Povezane vesti

Kisić: Nema žarišta,"skokovi" vezani za porodična i radna okupljanja

Kisić: Nema žarišta,"skokovi" vezani za porodična i radna okupljanja

RTV 10.06.2020
BEOGRAD - Nema razloga za ponovno vraćanje nekih mera, s obzirom na trenutnu epidemiološku situaciju u vezi sa korona virusom u Srbiji, kaže epidemiolog Darija Kisić Tepavčević i navodi da oko dve trećine svih zaraženih ili nema nikakvih simptoma… »
Daleko smo od kolektivnog imuniteta: Samo pet odsto testiranih ima antitela

Daleko smo od kolektivnog imuniteta: Samo pet odsto testiranih ima antitela

Mondo 10.06.2020
Prvi rezultati analiza rađenih u Institutu za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" nisu ohrabrujući. Zanemarljiv broj testiranih ima antitela na korona virus. Prvi rezultati analiza rađenih u Institutu za javno zdravlje Srbije "Dr Milan… »
Od 498 testiranih samo 21 osoba imala antitela koronavirusa

Od 498 testiranih samo 21 osoba imala antitela koronavirusa

N1 Info 10.06.2020
Direktorka Instituta "Batut" Verica Jovanović izjavila je da je od 498 osoba testiranih na antitela koronavirusa samo 21 osoba imala antitela na tu infekciju. Među prvih 57 osoba testiranih u Nišu, samo pet je imalo antitela, a u Subotici od 18 samo… »
Tek pet odsto testiranih ima antitela na koronu: Srbi daleko od kolektivnog imuniteta

Tek pet odsto testiranih ima antitela na koronu: Srbi daleko od kolektivnog imuniteta

Večernje novosti 10.06.2020
Prvi rezultati analiza u "Batutu" ukazuju da je među 498 uzorkovanih, samo 21 preležao kovid. OD kolektivnog imuniteta na virus korona, bar zasad, dalje smo nego što smo čak i u umerenim projekcijama očekivali. Broj onih koja imaju antitela gotovo da… »
Uskoro prvi rezultati studije o kolektivnom imunitetu, odziv ispitanika manji od očekivanog

Uskoro prvi rezultati studije o kolektivnom imunitetu, odziv ispitanika manji od očekivanog

Radio 021 10.06.2020
Prvi preliminarni rezultati studije o kolektivnom imunitetu na virus korona u Srbiji, trebalo bi uskoro da budu saopšteni javnosti, ali kako se vidi iz dosadašnjih analiza, tek pet odsto testiranih ima antitela na koronu. Od 15. maja u Institutu za… »
Dr Darija Kisić: Mladi su željni druženja, ne čuvaju se dovoljno

Dr Darija Kisić: Mladi su željni druženja, ne čuvaju se dovoljno

Mondo 10.06.2020
Epidemiološka situacija u Srbiji jeste stabilna, rekla je za TV Prva dr Darija Kisić Tepavčević. Poslednjih dana, među novozaraženima su uglavnom mlađe osobe. Epidemiološka situacija u Srbiji jeste stabilna, rekla je za TV Prva dr Darija Kisić… »
Poslednjih nedelja preko 75 posto svih otkrivenih slučajeva ili nemaju nikakve simptome infekcije ili imaju blagu kliničku…

Poslednjih nedelja preko 75 posto svih otkrivenih slučajeva ili nemaju nikakve simptome infekcije ili imaju blagu kliničku…

Prva 10.06.2020
Epidemiološke mere su popustila, a brojke novoinficiranih su promenjive. Neki su zabrinuti i pitaju se kakva je zapravo situacija. O tome je za „Jutro“ Prve televizije govorila doktorka Darija Kisić Tepavčević. „Epidemiološka situacija jeste… »
Kisić Tepavčević: Ako bude drugog talasa, neće imati nagli skok kao prvi

Kisić Tepavčević: Ako bude drugog talasa, neće imati nagli skok kao prvi

Novi magazin 10.06.2020
Zamenica direktora Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut" Darija Kisić Tepavčević izjavila je danas da je epidemiološka situacija s koronavirusom mnogo bolja i da ima trend pada. "Nekako se očekivalo u javnosti da će taj broj… »
Kisić: Virus će se širiti koliko mu mi dozvolimo

Kisić: Virus će se širiti koliko mu mi dozvolimo

Dnevnik 10.06.2020
BEOGRAD: Epidemiolog Darija Kisić Tepavčević kaže da će se virus korona u Srbiji širiti onoliko koliko mu mi dozvolimo. Ona je za TV Pink naglasila da je sada mnogo povoljnija epidemiološka situacija, sa trendom pada zaraženih. Očekivalo se u… »
Direktorka “Batuta”: Daleko smo od kolektivnog imuniteta

Direktorka “Batuta”: Daleko smo od kolektivnog imuniteta

Nova 10.06.2020
Direktorka Instituta "Batut" Verica Jovanović izjavila je za Novosti da je od 498 osoba testiranih na antitela virusa korona samo 21 osoba imala antitela na tu infekciju. Među prvih 57 osoba testiranih u Nišu, samo pet je imalo antitela, a u Subotici… »
Kisić: Virus će se širiti koliko mu mi dozvolimo

Kisić: Virus će se širiti koliko mu mi dozvolimo

Nova 10.06.2020
Epidemiolog Darija Kisić Tepavčević kaže da će se virus korona u Srbiji širiti onoliko koliko mu mi dozvolimo. Ona je za TV Pink naglasila da je sada mnogo povoljnija epidemiološka situacija, sa trendom pada zaraženih. “Očekivalo se u javnosti… »

Vesti dana »