Povezane vesti
Od viljamovke će napraviti medicinski alkohol
Politika 25.08.2020
KRUŠEVAC - Rakija viljamovka, koja je ustupljena Crvenom krstu Kruševac, biće prosleđena aleksandrovačkoj „Vino-Župi” koja će bez naknade, hemijskim putem, proizvesti medicinski alkohol, pojašnjavaju danas u kruševačkom Crvenom krstu. Dobijena količina… »
Zaplenjenu rakiju, koju je Vlada ustupila bolnici, preradiće vinarija u alkohol
N1 Info 25.08.2020
Zaplenjena rakija koju je Vlada odlučila da ustupi Crvenom krstu i Opštoj bolnici u Kruševcu biće prerađena u medicinski alkohol od 75 procenata, stoji u dokumentu koji su u lokalnoj organizaciji Crvenog krsta pokazali reporteru N1. Izvor: N1 Vlada… »
Novosti otkrivaju: Evo odakle je rakija kojom će se dezinfikovati bolnice i šta će sa njom uraditi
Večernje novosti 25.08.2020
U KRUŠEVAČKI Crveni krst, odakle su 17. jula zatražili donaciju, uskoro stiže oko 9.000 buteljki "viljamovke", koja će u aleksandrovačkoj "Vino-župi" biti prerađena u oko 3.400 litara medicinskog alkohola koncentracije 70 procenata. Sirovina za… »
Od zaplenjene viljamovke do 3.500 litara medicinskog alkohola
RTS 25.08.2020
Od zaplenjene rakije koja će biti ustupljena Crvenom krstu Kruševca moguće je dobiti skoro 3.500 litara medicinskog alkohola. U Crvenom krstu očekuju da će se potreba za dezinfekcionim sredstvima povećati. Juče je objavljeno da će oko 9.000 boca rakije… »
Vesti dana »

Gimnazija Sveti Sava stupila u blokadu u znak podrške Petoj gimnaziji
Beta pre 2 satajoš 40 povezanih

„Ursula, van iz BiH“: Fon der Lajenova u Sarajevu dočekana protestom
Sputnik pre 56 minutajoš 35 povezanih

Skupština Srbije završila rad, nastavak sednice sutra u 10.00 sati
RTS pre 21 minutajoš 35 povezanih

„Koracima sećanja“: Studenti za Danas poručuju da će iz cele Srbije krenuti ka Novom Sadu
Danas pre 1 satjoš 22 povezane