Povezane vesti

'Kazna doživotnog zatvora jedina zamisliva', obratio se i Ratko Mladić

'Kazna doživotnog zatvora jedina zamisliva', obratio se i Ratko Mladić

Slobodna Evropa 26.08.2020
“Srebrenica je ključ ovog suđenja", rekao je u obraćanju pred Međunarodnim rezidualnim mehanizmom za krivične sudove u Hagu, nekadašnji čelnik vojske bosanskih Srba i prvostepeno osuđeni ratni zločinac, između ostalog i za genocid u… »
Ratko Mladić iz Haga: Živ sam i zdrav i živeću dok ima našeg plemena

Ratko Mladić iz Haga: Živ sam i zdrav i živeću dok ima našeg plemena

Telegraf 26.08.2020
- Rat nije započeo Ratko Mladić, niti je napravio plan napada na Jugoslaviju - rekao je Mladić posle čega je njegovo izlaganje prekinuto. Tužioci u Hagu danas su zatražili pred Međunarodnim rezidualnim mehanizmom za krivične sudove tokom žalbenog… »
Šokantno! Advokat otkrio zabrinjavajuće podatke o zdravlju Ratka Mladića

Šokantno! Advokat otkrio zabrinjavajuće podatke o zdravlju Ratka Mladića

Srbija danas 26.08.2020
Poštovana predsedavajuća, i u zdravstvenom i svakom pogledu imam želju da se obratim, ali vas molim da to ne traje 10 minuta, već makar 31, jer sam od 16. juna 1991. gurnut u rat... Tužioci u Hagu danas su zatražili pred Međunarodnim rezidualnim… »
Tužiteljka u Hagu: Srebrenica je bila Mladićeva operacija

Tužiteljka u Hagu: Srebrenica je bila Mladićeva operacija

N1 Info 26.08.2020
Iznošenjem argumenata Tužilaštva danas je pred Međunarodnim rezidualnim mehanizmom za krivične sudove nastavljena rasprava o žalbama na prvostepenu presudu nekadašnjem komandantu Glavnog štaba Vojske Republike Srpske Ratku Mladiću. Izvor… »
Tužilaštvo u Hagu: Osuda Mladića je opravdana, on je ratni zločinac

Tužilaštvo u Hagu: Osuda Mladića je opravdana, on je ratni zločinac

Sandžak press 26.08.2020
Predstavnici tužilaštva su pred Međunarodnim rezidualnim mehanizmom za krivične sudove u Hagu tokom žalbenog procesa bivšem komandantu Vojske Republike Srpske Ratku Mladiću naveli da je Mladić ratni zločinac, a ne heroj i da je osuda na… »
Ni 25 godina od genocida 'srebrenički krvnik' nema konačnu presudu

Ni 25 godina od genocida 'srebrenički krvnik' nema konačnu presudu

Al Jazeera 26.08.2020
Ratko Mladić još čeka konačnu presudu za genocid počinjen u Srebrenici, iako je od tog sistemskog pokolja Bošnjaka prošlo četvrt vijeka. Komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske, general Ratko Mladić, koji je uvijek pokazivao prezir prema… »

Vesti dana »