Povezane vesti

Kosovo: 17 godina od ubistva srpske dece u Goraždevcu

Kosovo: 17 godina od ubistva srpske dece u Goraždevcu

Glas Amerike 13.08.2020
U Goraždevcu kod Peći u četvrtak je obeleženo 17 godina od kada su još uvek nepoznati napadači ubili dva dečaka, a još četvoro dece ranili. Na srpsku decu i mlade pucano je dok su se kupali na reci Bistrici. Istraga o ovom slučaju je zatvorena… »
Održan parastos ubijenim srpskim dečacima: Zločin bez kazne, istraga zatvorena pre deset godina

Održan parastos ubijenim srpskim dečacima: Zločin bez kazne, istraga zatvorena pre deset godina

Telegraf 13.08.2020
Za zločin niko nije odgovarao, a preživeli, njihova rodbina, meštani su tvrdili da znaju ko su zločinci koji su na njih pucali i koje štite Albanci i međunarodna zajednica. U Goraždevcu je danas održan parastos nastradalima u zločinu na reci… »
"Srbija ne sme ni da zaboravi, a ni da oprosti svoju decu" Vulin se oglasio Na godišnjicu zločina u Goraždevcu

"Srbija ne sme ni da zaboravi, a ni da oprosti svoju decu" Vulin se oglasio Na godišnjicu zločina u Goraždevcu

Srbija danas 13.08.2020
Nema novih dokaza ni za zločine nacista pa ih svet sa pravom traži 75 godina otkako su ubili poslednje ljudsko biće. Danas se navršava 17 godina od napada na srpsku decu u Goraždevcu kad su nepoznate osobe iz automatskog oružja pucale na grupu od… »
Bogdan je najteže ranjen na Bistrici: "Primio sam 8. metak, čuo plač i vrisak. Više boli nepravda"

Bogdan je najteže ranjen na Bistrici: "Primio sam 8. metak, čuo plač i vrisak. Više boli nepravda"

Telegraf 13.08.2020
- Tri metka su me pogodila u levi bok i odbacila me u stranu. Taj deo šume iz kojeg su monstrumi pucali znam, naglo sam se okrenuo, još dva metka su me pogodila u grudi i stomak. Više nisam mogao da stojim na nogama i dok sam padao, metak me je pogodio… »
Pravda još slepa za ubijenu srpsku decu: Navršilo se 17 godina od mučkog albanskog napada u Goraždevcu

Pravda još slepa za ubijenu srpsku decu: Navršilo se 17 godina od mučkog albanskog napada u Goraždevcu

Srbija danas 13.08.2020
Istraga zatvorena šturim saopštenjem 2010. godine. Danas se navršava 17 godina od napada na srpsku decu u Goraždevcu kad su nepoznate osobe iz automatskog oružja pucale na grupu od oko 50 mladih dok su se kupali na Bistrici. Istraga, koja nije davala… »

Vesti dana »