Povezane vesti

Pištalo za RTS: Džoker izbavlja čoveka iz kuluka svakodnevice

Pištalo za RTS: Džoker izbavlja čoveka iz kuluka svakodnevice

RTS 26.08.2020
Vladimir Pištalo, kojem je uručena nagrada "Meša Selimović" za delo "Značenje džokera", kaže za RTS da je humor ono što treba da ulepša čoveka koji se smeje i svet na koji gleda. Na ruševinama nekadašnje Narodne biblioteke, Vladimiru Pištalu… »
Pištalovo pismo Meši: Vaš Ahmed Nurudin je balkanski Jozef K

Pištalovo pismo Meši: Vaš Ahmed Nurudin je balkanski Jozef K

Nova 26.08.2020
Mislim da je površno vezivati Nurudina samo za nedemokratska društva kao što je osmanlijsko ili komunistiško. On je čovek kome je uskraćena nasušna ideja društvenog reda. Mogao je živeti na američkom Jugu ili u Trampovoj Americi, poručio pisac… »
Pištalu uručena nagrada “Meša Selimović”: Svi mi živimo sa smehom kao velikom misterijom

Pištalu uručena nagrada “Meša Selimović”: Svi mi živimo sa smehom kao velikom misterijom

Blic 26.08.2020
Nagrada “Meša Selimović” za najbolju knjigu u 2019. godini uručena je danas književniku Vladimiru Pištalu za njegovo delo “Značenje Džokera” (Agora). Svečano uručenje održano je na mestu srušene Narodne biblioteke Srbije na… »
Vladimiru Pištalu uručena nagrada "Meša Selimović"

Vladimiru Pištalu uručena nagrada "Meša Selimović"

N1 Info 26.08.2020
Nagrada "Meša Selimović", koju kompanija "Novosti" dodeljuje 32. put, uručena je književniku Vladimiru Pištalu za njegovo delo "Značenje džokera". Laureatu za najbolju knjigu u 2019. godini, na mestu srušene Narodne biblioteke Srbije na… »
Vladimiru Pištalu uručena nagrada “Meša Selimović”

Vladimiru Pištalu uručena nagrada “Meša Selimović”

Nova 26.08.2020
Piscu Vladimiru Pištalu danas je na mestu srušene Narodne biblioteke Srbije, na Kosančićevom vencu, uručena nagrada "Meša Selimović" za knjigu eseja "Značenje džokera", u izdanju "Agore". Za Pištalovu knjigu glasalo je 19 od 60 članova Velikog… »

Vesti dana »