.06.2020
Džinovski teleskop FAST prečnika je 500 metara, a koštao je 180 miliona dolara. Kina uskoro počinje traganje za životom iznad Zemlje, javlja China Tech City. U tu svrhu još 2011. počela je gradnja džinovskog teleskopa FAST (Five-hundred-metre… »
Vesti dana »

Tuča poslanika u bugarskom parlamentu zbog odluke o uvođenju evra (VIDEO)
Danas pre 33 minutajoš 1 povezana

Tinejdžerka (17) izgubila kontrolu nad skupocenim audijem, zakucala se u poznati restoran, pa povredila sebe i dvoje ljudi: Detalji karambola na Dorćolu (foto)
Blic pre 2 satajoš 1 povezana

(Mapa) stižu pljuskovi sa grmljavinom! U ovim delovima Srbije nepogode naglo prekidaju toplotni talas, izdato žuto upozorenje
Blic pre 2 satajoš 1 povezana

Bjelogrlić u Zaječaru: Došli smo da vas zamolimo da nam u nedelju otvorite vrata slobode
Danas pre 1 satjoš 1 povezana