Povezane vesti

Amfilohije: Vratiću Njegoša na vrh Lovćena

Amfilohije: Vratiću Njegoša na vrh Lovćena

Politika 20.09.2020
S novim vremenima u Crnoj Gori raste i nada u gradnju crkve Svete Trojice na prostoru između Biljarde i Vladinog doma na Cetinju. Od našeg stalnog dopisnika Podgorica – Neću umreti a da na vrh Lovćena ne vratim Crkvu Svetog Petra Cetinjskog i kao… »
Amfilohije: Neću umreti dok na vrh Lovćena ne vratim Njegoševu crkvu!

Amfilohije: Neću umreti dok na vrh Lovćena ne vratim Njegoševu crkvu!

Kurir 20.09.2020
Mitropolit crnogorsko–primorski Amfilohije poručio je da neće umreti pre nego što na vrh Lovćena vrati Crkvu Svetog Petra Cetinjskog. "Nemoj da misliš da sam star za to. Ne, Gospod će je, za moga života, vratiti tamo gde je bila", izjavio je… »
Mitropolit Amfilohije: Neću umreti pre nego što na vrh Lovćena vratim Crkvu Svetog Petra Cetinjskog

Mitropolit Amfilohije: Neću umreti pre nego što na vrh Lovćena vratim Crkvu Svetog Petra Cetinjskog

Telegraf 20.09.2020
- Gospod će je, za moga života, vratiti tamo gde je bila - izjavio je on. Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije poručio je da neće umreti pre nego što na vrh Lovćena vrati Crkvu svetog Petra Cetinjskog. - Nemoj da misliš da sam star za to. Ne… »
Mitropolit Amfilohije: Neću umreti dok na vrh Lovćena ne vratim Njegoševu crkvu

Mitropolit Amfilohije: Neću umreti dok na vrh Lovćena ne vratim Njegoševu crkvu

Sputnik 20.09.2020
Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije poručio je da neće umreti pre nego što na vrh Lovćena vrati Crkvu Svetog Petra Cetinjskog. „Nemoj da misliš da sam star za to. Ne, Gospod će je, za moga života, vratiti tamo gde je bila“, izjavio je… »
Amfilohije: Neću umreti dok na vrh Lovćena ne vratim Njegoševu crkvu

Amfilohije: Neću umreti dok na vrh Lovćena ne vratim Njegoševu crkvu

N1 Info 20.09.2020
Mitropolit crnogorsko - primorski Amfilohije poručio je da neće umreti pre nego što na vrh Lovćena vrati Crkvu Svetog Petra Cetinjskog. "Nemoj da misliš da sam star za to. Ne, Gospod će je, za moga života, vratiti tamo gde je bila", izjavio je… »
Provedriće se nebo iznad crne gore! Amfilohije: Neću umreti dok na vrh Lovćena ne vratim Njegoševu crkvu

Provedriće se nebo iznad crne gore! Amfilohije: Neću umreti dok na vrh Lovćena ne vratim Njegoševu crkvu

Srbija danas 20.09.2020
On je podsetio da je u zavetnoj kapelici koju su sagradili Petrovići, upravo Njegoš "dao obijeliti (crkvu)" i da se svake godine po njegovoj zapovesti liturgija služila u njoj za dušu neumrlih crnogorskih junaka. Mitropolit crnogorsko-primorski… »
Amfilohije: Vratiću Njegoševu crkvu na vrh Lovćena

Amfilohije: Vratiću Njegoševu crkvu na vrh Lovćena

Nova 20.09.2020
Mitropolit crnogorsko - primorski Amfilohije poručio je da neće umreti pre nego što na vrh Lovćena vrati Crkvu Svetog Petra Cetinjskog. “Nemoj da misliš da sam star za to. Ne, Gospod će je, za moga života, vratiti tamo gde je bila”, izjavio je… »
"Neću umreti dok na vrh Lovćena ne vratim Njegoševu crkvu"

"Neću umreti dok na vrh Lovćena ne vratim Njegoševu crkvu"

Alo 20.09.2020
Kada je reč o izgradnji crkve Svete trojice na Cetinju, mitropolit Amfilohije podseća da za to postoji „amanet kralja Nikole“, prenosi RTRS. Mitropolit crnogorsko – primorski Amfilohije poručio je da neće umreti pre nego što na vrh Lovćena… »

Vesti dana »