Povezane vesti

Onima sa fakultetom država daje 24.000, a sa srednjom školom 20.000 dinara: Novi projekat za zapošljavanje 10.000 mladih

Onima sa fakultetom država daje 24.000, a sa srednjom školom 20.000 dinara: Novi projekat za zapošljavanje 10.000 mladih

Večernje novosti 12.06.2020
Država pokreće program zapošljavanja mladih, tako što će pokrivati deo troškova za njihove zarade. Pomoć bi važila u prvih devet meseci za one kojima je to prvi posao. DRŽAVA će za 10.000 mladih ljudi pokrivati deo troškova za njihove plate u… »
Država pokreće "Moja prva plata": Posle škole odmah sledi 20.000 dinara

Država pokreće "Moja prva plata": Posle škole odmah sledi 20.000 dinara

Telegraf 12.06.2020
Predloženo nekoliko mera čija implementacija će, kako je objasnio resorni ministar, krenuti veoma brzo. Prva mera je program "Moja prva plata". Dakle, želimo da pomognemo onima koji su završili srednju školu ili fakultet da pronađu svoj prvi posao… »
Sastanak sa privrednicima povodom promocije podsticaja inovacijama

Sastanak sa privrednicima povodom promocije podsticaja inovacijama

Vesti online 12.06.2020
Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić prisustvovaće sastanku sa privrednicima povodom promocije podsticaja inovacijama u prostorijama Regionalne privredne komore u Kragujevcu. Sastanku će prisustvovati i predsednik Privredne komore Srbije… »
Ljubić: Neće biti otpuštanja u stranim kompanijama u Srbiji

Ljubić: Neće biti otpuštanja u stranim kompanijama u Srbiji

Nova 12.06.2020
Mnoge strane kompanije članice Saveta stranih investitora vrlo brzo će, već na jesen, objaviti početak novih investicija, gradnju novih fabričkih pogona i otvaranje novih radnih mesta, kaže Aleksandar Ljubić iz Saveta stranih investitora. Na onlajn… »
Mali najavio nove podsticaje za zapošljavanje: Država pokriva deo plate za prvi posao, a evo o kojoj cifri je reč

Mali najavio nove podsticaje za zapošljavanje: Država pokriva deo plate za prvi posao, a evo o kojoj cifri je reč

Kurir 12.06.2020
Ministar finasija Srbije Siniša Mali najvio je danas da je država spremila nove mere podsticaja za zapošljavanje, medju kojima je i program nazvan "Moja prva plata", čiji je cilj da oni koji su završili školovanje lakše pronadju prvo zaposlenje… »
Moja prva plata - država podsticajima planira da zaposli 10.000 mladih

Moja prva plata - država podsticajima planira da zaposli 10.000 mladih

N1 Info 12.06.2020
Ministar finansija Siniša Mali predstavio je program "Moja prva plata", tokom kojeg će za 10.000 mladih, koji su završili srednju školu ili fakultet, država pokrivati jedan deo troškova plate. Za one koji su završili srednju školu, država će… »
Online konferencija "Kako najbolje iskoristiti pomoć EU"

Online konferencija "Kako najbolje iskoristiti pomoć EU"

RTV 12.06.2020
BEOGRAD - Predsednik Privredne komore Srbije Marko Čadež kaže da posle uspešne primene prvih mera za ublažavanje posledica pandemije korona virusa država treba da priprema nove mere pomoći privredi na jesen, među kojima se razmišlja i o ideji… »
Država će dotirati od 20.000 do 24.000 dinara za prve plate

Država će dotirati od 20.000 do 24.000 dinara za prve plate

Nova 12.06.2020
Za 10.000 mladih ljudi država će pokrivati jedan deo troškova njihove plate. Za one koji su završili srednju školu, država će davati 20.000 dinara, a za one koji su završili fakultet 24.000 dinara, za period od devet meseci, dakle za prvi probni… »
Ana Brnabić sutra obilazi Kragujevac i Batočinu

Ana Brnabić sutra obilazi Kragujevac i Batočinu

Danas 12.06.2020
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić posetiće sutra, 13. juna Kragujevac i Batočinu, gde će imati brojne sastanke sa predstavnicima privrede i obrazovanja, a obići će i radove na izgradnji Data Centra i deonici puta Batočina – Kragujevac… »

Vesti dana »