Povezane vesti

Starost je muka, ali i sloboda

Starost je muka, ali i sloboda

Politika 11.09.2020
Građanka sam Hrvatske, ali ne i „Hrvatica” iako formalno za to imam sve preduslove. Niko mi u porodici nije „mješovit” što mojim ne baš mnogobrojnim neprijateljima diže živac. „Čista”, a krivomisleća, kud ćeš gore. Premijera… »
Premijera predstave "Dabogda te majka rodila" večeras bez Vedrane Rudan: Preduhitrila me korona

Premijera predstave "Dabogda te majka rodila" večeras bez Vedrane Rudan: Preduhitrila me korona

Blic 11.09.2020
Na Sceni “Mira Trailović” pozorišta “Atelje 212” je premijera predstave “Dabogda te majka rodila” koju je po istoimenom romanu sazdanom od autobiografskih momenata čuvene spisateljice Vedrane Rudan režirala Tanja Mandić Rigonat, koja… »
Rigonat: Vedrana ne stiže, suze i smeh na pretpremijeri

Rigonat: Vedrana ne stiže, suze i smeh na pretpremijeri

Nova 11.09.2020
Mnogo je čudno videti publiku sa maskama, u proređenom gledalištu u kome je samo 110 ljudi. Vidiš upkakane oči u publici, čuješ smeh, ali ne vidiš lica. Stvarno je specifična situacija i novo iskustvo. Predstava je ista, samo je naš osećaj… »
I porodi se majka: Tanja Mandić Rigonat uoči večerašnje premijere po delu Vedrane Rudan

I porodi se majka: Tanja Mandić Rigonat uoči večerašnje premijere po delu Vedrane Rudan

Večernje novosti 11.09.2020
GOTOVO zaverenički, okupili su se prijatelji, kolege i novinari u Ateljeu 212 da odgledaju poslednju generalnu probu predstave "Dabogda te majka rodila" 11. marta, znajući da premijere neće biti - već sutradan stupila je na snagu zabrana okupljanja… »

Vesti dana »