Povezane vesti

Papa Franja pogođen zbog pretvaranja Aja Sofije u džamiju

Papa Franja pogođen zbog pretvaranja Aja Sofije u džamiju

N1 Info 12.07.2020
Papa Franja rekao je da je "jako pogođen" odlukom Turske da pretvori Aja Sofiju u džamiju. "Moje misli idu u Istanbul, mislim na Aja Sofiju. Jako se osećam pogođeno", rekao je papa tokom nedeljne molitve. Njegove reči prvi su komentar Vatikana na… »
Papa pogođen odlukom o pretvaranju Aja Sofije u džamiju

Papa pogođen odlukom o pretvaranju Aja Sofije u džamiju

Slobodna Evropa 12.07.2020
Papa Franja izjavio je 12. jula da je "jako pogođen" odlukom Turske da pretvori Aja Sofiju u džamiju. "Moje misli idu u Istanbul, mislim na Aja Sofiju. Jako se osećam pogođeno", rekao je papa tokom nedeljne molitve. Njegove reči prvi su komentar… »
Demonstracija moći i skrivanje slabosti: Šta se krije iza Erdoganove odluke koja je uzburkala svet

Demonstracija moći i skrivanje slabosti: Šta se krije iza Erdoganove odluke koja je uzburkala svet

Blic 12.07.2020
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan potpisao je u petak uredbu o ponovnom pretvaranju Aje Sofije u džamiju. Ta odluka je razbesnela mnoge ljude u Turskoj, ali i celom svetu. UNESCO je ranije apelovao na turske vlasti da "započnu dijalog pre nego… »
Neprijatelj pravoslavlja! Šta se krije iza Erdoganove odluke koja je razbesnela svet!

Neprijatelj pravoslavlja! Šta se krije iza Erdoganove odluke koja je razbesnela svet!

Pravda 12.07.2020
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan potpisao je u petak uredbu o ponovnom pretvaranju Aje Sofije u džamiju. Ta odluka je razbesnela mnoge ljude u Turskoj, ali i celom svetu. UNESCO je ranije apelovao na turske vlasti da "započnu dijalog pre nego… »
Papa povređen odlukom Turske da Aja Sofija postane džamija

Papa povređen odlukom Turske da Aja Sofija postane džamija

RTS 12.07.2020
Papa Franja rekao je da povređen odlukom Turske da muzej Aja Sofija postane džamija i da osuđuje ovakav potez. Tokom nedeljne molitve na Trgu svetog Petra u Vatikanu papa je rekao da misli na Aja Sofiju i da je veoma povređen, navodi Rojters. "Moje… »
Papa Franja: Osuđujem odluku da Aja Sofija postane džamija

Papa Franja: Osuđujem odluku da Aja Sofija postane džamija

Nova 12.07.2020
Papa Franja rekao je da povređen odlukom Turske da muzej Aja Sofija postane džamija i da osuđuje ovakav potez. „Moje misli idu u Istanbul. Mislim na Aja Sofiju i veoma sam povređen,“ rekao je papa tokom nedeljne molitve na Trgu svtog Petra u… »
Papa Franja potresen zbog pretvaranja Aja sofije u džamiju: Moje misli idu u Istanbul, osećam se pogođeno

Papa Franja potresen zbog pretvaranja Aja sofije u džamiju: Moje misli idu u Istanbul, osećam se pogođeno

Kurir 12.07.2020
Papa Franja rekao je danas da je "jako pogodjen" odlukom Turske da pretvori Aja Sofiju u džamiju. "Moje misli idu u Istanbul, mislim na Aja Sofiju. Jako se osećam pogodjeno", rekao je papa tokom nedeljne molitve. Njegove reči prvi su komentar Vatikana… »
"Istinski me boli": Papa Franja tužan zbog odluke o Aja Sofiji

"Istinski me boli": Papa Franja tužan zbog odluke o Aja Sofiji

Blic 12.07.2020
Papa Franja rekao je da je duboko pogođen i tužan zbog odluke Turske da muzej Aja Sofija u Istanbulu pretvori u džamiju. - Moje misli sada su u Istanbulu. Razmišljam o Aja Sofiji i to me istinski boli - istakao je papa u obraćanju vjernicima na Trgu… »
Aja Sofija u centru svetske pažnje, kakve posledice će imati Erdoganov potez

Aja Sofija u centru svetske pažnje, kakve posledice će imati Erdoganov potez

RTS 12.07.2020
Odluka suda u Turskoj kojom se Aja Sofija pretvara u džamiju, odjeknula je širom sveta. Komentarišu je političari i oni koji su zabrinuti za svetsku baštinu. Tako je šef diplomatije Evropske unije izrazio žaljenje i ukazao je da Aja Sofija ima… »

Vesti dana »