Povezane vesti

Lajčak u Prištini: Znam datume za dijalog, ne mogu da objavim

Lajčak u Prištini: Znam datume za dijalog, ne mogu da objavim

Telegraf 16.06.2020
Moram da koordiniram sa partnerima i nemamo vremena za gubljenje - rekao je Lajčak. Specijalni izaslanik Evropske unije za dijalog Miroslav Lajčak stigao je danas u Prištinu i po dolasku rekao da je dijalog u Briselu važan, jer je budućnost tzv… »
Lajčak u Prištini: Znam datume za dijalog, ali ne mogu ih objaviti

Lajčak u Prištini: Znam datume za dijalog, ali ne mogu ih objaviti

Al Jazeera 16.06.2020
Najvažnije je da dijalog počne, jer je budućnost Kosova evropska, rekao je specijalni izaslanik Evropske unije. Specijalni predstavnik Evropske unije za dijalog Kosova i Srbije Miroslav Lajčak izjavio je u utorak, nakon sastanka s predsjednikom Kosova… »
Tači za obostrano priznanje, Lajčak za saradnju sa Amerikancima

Tači za obostrano priznanje, Lajčak za saradnju sa Amerikancima

Sputnik 16.06.2020
Kosovski predsednik Hašim Tači nakon sastanka sa specijalnim predstavnikom EU za dijalog između Beograda i Prištine, Miroslavom Lajčakom, kazao je da je stav Kosova da u ovom procesu treba započeti viznu liberalizaciju i što pre zaključiti… »
"Znam datume dijaloga ali ne smem da kažem"

"Znam datume dijaloga ali ne smem da kažem"

Alo 16.06.2020
Najvažnije je da se poćne. Specijalni izaslanik Evropske unije za dijalog Miroslav Lajčak stigao je danas u Prištinu i po dolasku rekao da je dijalog u Briselu važan, Lajčak je novinarima u Prištini rekao da zna datume sastanaka za nastavak… »
Evropska unija poslala poruku lažnoj državi: EU dijalog se ne može zaobići, ko god da se umeša

Evropska unija poslala poruku lažnoj državi: EU dijalog se ne može zaobići, ko god da se umeša

Srbija danas 16.06.2020
Miroslav Lajčak ima punu podršku svih zemalja članica EU. Strateški ciljevi Beograda i Prištine su evropska budućnost i članstvo u EU, a put ka ostvarenju te budućnosti vodi kroz dijalog kome posreduje EU i to se ne može zaobići, kaže portparol… »
Lajčak poručio iz Prištine: Znam datume za dijalog, nemamo vremena za gubljenje

Lajčak poručio iz Prištine: Znam datume za dijalog, nemamo vremena za gubljenje

Srbija danas 16.06.2020
Specijalni izaslanik Evropske unije rekao je da je budućnost tzv. Kosova u toj instituciji. Specijalni izaslanik Evropske unije za dijalog Miroslav Lajčak stigao je danas u Prištinu i po dolasku rekao da je dijalog u Briselu važan, jer je budućnost… »
Poruka iz EU o Kosovu: Ne možete nas zaobići

Poruka iz EU o Kosovu: Ne možete nas zaobići

Mondo 16.06.2020
Strateški ciljevi Beograda i Prištine su evropska budućnost i članstvo u EU, a put ka ostvarenju te budućnosti vodi kroz dijalog kome posreduje EU i to se ne može zaobići, kaže portparol EU Peter Stano. Strateški ciljevi Beograda i Prištine su… »
Iz EU poručuju: Mi posredujemo u dijalogu, pomoć bilo kog partnera koji deli isti cilj je dobrodošla

Iz EU poručuju: Mi posredujemo u dijalogu, pomoć bilo kog partnera koji deli isti cilj je dobrodošla

Telegraf 16.06.2020
EU i SAD imaju iste ciljeve na Zapadnom Balkanu kao što su stabilizacija i reforme - kaže portparol EU Peter Stano. Strateški ciljevi Beograda i Prištine su evropska budućnost i članstvo u EU, a put ka ostvarenju te budućnosti vodi kroz dijalog… »

Vesti dana »