Povezane vesti

Lajčak: Na Kosovu mi niko nije rekao da neće ispuniti obaveze iz Briselskog sporazuma

Lajčak: Na Kosovu mi niko nije rekao da neće ispuniti obaveze iz Briselskog sporazuma

Slobodna Evropa 15.10.2020
Tokom zvanične posete Prištini nijedan od sagovornika mi nije rekao da Kosovo neće da ispuni obaveze iz Briselskog sporazuma, uključujući i formiranje Zajednice srpskih opština (ZSO), izjavio je Miroslav Lajčak, specijalni predstavnik Evropske… »
Izvori EU: Veoma argumentovano ubediti Vučića za dalekosežnu odluku

Izvori EU: Veoma argumentovano ubediti Vučića za dalekosežnu odluku

Beta 15.10.2020
Rešenje odnosa Beograda i Prištine i za to nužna "dalekosežna odluka" Beograda kojom će se Srbiji otvoriti članstvo u EU, koja će značiti pristanak na vid samostalnosti Kosova, biće plod složenog i nimalo lakog procesa kroz dijalog. Diplomatski… »
Evropski izvori: Ulazak Srbije u EU kroz nimalo lak dijalog sa Prištinom

Evropski izvori: Ulazak Srbije u EU kroz nimalo lak dijalog sa Prištinom

N1 Info 15.10.2020
Rešenje odnosa Beograda i Prištine, i za to nužna "dalekosežna odluka" Beograda kojom će se Srbiji otvoriti članstvo u EU koja će značiti pristanak na vid samostalnosti Kosova, biće plod složenog i nimalo lakog procesa kroz dijalog. Diplomatski… »
Lajčak se susreo sa liderima političkih stranaka na Kosovu

Lajčak se susreo sa liderima političkih stranaka na Kosovu

Danas 14.10.2020
Specijalni predstavnik EU za dijalog Kosova i Srbije Miroslav Lajčak sastao se danas sa liderima političkih partija zastupljenih u Skupštini Kosova. Kako prenose prištinski mediji tokom sastanka sa predsednikom Demokratske partije Kosova Kadrijem… »

Vesti dana »