Povezane vesti

Ratko Mladić i ratni zločini: Sud u Hagu je „čedo NATO pakta"

Ratko Mladić i ratni zločini: Sud u Hagu je „čedo NATO pakta"

Južne vesti 26.08.2020
Reuters Bivši komandant Vojske Republike Srpske Ratko Mladić odbacio je optužbe za genocid u Srebrenici i zločine protiv čovečnosti počinjene tokom rata u Bosni i Hercegovini tokom obraćanja sudijama u procesu žalbenog postupka i ponovio tvrdnje… »
Ratko Mladić: Moje vreme tek dolazi

Ratko Mladić: Moje vreme tek dolazi

Nova 26.08.2020
Večeras je završena rasprava o žalbama na prvostepenu presudu nekadašnjem komandantu Vojske Republike Srpske Ratku Mladiću u Mehanizmu za krivične sudove u Hagu. Presuda žalbenog veća može se očekivati u narednih šest meseci do godinu dana… »
Mladić: Čuće narod šta Ratko govori, optužnica je pala u vodu

Mladić: Čuće narod šta Ratko govori, optužnica je pala u vodu

N1 Info 26.08.2020
Bivši komandant Vojske Republike Srpske Ratko Mladić, nepravosnažno osuđen za genocid i zločine u BiH, rekao je danas pred sudom u Hagu da je čestito i zakonito radio kao oficir i da je optužnica protiv njega "pala u vodu". Izvor: N1 "Da li je u… »
Mladić na sudu bez dlake na jeziku: "Branio sam Srbe od Zapada, Vatikana i mafije"

Mladić na sudu bez dlake na jeziku: "Branio sam Srbe od Zapada, Vatikana i mafije"

Mondo 26.08.2020
General Ratko Mladić, o čijoj žalbi na presudu doživotnog zatvora zbog genocida protekla dva dana raspravljalo u Hagu, imao je danas desetak minuta da obrazloži svoj stav. Evo šta je rekao. General Ratko Mladić, o čijoj žalbi na presudu… »
Žalbeni postupak na prvostepenu presudu ratku mladiću: General se obratio - Da li je moja krivica što nisam dao da srpsku…

Žalbeni postupak na prvostepenu presudu ratku mladiću: General se obratio - Da li je moja krivica što nisam dao da srpsku…

Večernje novosti 26.08.2020
GENERAL Vojske Republike Srpske Ratko Mladić, kome se danas sudi u Hagu za navodni genocid u šest bosanskih opština, obratio se sudijama na kraju usmene rasprave. Odbrana je na početku Mladićevog obraćanja naglasila da general nije dobio lekove koji… »
Hag se tresao od mladićevih reči: Živ sam i zdrav i živeću dok ima našeg plemena, a ova optužnica je pala u vodu!

Hag se tresao od mladićevih reči: Živ sam i zdrav i živeću dok ima našeg plemena, a ova optužnica je pala u vodu!

Kurir 26.08.2020
Nekadašnji komandant Vojske Republike Srpske Ratko Mladić rekao je danas na kraju žalbene rasprave pred Mehanizmom za krivične sudove u Hagu da je živ i zdrav i da će pasti optužnica protiv njega za koju smatra da je "čedo NATO pakta". "Živ sam i… »
Branio sam srpsku nejač od jama Jasenovca i Jadovna! Reči srpskog generala odzvanjaju sudnicom u Hagu – u tome je moja…

Branio sam srpsku nejač od jama Jasenovca i Jadovna! Reči srpskog generala odzvanjaju sudnicom u Hagu – u tome je moja…

Večernje novosti 26.08.2020
- DA li je krivica Ratka Mladića što nije dozvolio ustašama da bacaju srpsku nejač u jame, kao u vreme Jasenovca i Jadovna? - rekao je u svom obraćanju srpski general Ratko Mladić. - Svedok sam mnogih događaja i slučajeva tokom ovog rata. Bio sam… »
Čuće narod šta Ratko govori! Generala prekinuli usred izlaganja, njegove reči odjekivale sudnicom

Čuće narod šta Ratko govori! Generala prekinuli usred izlaganja, njegove reči odjekivale sudnicom

Večernje novosti 26.08.2020
GENERAL Vojske Republike Srpske Ratko Mladić, kome se danas sudi u Hagu za navodni genocid u šest bosanskih opština, obratio se sudu na kraju usmene rasprave. Tokom izlaganja, general je naglasio da odbija krivicu za navodne zločine za koje mu se… »
Hagu nije dosta doživotna: Ratku Mladiću tužilaštvo pripisuje genocid u još pet opština

Hagu nije dosta doživotna: Ratku Mladiću tužilaštvo pripisuje genocid u još pet opština

Mondo 26.08.2020
Tužilaštvo Međunarodnog suda u Hagu zatražilo je danas da vojni lider Srba u građanskom ratu u BiH, general VRS Ratko Mladić (77), bude osuđen za genocid nad Bošnjacima i Hrvatima u još pet opština. Tužilaštvo Međunarodnog suda u Hagu… »
Tužioci: Odbaciti žalbu odbrane, Mladić zločinima eliminisao Muslimane i Hrvate

Tužioci: Odbaciti žalbu odbrane, Mladić zločinima eliminisao Muslimane i Hrvate

Novi magazin 26.08.2020
Tužioci međunarodnog suda u Hagu zatražili su danas od apelacionog veća da odbaci žalbu Ratka Mladića na prvostepenu osuđujuću presudu za genocid u Srebrenici i zločine protiv čovečnosti tokom rata u BiH. U odgovoru na jučerašnje argumente… »
Suđenje u Hagu: Ratko Mladić čeka da se obrati sudijama

Suđenje u Hagu: Ratko Mladić čeka da se obrati sudijama

Nova 26.08.2020
Tužilaštvo Mehanizma za krivične sudove u Hagu predložilo je danas sudijama žalbenog veća Mehanizma da usvoje njegovu žalbu i nekadašnjeg komandanta Vojske Republike Srpske Ratka Mladića proglase krivim po još jednoj tački optužnice po kojoj… »
Tužilaštvo traži osudu Mladića i za šest opstina

Tužilaštvo traži osudu Mladića i za šest opstina

Dnevnik 26.08.2020
HAG: Tužilaštvo Mehanizma za krivične sudove u Hagu predložilo je danas sudijama žalbenog veća Mehanizma da usvoje njegovu žalbu i nekadašnjeg komandanta Vojske Republike Srpske Ratka Mladića proglase krivim po još jednoj tački optužnice po… »

Vesti dana »