Povezane vesti
Svet na korak od veštačkog Sunca: Počinje poslednja velika etapa: Megaprojekat koji bi mogao da promeni planetu
Blic 31.07.2020
Na jugu Francuske u utorak je počelo sklapanje najkompleksnijeg sistema u istoriji naše civilizacije - ITERA, koje će trajati narednih pet godina. Reč je o 20 milijardi evra teškom naučnom projektu koji za plan ima da stvori repliku procesa koji se… »
Počinje prva faza montaže reaktora za nuklearnu fuziju - korak na putu ka veštačkom Suncu
Dojče vele 31.07.2020
Ovih dana počela je montaža fuzijskog nuklearnog reaktora - poslednja velika etapa izgradnje u okviru jedinstvenog međunarodnog naučnog projekta ITER. Krajnji cilj projekta je proizvodnja energije po uzoru na Sunce. Sve strateški važne komponente su tu… »
Vesti dana »
BLISKOISTOČNI SUKOB: Iran pozvao UN da preduzmu mere protiv kršenja primirja SAD; Uništena dva iranska drona u Ormuskom moreuzu
RTV pre 31 minutajoš 32 povezane
Energoatom: Rusi napali skladište nuklearnog otpada; Kijev napao Krim, šta je pogođeno
RTS pre 5 minutajoš 29 povezanih
Đurić osudio teroristički napad u Izraelu: Srbija solidarna sa žrtvama
Euronews pre 1 satjoš 35 povezanih
Parlamentarni izbori na Kosovu - treći put na glasanje za godinu i po dana
BBC News pre 36 minutajoš 88 povezanih
Prelepe slike iz Kosovskog Pomoravlja: Složno, sa srpskim trobojkama na glasanje FOTO
B92 pre 12 satijoš 1 povezana


