Povezane vesti

Britanija, novi metoda lečenja kovida-19 značajno smanjuje broj pacijenata na intenzivnoj nezi

Britanija, novi metoda lečenja kovida-19 značajno smanjuje broj pacijenata na intenzivnoj nezi

RTS 20.07.2020
Preliminarni rezultati kliničkog ispitivanja, sprovedenog u Britaniji, ukazuju da novi metoda lečenja kovida-19 značajno smanjuje broj pacijenata na intenzivnoj nezi. Farmaceutska kompanija "Sinerdžin" iz Sautemptona razvila je inhalatore sa… »
Džonson: Ne znam da li ćemo imati vakcinu do kraja godine

Džonson: Ne znam da li ćemo imati vakcinu do kraja godine

Dnevnik 20.07.2020
LONDON: Britanski premijer Boris Džonson izjavio je danas da ne zna da li će do kraja ove godine biti razvijena uspešna vakcina protiv virusa kovid-19 navodeći za tu zemlju "da još nije stigla dotle". "Reći da sam 100 odsto uveren da ćemo dobiti… »
Eksperimentalni lek za inhalacije usporava napredak korone

Eksperimentalni lek za inhalacije usporava napredak korone

Nova 20.07.2020
Istraživači koju učestvuju u ispitivanju jednog eksperimentalnog leka protiv COVID-19 tvrde da on u 79 odsto slučajeva usporava napredovanje te bolesti kod pacijenata koji su u kritičnom stanju. Inhalacioni lek pod nazivom SNG001, koji je razvila… »
Novo otkriće u borbi protiv korone: Eksperimentalni lek usporava napredovanje kovid-19?

Novo otkriće u borbi protiv korone: Eksperimentalni lek usporava napredovanje kovid-19?

Kurir 20.07.2020
Istraživači koju učestvuju u ispitivanju jednog eksperimentalnog leka protiv COVID-19 tvrde da on u 79 odsto slučajeva usporava napredovanje te bolesti kod pacijenata koji su u kritičnom stanju. Inhalacioni lek pod nazivom SNG001, koji je razvila… »
Britanija: Novi ispitivan lek protiv Kovida 19 pokazao dobre rezultate

Britanija: Novi ispitivan lek protiv Kovida 19 pokazao dobre rezultate

Danas 20.07.2020
Lek nazvan SNG001 bi mogao da za 79 odsto smanji rizik od razvoja teškog oblika bolesti Kovid-19, pokazuju danas objavljeni preliminarni rezultati britanske laboratorije koja ga proizvodi Sinergen (Synairgen). Taj lek koji se ihalira koristi interferon… »

Vesti dana »