Povezane vesti
Sećanje na oktobarske žrtve u Ilićevu, Maršiću i Grošnici
RTK 19.10.2020
Oktobra 1941. godine, kada je Kragujevac zadesila najveća tragedija u istoriji, kada je u Šumaricama ubijeno viš od dve hiljade civila među kojima je bilo dece i gimnazijalaca, u okolnim selima Ilićevo, Maršić i Grošnica, uoči velikog masakra, streljano… »
Obeležena TRI OKTOBRA: Dan kada je stradalo 415 nedužnih civila zbog odmazde
InfoKG 19.10.2020
Polaganjem venaca i služenjem pomena kraj spomen obeležja žrtvama streljanim 19. okotobra u Maršiću, Ilićevu i Grošnici, obeležena su kragujevačka “Tri oktobra“. Na današnji dan 1941. godine spaljena su sva tri sela i ubijeno 415 nedužnih civila. Nemačke… »
„Tri oktobra“, obeležena godišnjica streljanja 415 civila
Glas Šumadije 19.10.2020
Sećanje na nevino stradalo stanovništvo, koje je nemačka vojska streljala 19. oktobra 1941. godine u Ilićevu, Maršiću i Grošnici, Kragujevac obeležava manifestacijom ”Tri oktobra”. Kao čin osvete tog dana ubijeno je 415 nedužnih civila, spaljena su sva… »
Obeležena godišnjica streljanja 415 civila u Drugom svetskom ratu u Kragujevcu
N1 Info 19.10.2020
Komemorativnim skupovima u tri kragujevačka prigradska naselja je obeleženo stradanje 415 civila, koje su 19. oktobra 1941. godine streljali vojnici Vermahta. Vence i cveće na spomenike nevinim civilima u Ilićevu, Maršiću i Grošnici položili su… »
Vesti dana »
Jaćimović: Izgubio sam volju za životom kad sam video kako su decu isprebijali
Pravda pre 4 minutajoš 10 povezanih
HRT: Oko 100 vatrogasaca gasi požar na soliteru Vjesnika u Zagrebu
Beta pre 24 minutajoš 40 povezanih
Preminule još dve štićenice iz Doma penzionera u Tuzli, ukupan broj stradalih porastao na 17
Danas pre 1 satjoš 11 povezanih






